• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Flamewar o silikonu a všem možném

Proč do tvého problému taháš Maxe6.Jsme u hlodavců,né v kosmetice.Připomíná mi to českou povahu ,,úspěch se trestá".Závist??
A jdu na aut.zastávku:(
Já ho nikam netahám jen jsem psal, že by mě zajímal i jeho názor, protože ho považuji za znalého technika. Navíc jsem to neslyšel já sám, ale říkal mi to člověk, který si u něj nechával ošetřit antikorozně podvozek a vyměnit žárovky za LED.
 
bylo by možné doplnit si profil ? Píšeš že máš motor SkyActiv G120 , ať alespoň víme něco podstatného ... Zatím to vypadá, že tě toho kolem auta moc nezajímá, ale baví tě hanit práci ostatních
 
bylo by možné doplnit si profil ? Píšeš že máš motor SkyActiv G120 , ať alespoň víme něco podstatného ... Zatím to vypadá, že tě toho kolem auta moc nezajímá, ale baví tě hanit práci ostatních
A co by tě zajímalo? Chceš fotečku, SPZ, nebo mi půjdeš klepat na dveře? Budeš se divit, ale na fórum mě přivedla touha bližšího poznání aut Mazda. Chtěl jsem číst o nápadech, zkušenostech, řešení problémů od lidí, kteří tomu rozumí a jsou zasvěcení více než já. I takové jsem tu poznal. Od některých se mám hodně co učit a považuji je za nadšence a mágy. Jmenovat už nikoho nebudu. Po mém vědomém dupnutí do vosího hnízda by to nebyla pochvala, ale pověstný polibek smrti. Přišel jsem na fórum nejen číst, ale podělit se i o své zkusenosti být jen uživatelské, jelikož nejsem přímo z oboru. Pokud se tu nemusí jen poklonkovat několika vyvoleným s jejichž nazory nesouhlasím a mám názor či zkušenost vlastní opačnou, tak mě nechte pokojně diskutovat a argumentovat. Pokud ne, a jedná se o sešlost širší rodiny pochopím, že se u vašeho stolu musím chovat způsobně a říct o sestřenici, že mi její parfém nevoní bude bráno za nevhodné a bude na mě pohlíženo jako na černou ovci. Zatím to tak na mě působí. Nikoho neurážím a do nikoho se nenavážím. A pokud to co píšu někoho pobuřuje tak to bude asi proto, že má jak se v Berouně a okolí říká máslo na hlavě.
 
Nechci tvou fotečku, SPZ a už vůbec mě nezajímají tvoje dveře, jen mi přijde naprosto normální se na fóru o autech také zmínit o autě které vlastníš a proto se tu používá podpis.
 
Poslední úprava:
Už tu chybí jen lady Doris, aby mu napsala pojednání na A4 o tom jak to má vymazlené a jakej je neznaboh. Nebo tu o tom jak to testuje na různých značkách aut. Bohužel většinou v měřítku 1:18. Senoslav má recht. Myslím si o tom Doris alias Debris vosku to samé. Možná to zní v jeho podání blbě a bude to asi slušný rypák, ale aspoň má gule napsat to sem. Já to jednou zkusil a už vím, že to nemám dělat. Jako harpie se na mě sesypali. Mel jsem kliku, že postižené netlučou. Seno dej mi do SZ kontakt dáme pivko nebo jen prcka silikonového oleje. Klidně někam přijedu jestli nejsi z Prahy. Řeknu ti s čím jsem se tenkrát setkal. Dojde ti plno věcí i to, že tady je marný a nerozumný tohle řešit.
 
Je to stejne sranda, jak se lidi nedokazou vzajemne rozumne bavit. Co naplat, treba fakt slozeni neni idealni a po kratkodobem uzivani laik nepozna nejaky negativni efekt. Ale aby se to clovek nejak kloudne dozvedel a pocetl nezastreny rozbor, no to ne. I z tech drive uvadenych nekolika odkazu snad jen jeden rika, ze silikon poskozuje lak. A to v podstate jen takhle strucne. Ostatni se jen venujou tomu, ze to nemaji radi lakyrnici, protoze asi nedej boze musi pred lakovanim puvodni povrch odmastovat a diky silikonu je to jeste slozitejsi. Nepise se, ze nemozne.

Takze to stejne cele zni, jako jedna pani povidala. Silikony jsou asi spatny! A tomu se nejde moc divit, ze k opozici pak staci treba jen ten pocit po pouziti pripravku.
 
A co by tě zajímalo? Chceš fotečku, SPZ, nebo mi půjdeš klepat na dveře? Budeš se divit, ale na fórum mě přivedla touha bližšího poznání aut Mazda. Chtěl jsem číst o nápadech, zkušenostech, řešení problémů od lidí, kteří tomu rozumí a jsou zasvěcení více než já. I takové jsem tu poznal. Od některých se mám hodně co učit a považuji je za nadšence a mágy. Jmenovat už nikoho nebudu. Po mém vědomém dupnutí do vosího hnízda by to nebyla pochvala, ale pověstný polibek smrti. Přišel jsem na fórum nejen číst, ale podělit se i o své zkusenosti být jen uživatelské, jelikož nejsem přímo z oboru. Pokud se tu nemusí jen poklonkovat několika vyvoleným s jejichž nazory nesouhlasím a mám názor či zkušenost vlastní opačnou, tak mě nechte pokojně diskutovat a argumentovat. Pokud ne, a jedná se o sešlost širší rodiny pochopím, že se u vašeho stolu musím chovat způsobně a říct o sestřenici, že mi její parfém nevoní bude bráno za nevhodné a bude na mě pohlíženo jako na černou ovci. Zatím to tak na mě působí. Nikoho neurážím a do nikoho se nenavážím. A pokud to co píšu někoho pobuřuje tak to bude asi proto, že má jak se v Berouně a okolí říká máslo na hlavě.
Uniká mi pointa tvých příspěvků.
Chceš se zviditelnit?
Já jsem tady z důvodu rad a pokecu. A ty?
jsem zvědavý, jak si přišel k tomu nicku.
 
Co kdyby se tu diskutovalo ad rem místo ad hominem, byl by to takový problém?
 
Je to stejne sranda, jak se lidi nedokazou vzajemne rozumne bavit. Co naplat, treba fakt slozeni neni idealni a po kratkodobem uzivani laik nepozna nejaky negativni efekt. Ale aby se to clovek nejak kloudne dozvedel a pocetl nezastreny rozbor, no to ne. I z tech drive uvadenych nekolika odkazu snad jen jeden rika, ze silikon poskozuje lak. A to v podstate jen takhle strucne. Ostatni se jen venujou tomu, ze to nemaji radi lakyrnici, protoze asi nedej boze musi pred lakovanim puvodni povrch odmastovat a diky silikonu je to jeste slozitejsi. Nepise se, ze nemozne.

Takze to stejne cele zni, jako jedna pani povidala. Silikony jsou asi spatny! A tomu se nejde moc divit, ze k opozici pak staci treba jen ten pocit po pouziti pripravku.
Díky bohu. Někdo kdo alespoň připouští, že to může být jinak. Vážím si toho, že připouštíš i možnost, že za dveřmi bytu je další prostor. Vždy bude těžké přesvědčit někoho o opaku. Vzpomeň jak to bylo, když před několika stoletími někdo prohlásil, že země je kulatá. Už byl na šibenici. Lidi jsou spokojený, že jim někdo umyje a věřím, že poctivě ručně auto, ono prokoukne a když se ještě leskne tak budou spokojený. Otázka je kolik z té radosti má na svědomí kvalita toho přípravku. Ale těžko může někdo z nás objektivně posoudit zázračný přípravek, ať už jeho účinnost či bezpečnost, jehož složení niko z nás nezná. Ozval se dříve nejmenovaný člen fóra že by nechal vzorek toho zázraku otestovat chtěl to i sám zafinancovat. Měl jen problém, že už byl znám tím, že o kvalitách a složení pochybuje a obával se, že mu vzorek Doris buď ani nezašle nebo mu zašle jiný než běžně distribuuje. Získat vzorek toho Doris vosku potřeboval od někoho nového a tehdy ještě nezasvěceného na což oslovil mě. Já neměl problém s tím objednat si na svoji adresu lahvičku se zázrakem a podílet se na financování. Problém byl v tom, že i kdyby vyšlo na povrch, že je v tom silikon přítomen a že je to abrazivní protože je v tom zamíchaná nějaká ostřejší leštěnka nebo se objevil nějaký jiný neduh tak se jen dozvíme, že pro každý lak to Doris míchá přímo na míru. Díky tomuto tvrzení, které je přímo z jejích úst, že pro každý lak a stáří vozu a barvu namíchá jiný přípravek není možné něco otestovat a v tom je ten největší problém. Není možné ani říct jestli je to dobré nebo ne jelikož každý má v tom balení něco jiného. Jiný produkt pravděpodobně připraví pro Naturala a jiný pošle třeba plebejcovi z Berouna jako jsem já. Další možnost byla, že první a testovací vzorek bude mít vyšší kvalitu (bude namíchám z vosku lepšího výrobce). A proto jsme se tenkrát shodli, že bude moudřejší a snadnější nechat být ty, kteří tomu věří a sami se vyhnout tomu preparátu (směsce) obloukem. Jinak silikon jako takový špatný není. Teď nemyslím v poprsí žen, ale v dílně je dobré mít ho ať už se jedná o sanitární tmel či silikonový olej. Jen je dobré vědět s jakými materiály jak reaguje i o jeho vysoké penetrační schopnost a vzlínavosti. V těch mnou uvedených odkazech je pouze nápověda. Kdo chce vědět víc, tak propátrá zahraniční weby. Je tam toho spousta. Proč je toho méně v našem jazyce je, nejspíše dáno tím, že lakýrníci lakují a nemají čas psát. Já se o problému se silikonem poprvé dozvěděl při nákupu respirátoru (polomasky) od 3M. Paní na prodejně se mě ptala na jaký typ činnosti masku chci. Odpověděl jsem, že je pro lakýrníka, aby nedýchal aerosol a ředidla. Zděsila se a řekla: "Tak tu co máte v ruce položte, protože ta má v té části, která se dotýká obličeje nevázaný silikon." S podivem jsem se na ní podíval a ona pokračovala, že se z toho ten silikon stále v určitém množství uvolňuje a stačí přítomnost masky poblíž lakovaného místa nebo dotek masky s lakovaným dílem a dojde k odpuzení barvy nebo barva řádně nepřilne a nabídla mi jinou verzi bez silikonu. Byla dokonce levnější. Nedalo mi to a toho lakýrníka jsem se pak ptal jestli o tom ví. Potvrdil to a vyprávěl jaké to dělá problémy a také se zmiňoval o tom že v levných přípravcích je silikon obsažen a lakovat pak takovou kapotu nebo blatník je horor. Ano jsou odstraňovače silikonu i speciální odmašťovače anit-silikon, ale to už je otázka jak kvalitně to ten lakýrník před prací bude čistit a jak dobře bude držet lak nový na opravovaném místě. Kvalitu benzínu všichni subjektivně i objektivně hodnotí a řeší, o olejích jsou dlouhé debaty, ale tohle stojí dle mého také za zmínku. Azbest byl v sedmdesátých letech také super materiál a DDT rozprašovali dokonce na děti, aby ukázali jak je neškodné. A mohl bych pokračovat přes suříkové barvy a tak dále. Jednou se třeba dočteme že ani silikonový olej není úplně košér.
 
Uniká mi pointa tvých příspěvků.
Chceš se zviditelnit?
Já jsem tady z důvodu rad a pokecu. A ty?
jsem zvědavý, jak si přišel k tomu nicku.
Na vojně necelou čtvrt hodinu po výsadku. Už na to po letech i slyším. Ano pokud se chceš zviditelnit tak je MazdaKlan to pravé místo. Nezačínala tu i Ewa Farná? Ne tak to byl někdo jiný slavný. :D
 
Se silikonem při lakování souhlasím - nesmí tam být. Tohle jsem se dozvěděl od dvou lakýrů co pro mě lakují a také od kamaráda (stavitele) co dělal s firmou jednu lakovnu,že tam byly neuvěřitelný požadavky na to aby nikde nebyl přítomnej silikon.
Ale to je při lakování. Po uschnutí laku je to o něčem jiném. Ve vzduchu lítá od polétavý rzi,sopečnýho popela, po částeček oleje a bůh ví čeho a to všechno ten lak musí vydržet. Nevíc některý díly na autě se i silikonem přidělávají (tam kde není vhodné použití konstrukčního tmelu).
Já teda používám vosk od Doris jen na světla (plasty),protože tam se mi osvědčil jako výborná leštěnka, na karoserii mám svoje osvědčený hatláma patláma
 
Na vojně necelou čtvrt hodinu po výsadku.
tak to sedí

Nezačínala tu i Ewa Farná? Ne tak to byl někdo jiný slavný.
no comment nick mluví za vše.


Nejde o to co tu píšeš, ale jak a jakým tónem to píšeš ... Máš vůbec Mazdu ??? Podpis stále žádný, nebo tu chceš jenom prudit , protože tě jinde nikdo neposlouchá ? V Berouně a okolí jsem dost často, třeba mi svůj postoj někdy osvětlíš, abych byl v obraze
 
@vladas75 Věcná diskuze, bez připomínek k tomu, jaký má kdo nick, jestli má podpis či ne atp.
OK, ale v tom případě opravdu věcná diskuze bez dohadů a nějakých odkazů ve kterých jsou zase jen dohady a něčí dojmy.. Někdy to vypadá, že se sem někdo přihlásí jen kvůli vyvolávání sporů, bez podložených faktů :(
 
Back
Top