• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Flamewar o silikonu a všem možném

No slušný OT ale to už asi od začátku. Prosím tě shr3k můžeš se lépe podívat na mojí IP? Nemusíš jí tu nutně zveřejňovat, ale prostě můj byt nemůže být nemocnice. I když teď si jako v blázinci připadám :)
 
Ošetření již nastříkaného a zatvrdlého laku něčím co obsahuje silikon (k tomu určenýmu) není nic proti ničemu.Leštiči, tohle nečtěte: :D Mojí Kawasaki už 10 let meju klasickým neutrálním autošampónem "Dodo Juice Born to be mild" a potom lakovanou kovovou nádrž a lakovaný plastový díly vezmu silikonovým sprejem "Motul Shine & GO" https://m.heureka.cz/autokosmetika/motul-e10-shine-go-400-ml/ aby se hezky blejskala na slunci,
nic víc, nic míň, ani žádný vosky nepoužívám i když mi tam přilepený stádo much občas hnije i nějaký ten měsíc než jí znovu umeju a ten stroj i po 10 letech vypadá jako nový (samozřejmě je to daný lakem). Kdyby silikon vadil (bavíme se o pořád k tomu určených), tak už se mi rozleptala na kaši.
Zobrazit přílohu 11922
Vždyť proč ne. Tak hlavně u motorky těch lakovaných ploch tolik není. A už jsi měl někde defekt a bylo třeba to lakovat? Jak dlouho už to tak praktikuješ? Na střelnici kam chodím je takový starší pán a ten si u CZ 75 pochvaluje olivový olej. Všichni to tam stříkáme Brunoxem a Balistolem a on to vždy prokápne Extra Virgin. Rezavé to nemá, ale po střelbě se z toho mírně hulí.
 
Vždyť proč ne. Tak hlavně u motorky těch lakovaných ploch tolik není. A už jsi měl někde defekt a bylo třeba to lakovat? Jak dlouho už to tak praktikuješ? Na střelnici kam chodím je takový starší pán a ten si u CZ 75 pochvaluje olivový olej. Všichni to tam stříkáme Brunoxem a Balistolem a on to vždy prokápne Extra Virgin. Rezavé to nemá, ale po střelbě se z toho mírně hulí.
Nevím jestli ti ušla ta fotka, ale byť je Z750 kategorie "naked" ,tak má lakovaných dílů až až... A ano jeden podsedlový kryt byl z důvodu poškrábání botou spolujezdce při nasedání už lakovaný a v lakovně s tím neměly naprosto žádný problém, protože si ho umí na lak připravit. Provádím to takto na této motorce od nova což je 10,5 roku a i na předchozí motorce jsem to takto dělal a tam se lakovala celá nádrž z důvodu havárie... Kdybych to patlal silikonem na okapy z pistole tak neřeknu - to je odpověď na tvojí větu ohledně pána co si leje do flinty extra virgin
A ohledně auta, tak tam si pravidelně mažu těsnění (konkrétně kapoty,dveří a pátých dveří) na zimu lojem (samozřejmě k tomu určenýmu) a na léto silikonovým olejíčkem (k tomu určenýmu) a třeba v létě mi stříkali v lakovně komplet kapotu, protože byla domydlená od kamínků (tak jsem to dal stříknout s tím bodykitem dohromady) a taky se z toho lakýra neoběsil,nenadával,prostě nic.
 
Poslední úprava:
Potvora Adblock mi povypínal i nereklamní fotky. No jo to je vážně hodně zapouzdřený naháč. Krásný stroj. To víš já měl jako poslední dvoustopu JAWA 250 a ta vypadala jinak. Věřím ti to. Tak konečně praktická zkušenost. Teď je zima a do dílny, kterou mám nevytápěnou se mi nechce, ale až se udělá na jaře tepleji chci to zkusit na blatnících, které mi zůstali v garáži z jednoho staršího auta. Nejsem sice lakýra, ale něco už jsem stříkal.
 
Díky bohu. Někdo kdo alespoň připouští, že to může být jinak. Vážím si toho, že připouštíš i možnost, že za dveřmi bytu je další prostor. Vždy bude těžké přesvědčit někoho o opaku. ...
Jenom na rovinu - ja jsem uzivatelem onoho zminovaneho @Doris-vosku a konzumentem @Natural-ovy prace. Prakticky bych si dovolil i tvrdit, ze me auto je jedno z nejcastejsich, ktere miva @Natural v rukou. A to jiz od noveho vozu do dnes. Mame tedy za sebou za dva a ctvrt roku pet aplikaci. Jsem spokojeny s vysledkem? Ano. Doporucil bych to? Ano.

A i pres to vsechno jsem ochoten se bavit o (ne)prospesnosti pouzitych pripravku. Proto jsem vyzadoval diskuzi na urovni bez skrytych osocovani a zbytecnych pripodobnovani z obou stran. Nejsem chemik, ani lakyrnik a dokonce ani v tech autech se nevyznam, takze si klidne o tom neco prectu, pokud to bude vypadat verohodne. Ale jestli na zaklade toho poslu @Natural-a s @Doris k sipku, to uz si rozhodnu sam. Ona predstava, ze by tam @Doris umyslne davala neco skodliveho, aby snad vydelala majlant na voscich s osobni distribuci, chce take docela bujnou fantazii.

Je to moje auto a ja jsem ten, kdo vazi ten risk, jak se s nim nalozi. Cely zivot je o posuzovani risku a jednou jsme dospeli, tak si za sva rozhodnuti musime byt sami zodpovedni. Takze to vis, ze jsem se bal nekomu davat auto, at mi to necim napatla, ale sel jsem do toho. Stejne tak se bojim, kdyz predavam auto do autorizovaneho Mazda servisu, kdyz jsem nechaval strikat dutiny a podvozek, kdyz nechavam odjizdet @Natural-a jako vlastne ciziho cloveka samotneho s mym autem pryc, kdyz jsem nechaval @shr3k-a blokovat i-Stop a kdyz treba nekdy v budoucnu (snad) necham auto u @Max6-e.
 
Jenom na rovinu - ja jsem uzivatelem onoho zminovaneho @Doris-vosku a konzumentem @Natural-ovy prace. Prakticky bych si dovolil i tvrdit, ze me auto je jedno z nejcastejsich, ktere miva @Natural v rukou. A to jiz od noveho vozu do dnes. Mame tedy za sebou za dva a ctvrt roku pet aplikaci. Jsem spokojeny s vysledkem? Ano. Doporucil bych to? Ano.

A i pres to vsechno jsem ochoten se bavit o (ne)prospesnosti pouzitych pripravku. Proto jsem vyzadoval diskuzi na urovni bez skrytych osocovani a zbytecnych pripodobnovani z obou stran. Nejsem chemik, ani lakyrnik a dokonce ani v tech autech se nevyznam, takze si klidne o tom neco prectu, pokud to bude vypadat verohodne. Ale jestli na zaklade toho poslu @Natural-a s @Doris k sipku, to uz si rozhodnu sam. Ona predstava, ze by tam @Doris umyslne davala neco skodliveho, aby snad vydelala majlant na voscich s osobni distribuci, chce take docela bujnou fantazii.

Je to moje auto a ja jsem ten, kdo vazi ten risk, jak se s nim nalozi. Cely zivot je o posuzovani risku a jednou jsme dospeli, tak si za sva rozhodnuti musime byt sami zodpovedni. Takze to vis, ze jsem se bal nekomu davat auto, at mi to necim napatla, ale sel jsem do toho. Stejne tak se bojim, kdyz predavam auto do autorizovaneho Mazda servisu, kdyz jsem nechaval strikat dutiny a podvozek, kdyz nechavam odjizdet @Natural-a jako vlastne ciziho cloveka samotneho s mym autem pryc, kdyz jsem nechaval @shr3k-a blokovat i-Stop a kdyz treba nekdy v budoucnu (snad) necham auto u @Max6-e.

Napsal jsi to moc pěkně. Je to správný pohled na věc. A je to i další kladná reference pro přípravek a toho kdo s tím pracuje. Je dobře že jsi spokojený a máš zctoho dobrý pocit. Já už o lak pečuji sám a jen do určité míry. Když jsem měl Audi TT tak jsem ten lak strašně řešil a pořád cetl o detailingu hlavně britská fóra kde toho bylo opravdu hodně a pak mi položila přítelkyně a její kamarádka položila na střechu přepravku od ovoce a polovinu střechy úplně porýpaly. Pak zas padla u fitka závora kdy neměla a celá kapota promačklina a lak take poškozený a pak si sousedovic kocour protahoval drápy na vyhřáté kapotě a všude série škrábanců naštěstí jen do krycího laku. Pak člověka prejde chuť to víc řešit, ale na Swisswac nedám dopustit.
 
Tak já přispěji také troškou do mlýna.Přípravky na konzervaci laku od Dorisky používám asi nejdéle z Vás.Nejdříve jsme jako základ použili Korrek+vynikající přísady.Je to už bezmála 10 let a těch 10 let používám její technologii.Mohu s klidným svědomím prohlásit,že i když jsem zkoušel proklamované a hlavně drahé přípravky,tak Dorisčiny vosky jsou opravdu nejlepší,co se týká aplikace a hlavně trvanlivosti.Moje bývalé i současné vozy(Almera,Primera,3x Mazda 6 a Toyota Yaris jsou 2x ročně ošetřeny.I když některé auta mají už skoro 15 let,tak lak je opravdu v úžasném stavu,hluboký lesk,perfektní údržba.Kdo je viděl,tak nevěří vlastním očím.í.A to si leštím sám,určo od Robina by to bylo ještě o třídu lepší.Nechápu,proč se někteří lidé naváží do tak perfektního člověka jako je Doris,potažmo Naturala(Robina).Oba dva znám osobně a jsou to ryzí Mazdáci, srdcem i duší.Mimochodem pro rýpaly,nejsem jejich spolupracovníkem.Musím takto reagovat,nesnáším neoprávněné osočování nevinných lidí.
 
Všechny rady tady a spolupráce s ostatními je k nezaplacení a kdo to bude zpochybňovat, , ten půjde na pranýř.
 
já bych toto téma okomentoval jednoduše. Jak si @Seno pod sebe nahrabal h.... a teď se snaží z toho hnoje dostat ven.

Jsem tady pro pokec a pro rady a každá rada drahá, ale vždy dám na vlastní zkušenost.
Např. křepelčí vajíčka (8ks) naplněná do půlky fridexem, rozmístěna v předpokládané trase kuny (+mláďata), po 7 dnech zmizela a kuna i její nohsledi taky a kdyby se na zahradu a domů vrátila, tak mám nachystané další.
Týden nové auto navštívené kunou, provedena dezinfekce a pak vystříkání tapacírungu a plastů motor prostoru silikonem, co jsem ještě za dva měsíce podpořil plašičem v motorovém prostoru a od té doby ani jedna návštěva i když kolem auta prokazatelně ještě další 4měsíce (vajíčka) se pohybovala.
Jinak @shrek skvělá stopařova práce o_O
 
já bych toto téma okomentoval jednoduše. Jak si @Seno pod sebe nahrabal h.... a teď se snaží z toho hnoje dostat ven.

Jsem tady pro pokec a pro rady a každá rada drahá, ale vždy dám na vlastní zkušenost.
Např. křepelčí vajíčka (8ks) naplněná do půlky fridexem, rozmístěna v předpokládané trase kuny (+mláďata), po 7 dnech zmizela a kuna i její nohsledi taky a kdyby se na zahradu a domů vrátila, tak mám nachystané další.
Týden nové auto navštívené kunou, provedena dezinfekce a pak vystříkání tapacírungu a plastů motor prostoru silikonem, co jsem ještě za dva měsíce podpořil plašičem v motorovém prostoru a od té doby ani jedna návštěva i když kolem auta prokazatelně ještě další 4měsíce (vajíčka) se pohybovala.
Jinak @shrek skvělá stopařova práce o_O
Pomlč, pomlč. O tom kdo si co nahrabal pod sebe ti rád povím.

Jsi si vědom, že jsi barbar a dopustil jsi se minimálně jednoho trestného činu týrání zvířat? Doporučuji třeba Zákon na ochranu zvířat proti týrání § 5. Abych nebyl osočen, že píši něco bez podkladů. Kuna je částečně chráněné zvíře. A to jak kuna skalní tak i kuna lesní. Teď je sice možné se jí zbavit dle kalendáře, ale za lov je povolen pouze odstřel (smějí jen lidé k tomu pověřeni s patřičným povolením), či odchycení do pasti-sklopce (opět sklopec nemůžeš ty sám bez povolení použít jelikož nesmíš provádět odchyt živých zvířat ani na vlastním pozemku bez povolení, které ti pravděpodobně nedají a má ho třeba odchytová služba městské policie řeší to veterinární zákon). Chytání do takzvaných želez, topení, zabíjení plynem, umlácení či trávení je v tomto případě týráním zvířat. Trávit se smí pouze drobní hlodavci a to při dodržení zákona o přechovávání a nakládání s jedy a vyhláška č. 428/2004 Sb. Nehledě na to, že takto otrávenou nástrahu mohlo najít jiné zvíře jako je třeba kočka.

Pokud to byl Fridex jak se chlubíš tak to zvíře umíralo dlouho a dost nepěkně. Já tě udat nepoběžím, protože nejsem bonzák, ale zamysli se nad sebou a tím co jsi udělal. A když už musíš vraždit nehumánně zvířata jen pro překousnutou hadičku či rozdrbanou tlumící plsť tak se tím aspoň nechlub. Navádíš tím ostatní a jednou se může otrávit i někdo jiný než kuna. Já mám možná schizofrenii a jsem pacient a mám tu čtyři profily nebo co ještě tu padlo, ale ty jsi... ale nic.
 
Pomlč, pomlč. O tom kdo si co nahrabal pod sebe ti rád povím.

Jsi si vědom, že jsi barbar a dopustil jsi se minimálně jednoho trestného činu týrání zvířat? Doporučuji třeba Zákon na ochranu zvířat proti týrání § 5. Abych nebyl osočen, že píši něco bez podkladů. Kuna je částečně chráněné zvíře. A to jak kuna skalní tak i kuna lesní. Teď je sice možné se jí zbavit dle kalendáře, ale za lov je povolen pouze odstřel (smějí jen lidé k tomu pověřeni s patřičným povolením), či odchycení do pasti-sklopce (opět sklopec nemůžeš ty sám bez povolení použít jelikož nesmíš provádět odchyt živých zvířat ani na vlastním pozemku bez povolení, které ti pravděpodobně nedají a má ho třeba odchytová služba městské policie řeší to veterinární zákon). Chytání do takzvaných želez, topení, zabíjení plynem, umlácení či trávení je v tomto případě týráním zvířat. Trávit se smí pouze drobní hlodavci a to při dodržení zákona o přechovávání a nakládání s jedy a vyhláška č. 428/2004 Sb. Nehledě na to, že takto otrávenou nástrahu mohlo najít jiné zvíře jako je třeba kočka.

Pokud to byl Fridex jak se chlubíš tak to zvíře umíralo dlouho a dost nepěkně. Já tě udat nepoběžím, protože nejsem bonzák, ale zamysli se nad sebou a tím co jsi udělal. A když už musíš vraždit nehumánně zvířata jen pro překousnutou hadičku či rozdrbanou tlumící plsť tak se tím aspoň nechlub. Navádíš tím ostatní a jednou se může otrávit i někdo jiný než kuna. Já mám možná schizofrenii a jsem pacient a mám tu čtyři profily nebo co ještě tu padlo, ale ty jsi... ale nic.
Jejda. Jejda. Já že navadim hm..... Já to četl poprvé u tebe na začátku tohoto vlákna, že partnerka @Marek_ mu ma udělat vajíčka s fridexem a že fridexem je hořký. Takže jsem předpokladal, že jej tou horkou chuti odpudi a ne že se něco stane horšího. Nikdo tady nepsal o nějakém úmrtí, jenom ty. Ty to víš, že se to stalo? Já teda ne.
Hraješ si na doktora všeho věděni, ale přitom si jenom pacient. My jsme tady taky pacienti,ale podle všeho jinak. Naše diagnóza je jasná - MAZDA. Co je tvoje? .... Mazdár
 
A teď se nám to tu ještě zvrhne v ligu ochránců zvířat Kubišová, Srstka a spol.
 
Jejda. Jejda. Já že navadim hm..... Já to četl poprvé u tebe na začátku tohoto vlákna, že partnerka @Marek_ mu ma udělat vajíčka s fridexem a že fridexem je hořký. Takže jsem předpokladal, že jej tou horkou chuti odpudi a ne že se něco stane horšího. Nikdo tady nepsal o nějakém úmrtí, jenom ty. Ty to víš, že se to stalo? Já teda ne.
Hraješ si na doktora všeho věděni, ale přitom si jenom pacient. My jsme tady taky pacienti,ale podle všeho jinak. Naše diagnóza je jasná - MAZDA. Co je tvoje? .... Mazdár
 
Back
Top