1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

elektrika i-STOP - systém start and stop, názory, zkušenosti, řešení, deaktivace

Diskuzi v 'Společná témata' zahájil P55P, 19. 2. 2016.

1. Luděk76

Luděk76 nový člen

2
    3
    3
    Ahoj,
    tak po dnešku mám taky deaktivovaný i-stop, paráda a ještě jednou děkuji Shr3kovi za super prácičku. :)

2. Sikyl

Sikyl člen KLANu

90
    44
    18
    Taky tady musím vyseknou poklonu Shr3kovi :) !

3. Skit147

Skit147 nový člen

3
    6
    3
    Tak koukám, že bych se taky objednal @shr3k na seznámení a vypnutí iStop, případně cokoli dalšího, co by se mohlo hodit. Když to půjde, tak Praha, když ne, tak po domluvě asi kdekoli ;)

4. Old Black

Old Black nový člen

8
    4
    3
    Mně se to asi vyplo samo. Nevzpomínám si, kdy naposledy chcípnul motor. Divný.

5. markpp

markpp člen KLANu

95
    52
    18
    Spritmonitor.de
    Neboj sa, oteplí sa a on sa zobudí ;)

djaara83 a Sikyl se to líbí.
  6. JSV

JSV člen KLANu

49
    37
    18
    Taky jsem se trochu občas divil, když jsem jej (Istop) zapomněl vypnout a motor na křižovatce nechcípl (i po 20km jízdy). Pak jsem si začal nastavovat obrazovku Spotřeba/Istop (s obrázkem auta, bez stromečku) a vpravo dole jsou obrázky motoru (teplota), aku a klimatizace. Dokud nezmodrají všechny tři, je Istop nefunkční. Poznáš, kde je důvod "nepřipravenosti". Často v zimě baterka není dostatečně nabitá (při krátkých jízdách a zapnutém vyhřívání sedaček apod.).

7. Bielan

Bielan výkonný člen KLANu

186
    133
    43
    Spritmonitor.de
    Přesně tak. Já ani nedýchám, jak mám i-STOP vypnutý samotným autem. :) Mi chybí takhle modře podbarvený akumulátor - celou zimu. A to jsem jej kontroloval a dobíjel a auto bez problémů startovalo i v těch největších mrazech (pod -15 st. C). Tak uvidím, jestli se to při oteplení změní. Příští týden jsem objednaný v Palkovicích na výměnu oleje, tak je nechám jen pro jistotu zkontrolovat i akumulátor a dobíjení.

8. JSV

JSV člen KLANu

49
    37
    18
    Startování mám celou zimu také bez problémů. Aku nikdy nedobíjím. Prostě to nechávám žít svým životem. Myslím si, že je to (u mne) krátkými jízdami, většinou do 15km. Jak se mírně oteplilo, aku je ok (modrý). Taky při jízdě nad cca 30km ok. Ale pár týdnů jsem to pozoroval. Hrál jsem si s tím hlavně proto, že nemůžu donutit systém, aby automaticky naběhla obrazovka se spotřebou (grafy, toto už je ale OT).

9. Bielan

Bielan výkonný člen KLANu

186
    133
    43
    Spritmonitor.de
    Tak tedy OT: Mně ta obrazovka s grafy většinou (ne však vždy) při startu naběhne, když s ní vypínám motor.

10. JSV

JSV člen KLANu

49
    37
    18
    Díky za reakci. Nebudu to dál rozvíjet - mimo téma :)

11. Old Black

Old Black nový člen

8
    4
    3
    Díky za info. Zítra na ty obrázky kouknu.
    To je důsledek zarputilého nečtení návodů. Mám to od 90. let, kdy jsem snad za 50 tis. koupil první mizerný digitální fotoaparát Kodak a celá první strana návodu pojednávala o připevnění poutka na ruku k foťáku!

12. vladas75

vladas75 rodinný člen KLANu

1 024
    558
    113
  13. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

393
    57
    28
    shr3ku, nepojedeš někdy na Karlovarsko? ... deaktivace i-stopu a to další jde i na KF?

Poslední úprava: 15. 4. 2018
  14. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 830
    1 182
    153
    Spritmonitor.de
    Tak to fakt aktuálně netuším, je to někdy v budoucnu možné... :)

15. Hyks

Hyks člen KLANu

85
    6
    8
  16. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

393
    57
    28
    Jde deaktivace i-stop a aktivace automatického zamykání i KF?
    Pokud ano, mam objednané ledky tak bych vás objel všechny v jeden den - pokud jsi též Pažout :D

Nemáš náhodou v kouzelným rukávu i deaktivaci vypínání prvního a čtvrtého válce?

Poslední úprava: 17. 4. 2018 v 23:28
  17. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 830
    1 182
    153
    Spritmonitor.de
    Ta jednotka je furt stejná.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Bouu se to líbí.
  18. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

393
    57
    28
    A co to vypínání 1 a 4 válce nebo to další kurvítko udržování v jízdním pruhu - řízení je jak z žvejkačky

19. Cify

Cify nový člen

13
    17
    3
    Aktivácia automatického zamykania sa dá zap/vyp v infotainmente v nastaveniach, zásah asistenta udržiavania v jazdnom pruhu tiež (môže to len ukazovať, alebo aj zvukom dať najavo alebo aj zasiahnuť). Aspoň u mňa to tak je.

20. Bouu

Bouu výkonný člen KLANu

393
    57
    28
    Můžeš mi napsat něco jako návod po lopatě pro méně chápavé?
    Nevím zda vůbec něco takového v mém autě jde - Šrek totiž píše, že po "úpravě bude až 5 možností volby ... To jsi asi nemyslel, že?

A asistent udržování v jízdních pruzích se u nové KF resetuje vedle i-stopu a stejně tak blbě jako i-stop

Sdílet tuto stránku