• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Interiér - čištění, údržba, impregnace, plasty / kůže

jandrak

člen KLANu
70
Nevíte, jestli je kůže v akt. modelech a výbavě Revolution pravá kůže, nebo je to eko/koženka?
Jde mi o volbu přípravku na údržbu sedaček.


Druhý dotaz taky myšlen vážně - nevěděl by někdo, kam šáhnout a zkusit dotáhnout sedačku? :p
Bez legrace se mi zdá, že se mi lehce "mrdlá" dopředu dozadu tak, jak přidávám a brzdím... :D
Už jsem se pod ní díval zepředu, jak to tam vypadá s těmi pojezdy a uchycením, ale nevím nevím, možná to je jen taková konstrukce a drobná vůle, ale rozčilu mě to....Do servisu každopádně nejedu..

Díky.
 
Rovnou se k tomu i ja zeptam - je pak nejaky rozdil mezi bilou a cernou kuzi z hlediska udrzby? A take da se vubec ta bila nejak smysluplne udrzovat, aby zustala bilou? Ja mam zatim objednanou bilou, ale jeste to mohu zmenit.

Jinak trochu slovickareni - pokud vim v opravdu aktualnich modelech je kuze az v Revolution Top vybave, Revolution ji nema. To bylo driv.
 
Ano, o kůži je třeba pravidelně pečovat, aby vydržela dlouhodobě v dokonalé kondici. Kromě vosků a přípravků pro péči o exteriér aut mám nově v nabídce i velice kvalitní přípravek s obsahem lanolinu na ošetřování pravé kůže, koženky i ušlechtilých měkčených i tvrdých plastů v interiéru. Je vhodný i na dotykové díly (volant, řadička...), které nesmí v ruce klouzat. Přípravek má velmi nízkou spotřebu - je velmi vydatný, zanechává saténově matný film na povrchu ošetřených dílů, jsou příjemné na dotek, udržuje je v zánovním stavu + chrání před stárnutím. Produkt má antistatické účinky a velmi jemnou a příjemnou vůni.
 
Ano, o kůži je třeba pravidelně pečovat, aby vydržela dlouhodobě v dokonalé kondici.
A barva kuze nehraje roli? Vzhledem k tomu, ze Tvuj vosk upravujes podle barvy laku a ja bych zrovna cekal, ze bila kuze na to bude jeste citlivejsi.
 
Ten přípravek funguje se stejným výsledkem bez ohledu na barvu kůže - vyčistí ji a hloubkově ošetří, oživuje barvu - jak světlou, tak i tmavou + udržuje kůži vláčnou/pružnější. Doporučuji tak činit od novoty - i zde sázím na prevenci, která se vyplatí. U té bílé je spíš problém s tím, že je na ní vidět jakékoliv znečištění a je třeba ji častěji, avšak šetrně čistit. Pokud bude kvalitně ošetřena, tak bude i odolnější před negativními vlivy při používání a bude se snadněji udržovat. Přípravek, který používám, neobsahuje barevný pigment ( jako je tomu vosků), protože by to zcela jistě mohlo znečistit oblečení, pokud bys takový přípravek použil třeba na kožené sedačky.

Kůži i ušlechtilé plasty v interiéru čistím a zároveň impregnuji pouze tímto přípravkem, ale osvědčilo se mi i použití mírně navlhčené švédské utěrky ( ideální je bílá, která odhalí jakékoliv znečištění povrchu), tou vše jemně vyčistím ještě před samotnou aplikací přípravku. Existují i účinné čističe kůže, ale já je nepoužívám. Nikdy jsem je ani nepotřebovala, protože se o interiéry aut starám pravidelně a díky tomu vydržely v krásném i čisťounkém stavu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,
používate někdo nějakou impregnaci na čalounění? Nechci aby se z černých sedaček za pár let staly šedivý sedačky, tak by mě zajímalo, jaký s tím máte zkušenosti?

A ošetřujete něčím koženej potah volantu/řadicí páky?

Edit Natural: Přesunuto do existujícího tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím..můžete napsat nějaké tipy na ošetření sedadel z umělé kůže??Na netu jsem četl že se nemají používat přípravky na pravou kůží i když je plno z nich na pravou i synt.kůži..prý se nemají používat přípravky s voskem..tak se raději ptám jestli má někdo nějaký osvědčený přípravek a je s ním spokojený. díík za tipy
dawe
 
Zdravím..můžete napsat nějaké tipy na ošetření sedadel z umělé kůže??Na netu jsem četl že se nemají používat přípravky na pravou kůží i když je plno z nich na pravou i synt.kůži..prý se nemají používat přípravky s voskem..tak se raději ptám jestli má někdo nějaký osvědčený přípravek a je s ním spokojený. díík za tipy
dawe
kontaktuj místní čističe-leštiče @Natural a @Doris ;)
 
Mám hned dva takové přípravky, oba jsou velice kvalitní a pocházejí z produktů určených pro profesionální péči o interiéry aut. Přípravek, který mám na ošetření kůže (s obsahem lanolinu), je rovněž vhodný na koženku a syntetické materiály včetně ušlechtilých plastů v autech. Vosky neobsahuje. Ošetřený materiál šetrrně vyčistí, vyživuje ho a udržuje v zánovním stavu, chrání před praskáním a UV zářením, navíc ošetřený povrch neklouže, je velmi příjemný na dotek a má decentní matný vzhled. Druhý přípravek mám na veškeré syntetické materiály a plasty, má výborné antistatické vlastnosti a krásně oživí ošetřený povrch a zvýrazní jeho barvu. Má čistící schopnosti a osvědčil se mi i při impregnaci plastů a spár mezi nimi - omezuje pazvuky a drnčení v palubovce apod. Oba přípravky jsou zhotoveny na bázi nanotechnologie, práce s nimi je velice snadná a rychlá, navíc i příjemná.
Trvanlivost ošetření je minimálně 3-4 měsíce, spotřeba obou přípravku je velice malá díky vysoké koncentraci a vydatnosti. Oba přípravky mám odzkoušené a používám je už mnoho let, moji klienti jsou s nimi nadmíru spokojeni. :)
 
přikládám něco rad pro ty, co prožívají čistotu i v motorovém prostoru. výsledek vypadá pěkně, jestli je to vhodné s ohledem na možná rizika nechám na každém z vás :)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...*********************************************
 
přikládám něco rad pro ty, co prožívají čistotu i v motorovém prostoru. výsledek vypadá pěkně, jestli je to vhodné s ohledem na možná rizika nechám na každém z vás :)
Líbí se mi ten ocelový kartáč na hliníkové díly, to je fakt moc fajn. :D Jakoby neznal měď...
 
Hodně amatérský postup a navíc ne zrovna vhodný pro šetrné čistění. Já dělala komplet očistu a renovaci motorového prostoru před zhruba 17ti léty a od té doby už jen provádím pravidelnou lehkou údržbu a konzervaci. Fotky 25letého auta - motorový prostor je v zdokumentován na fotkách níže :

http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=787

Zde jsou i původní fotky auta po koupi včetně zanedbaného motorového prostoru:
http://www.mazdaclub.cz/vozidlo/mazda-ne-mazda-9004
 
Hodně amatérský postup a navíc ne zrovna vhodný pro šetrné čistění. Já dělala komplet očistu a renovaci motorového prostoru před zhruba 17ti léty a od té doby už jen provádím pravidelnou lehkou údržbu a konzervaci. Fotky 25letého auta - motorový prostor je v zdokumentován na fotkách níže :

http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=787

Zde jsou i původní fotky auta po koupi včetně zanedbaného motorového prostoru:
http://www.mazdaclub.cz/vozidlo/mazda-ne-mazda-9004
No ano, v tych rokoch Nissan bol ozajstny japonec a nie prezlecena "p*cka" francuz.
Spominam si, mali sme Primeru vo firme (cca 2003), ako sluzobne auto, malo 500.000 km a stale jazdil bez poruch. :)
 
můj názor je, že všeho moc škodí. je sice super, když se všechno leskne na pohled, ale ta běžná "špína" ničemu nevadí a navíc třeba izoluje a chrání před oxidací a podobnýma neduhama.
 
můj názor je, že všeho moc škodí. je sice super, když se všechno leskne na pohled, ale ta běžná "špína" ničemu nevadí a navíc třeba izoluje a chrání před oxidací a podobnýma neduhama.
Záleží, k čemu to auto člověk má a jaké má priority. Běžně zaprášený motorový prostor je O.K., ale usazující se špína v sobě zadržuje vlhkost + zbytky soli a dalších agresivních látek naopak korozi podporují, takže o nějaké izolaci a ochraně před oxidací nemůže být vůbec řeč. Zpravidla tam, kde se hromadí binec, začíná hnít i karoserie, což jsem už viděla na nespočtu případů.
Mne osobně vyhovuje mít pod kapotou čisto, mám ráda věci hezké in i out a hlavně perfektně funkční, ale podotýkám, že konkrétně ta Primera je pro mne srdcovkou, nikoliv pracovním autem. ;)
 
Záleží, k čemu to auto člověk má a jaké má priority
Souhlas, notabene pokud jde o "srdcovku". Já ten čas "pulírování" štětečkem všech možných i nemožných záhybů, který určitě pro precizní výsledek není zanedbatelný, věnuji jinam a jiným :)
 
Poslední úprava:
Back
Top