• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Jak je vytápěna Mazda?

Kadargo

člen KLANu
83
Milí Mazďáčtí kolegové,
dokázal by mi někdo vysvětlit, jakým způsobem je vytápěn interiér vozu?
Po nastartování a cca 20-30 vteřinách bežícího motoru se rozjedu, auto nijak netrápím
a přesto zhruba do dvou minut fouká krásně teplý vzduch. Teplota motoru přitom vyleze
na provozní teplotu až za cca 5 minut plynulé jízdy. Když studený motor vypnu nebo když stojím u nějaké zdi
s pootevřeným oknem, slyším něco jako by mi tam hučel bufík. Po vypnutí studeného motoru to hučí ješte asi 5-10 vteřin a větráky to nejsou. To tam fakt mám někde schovaný něco jako webasto? o_O
 
Tak to je pro mě teda dost udivující novinka :) Co já na tom autě ještě neobjevím... Ve Scorpiu si za to kluci připláceli 30.000, aby to tam měli
a byla to krabice jak olejovej chladič :) Kdyby se neochladilo, tak bych na ten bufík nikdy nepřišel :D To je standardní výbava na dieselech?
 
Tak to je pro mě teda dost udivující novinka :) Co já na tom autě ještě neobjevím... Ve Scorpiu si za to kluci připláceli 30.000, aby to tam měli
a byla to krabice jak olejovej chladič :) Kdyby se neochladilo, tak bych na ten bufík nikdy nepřišel :D To je standardní výbava na dieselech?
Jojo, je to standardní výbava. Některé mají i ovládání na časovač/dálku
 
Super A čirou náhodou, kávovar nebo baličku na cigára to nemá schovanou?

Odesláno z mého SM-N930F pomocí Tapatalk
 
Ja ho tam nekde budu mit, protoze i dvere mi vzdychají a rucnik mam vzadu v kufru

Odesláno z mého SM-N930F pomocí Tapatalk
 
Zdravím po dlouhé době v tomto vláknu, jen jsem se chtěl zeptat ohledně své Mazdy 6, 2.0DI, rv 2006. Je normální, že se motor na provozní teplotu ohřeje hrozně rychle? Tzn. během 2 minut pomalé jízdy a cca 2 km? Dále teplota nestoupá, drží se pěkně tam, kde má. Jen chci vědět, jestli je to normální, případně jestli to nemůže znamenat nějakou závadu, něco přicpaného..?
 
Zdravím po dlouhé době v tomto vláknu, jen jsem se chtěl zeptat ohledně své Mazdy 6, 2.0DI, rv 2006. Je normální, že se motor na provozní teplotu ohřeje hrozně rychle? Tzn. během 2 minut pomalé jízdy a cca 2 km? Dále teplota nestoupá, drží se pěkně tam, kde má. Jen chci vědět, jestli je to normální, případně jestli to nemůže znamenat nějakou závadu, něco přicpaného..?
Ahoj. Teplotu bereš jen podle ručičky nebo sleduješ přímo konkrétní číslo přes diagnostiku? Pokud přes diagnostiku a ohřátý auto se drží v rozmezí 82-95°C dle stylu jízdy tak je to OK (při klidný jízdě cca 82-87°C). Pokud to sleduješ jen pomocí ručičky na budíkách,tak je to blbý, protože ta ručička se drží v půlce snad do 102-105°C.
Každopádně pokud tomu něco je, tak to může být třeba přidřený termostat v zavřenější poloze.
 
Poslední úprava:
Back
Top