• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Můžeš doporučit, kde ve Zlíně auto šertrně umyjí a ošetří, aby z toho v zimě led sjížděl jako kostičky lega v reklamách na pikatec? :D
No to opravdu nevím, protože "sám si vařím, sám si peru"... ;)
 
Ta je uplne k nicemu, navic tam nesmis vytahnout kyblik a houbu. Hned te vyhodi hlidac


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Já jsem to tam šudlil půl hodiny s houbou a nikdo mě nevyhazoval a hlídač tam okolo chodil, možná jiná směna :)
 
Tak jsem rád, že o té myčce bude vědět víc lidí, můžem udělat soutěž, kdo tam s kyblíčkem vydrží nejdéle :)
 
Tak neubehlo ani ctvrt roku a prisel jsem k prvnimu sramu. Nevim, jak se to stalo. Ze by kaminek letici od predniho kola "skrtnul" o zadni blatnik? Kvuli tomu jsem si ale porizoval zasterky. Co uz, neda se nic delat.

Je to pravy zadni blatnik pred kolem (mezi kolem a dvermi). Je to i mirne promackle, trosku je to videt na te jedne fotce. Poradite mi, prosim, co s tim? Neni to zas tak malinke.

DSC_0104.JPG DSC_0106.JPG DSC_0108.JPG
 
Tohle od kamínku letícího od předního kola určitě není - ten by narazil spíš do hrany a odloupnul by lak přímo na ní. Jedině, že by poměrně velký kámen odletěl ve vysoké rychlosti od kol jiného - souběžně jedoucího auta a narazil do Tvého vozu.

Podle míry a tvaru poškození to vypadá jako poměrně silný náraz ostrého předmětu - jakoby šťouchnutí hranou nákupního košíku někde na parkovišti u supermarketu, nebo když někdo vykládal z auta třeba kovové profily či jiné podobné předměty a bouchnul bezohledně do Tvého vozu... Nebo pak úmysl - rána od nože nebo šroubováku.... Tak nějak mohlo poškození vzniknout. Pokud je tam dolík, byl to silnější náraz.


Pokud možno co nejdřív ranku zakápni barvou - dej několik vrstev a pak přelakuj čirým lakem, až se poškozené místo vyplní a srovná s okolím.
 
Ahoj děcka, možná někoho zaujme kurz Základy detailingu, kde by se mělo probírat, jak a čím se správně starat o auto. Asi to není nic pro Naturala a Doris, ale nám, pro které je vrcholem péče wapka na bezkontaktní myčce, by se to mohlo hodit :)


Taxem tam byl. Pro mě jednoznačně přínos, a nejen protože jedno ze dvou aut, které se čistilo bylo to moje :D
Použilo se pár přípravků Smartwax, které nám kupodivu nikdo nevnucoval (naopak jedna z prvních informací byla, že na značce úplně nezáleží, když na to vezmeme něco za 30 Kč, bude to asi lepší než vůbec nic ...což se v průběhu kurzu ještě upřesnilo, co teda raději nepoužívat (jako třeba houby, drátěnky, Tempo, ...)). Mytí auta se obešlo bez vody, teda až na podběhy a kola, ty se přeletěly wapkou. Silně uvažuju o návazném kurzu, ale počkám až budu mít auto aspoň z poloviny tak špinavé, jako před víkendem - třeba mě zas vyberou ;)
 
Tak jsem včera sundaval krytky z otvorů na střeše... šroubovákem, protože jinak mi to nešlo a ano, poslední kousek, a ric... sjel mi potvora a udělal jsem si asi půl centimetrový škrábanec. Grrrrrr :mad:.

Zkoušel jsem to rozleštit, ale logicky zatím bez úspěchu, je to cítit, když se potom přejede prstem.

Takže mám zkusit tu korekční tyčinku? Upozorňuji, že jsem abnormálně manuálně levej jako pověstná šavle.
 
Back
Top