• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Jak postupovat při dopravní nehodě?

JaMiJa

výkonný člen KLANu
534
Radkova nemila zkušenost me inspirovala k tomuhle dotazu,jak vlastně správně postupovat při nehodě?Co rozhodně nepodceňovat,co určitě zajistit atd..
Edit: zajímá mě hlavně takové ty menší tukance,kdy nedojde ke zranění a škoda není nad 100 tisíc.Tedy případy kdy se nevolá policie.

odesláno z mobilu
 
Poslední úprava:
Já mám zkušenost pouze s nehodou bez účasti dalšího auta nebo způsobené škody na cizím majetku. Dostal jsem smyka a srazil kůl zaražený v krajnici. Škoda přes 50k, ale policajty jsem nevolal a dojel dom. Další ráno jsem vyplnil formulář na stránkách pojišťovny, pak mě kontaktoval likvidátor, nafotil to, sepsal všechno, co bylo poškozené a doporučil mi jejich nejbližší smluvní servis, kam jsem to pak odvezl. V servise už si zařídili všechny papíry (opsali si jen číslo řidičáku) a po potvrzení pojišťovnou (krycím dopisem) jsem zase mohl jezdit. Vcelku jednoduchá záležitost, jedinej zádrhel byl ve schopnosti servisu sehnat správné díly, ale to už je jiná pohádka.
 
A to se platilo z tvého povinného ručení?nebo jsi měl havarijko?

odesláno z mobilu
 
Povinné ručení slouží pouze ke krytí škodné události, která nevznikne v důsledku tvého zavinění... tedy tady se jedná o havarijní pojištění
 
Ano v tom sem žil,ale znám pár spekulantů co dokázali ze svého povinného ručení vyždímat opravu i když to zavinili sami.Já nikdy neboural se svým autem,vždy jen s firemním které bylo na operativní leasing,takže sem jen zavolal na firmu a vše se zaridilo beze mne...Proto se tu ptám abych věděl co a jak.Snad to nebudu nikdy potřebovat,ale abych věděl ;)

odesláno z mobilu
 
taky nemám vlastní zkušenost... znám jen z vyprávění, ale že se s tímto "produktem" dá šmelit, tomu věřím... český človíček vždycky zjistí jak druhého vochcat :confused:. každopádně povinné ručení vyplatí toho, kterého ty sejmeš. pokud je to fingované, tak asi jdou ty peníze "odklonit" přes onu osobu na sebe
 
Ale aby nedošlo k omylu,nesnazim se zjistit recept jak ochcat pojišťovnu,spíš mi jde o to jak postupovat aby vše bylo jak má a pojišťovna nedělala žádný problémy ze nemám to a tamto.Jediný co vím,je to ze ty takzvaný anděly co se o vše postarají nebrat.Ten co naboural na to dost doplatí.

odesláno z mobilu
 
Jednalo se o havarijní pojištění. Celej proces pojišťovny byl dost striktní, takže to sloužilo jako dobrý návod a neviděl jsem moc cest, jak to "udělat" jinak. Anděly=supy určitě nebrat, pár klientů na to doplatilo. Podle mě nejvíc záleží na pojištění, pokud bych měl auto pracovní a nedal bez něj ránu, tak to pojistím, co nejvíc to jde včetně náhradního vozidla, protože je to nejjednodušší a i vzhledem k výši té pojistky se to pak i kvůli jedné bouračce vyplatí, pokud teda má bourané auto nějakou cenu :)
 
Tehdá děda trefil auto zaparkovaný proti křižovatce (stálo zaparkovaný mimo hlavní cestu, ne v cestě), tak jsem to za něj vypisoval. S pánem jsme jenom sedli, vypsali papíry pro pojišťovnu, kde byl nákres, číslo pojistky, řidičáku, nacionále a každej jsme ten papír poslali na pojišťovnu. Tim to vesměs haslo. Ale byly to akorát máčklý dveře a lehce práh. Na dědovo autě lehce máčklej a odřenej nárazník - vzal to "rohem".
 
Já sem také pak připojím me zkušenosti (cca za 14 dní) až budu mit opravené auto a budu vědět více ;)
 
Ja pri nehodach jednou volal PCR -ta to sepsala. Obeznameni pojistovny. Konec akce. Dalsi nehoda, volal jsem PCR, sepsano, obeznamena pojistovna ale zadrhel. Auto v provozu po pul roce, mozna dyl. Treti nehoda, vypsali jsme papiry, obeznameni pojistovny, likvidator, konec akce.
 
Tak kluci....

Rozdíl když voláte a nevolate benga je jen na vás... Já osobně i za cenu ze si počkám bych volal... Důvod je jediný.. zjistí vám zdá člověk není v zákazu řízení... Dostanete do ruky papír ze to sepsala a máte příkon záznam o tom ze se někdo konkrétní dopustil nehody...
Když nezavolate a vyplníte pouze formulář tak je problém v tom ze ten druhej třeba formulář vůbec neodesle... A máte zádrhel... To je trošku problém dále se některým lidem nechce tento formulář sepisovat kvůli bonusum...
Jo policajti dají automaticky oboum dychnout takže máte jistotu ze kdyz bude pod vlivem je vina na jeho straně;)

Chápu že ty dojezdove časy k nehodě jsou strašný ale když už se to stane tak to stejně nezachranite... Takže zvažte co a jak no...

Já osobně jsem naštěstí zatím bez nehody ale vždy bych volal a stačí říct že třeba řidič je vulgární a agresivní a hrozí ze odjede od nehody a oni vám tam rychle někoho pošlou kdo ho aspoň ztotozni aby jste měli jasně zaznamenáno kdo to je... Policie vám to neřekne ale kdyby byl problém tak to jsou schopny dohledat;)

Asi jsem moc nepomohl ale jen to všeobecně info o tom rozmyslet se zdá mít nebo nemít problémy ...

Pokud chcete konkrétní info mohu ho zjistit jen napište co chcete vědět;)
 
Kuban diky za nazor,ale ja mam vlastni zkusennost ze kdyz sem volal policii tak ten clovek na dispecinku mi vylozene nabizel ze policie nemusi prijet ze to neni nutne ze maji moc prace a ze bych byl sam proti sobe kdybych trval na pritomnosti policie...je neprijemne tohle poslouchat a trvat na svem,aby prijeli...jinak dobra rada je s tim ze ten druhy ucastnik chce odjet,ale pokud by tomu tak nebylo a lhat jim,no nevim:)Jinak asi kazdy si vezme to svy a zachova se podle situace...
 
No, to je holej nesmysl. To jsou vymluvy, ze bys byl sam proti sobe a ze bys platil vyjezd atd. S tim uz jsem se taky setkal. Nesmysl.
 
Podle me staci rict,ze si myslis ze je pod vlivem-na to musi policie slyset a prijet bez vetsich reci.
Snad to nebudem uz nikdo resit,neni o co stat..
 
Přesně výjezd se neplatí!!!

Ve finále ten clovek bude hodnej slušnější bude chtít sepsat formulář ale ty nebudeš vědět ze ma zákaz řízení na 5let a nedej bože bude v pátrání... Rád ho s tebou vyplní a pak si odjede a ty se nikdy ničeho nedockas...

Takže jak jsi řekl dělej jak chceš a pokud ti nejakejch chytrej policajt na operačním říká ze mají moc práce řekni ok ja si počkám... Nebo se na to vykasli ale pak si nestezuj až budu mít pravdu ja;)

Nejhorší policajt je ten kterému se nechce pracovat...
 
To neplati jen u policajtu, ale i v jinych oborech. Komu se nechce...
Ale musim rict, ze s policajtama jsem mel zatim jen dobry zkusenosti. Vyjma toho jednoho buzicka v Chomutove. Jinak musim rict, ze dobry az prekvapive dobry :)
 
Podívej kolikrát jsem měl slabší den v práci a nebyl jsem zrovna dvakrát prijemnej ale co no je to jako všude i na poště umím narazit na krávu za pultem...

Každopádně být vana rozmyslim zda volat nebo ne... Ve finále přijedou vy si za jejich asistence sepisete euro formulář dají vám k tomu záznam a máte klid... Máte jistotu ze ten chlap je skutečně on a že má i plátnem řidičák ze není vožralej a že s pojišťovnou to bude ok:)
 
Je naprosto jasny, ze kdyz mas v ruce protokol od PCR neni pochyb a pojistovna vsechno prijme atd. Jak se uz bude dal chovat nam nikdo nezaruci (vlastni zkusenost). Ja volal PCR vzdy, protoze to je vazne jistota. V jednom pripade, kdy mi nedala prednost pani v duchodu jsme to resili v klidu a bez zbytecnyho stresu. Ona mela teda smulu, nove auto. Ale to je jedno. Maly tukanec bych mozna asi neresil. Protoze ta Policie muze chybet zas jinde a borci jsou schopny kvuli prohly SPZ blokovat krizovatku do prijezdu. Takovy bych trestal kopancem do vajec at se proberou :D
 
Back
Top