• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Jak postupovat při dopravní nehodě?

To je taky nevědomosti lidi...
Stačí mít kridu nebo sprej v autě a označit polohy aut nafotir na mobil a můžeš jet z křižovatky....
;)
 
...jedna vec. Dalsi vec, ze se pak asi bojej problemu. Kdyz treba ty auta odstavili dal atd.
 
Dost informací na to udělat tak aby bylo vše v cajku.Díky pánové za vaše rady a názory ;)

odesláno z mobilu
 
Na Slovensku to funguje tak, že policajti sa volajú iba v prípadoch že ide o dopravnú nehodu. Toto je charakterizované v zákone č.8/2009. A ešte sa volajú mimo nehôd vtedy, ak sa nedohodnú účastníci na zavinení nehody. A ako postupovať v prípade tzv. škodových udalostí? Je to jednoduché, vinník vypíše formulár ktorý musí byť v každom aute. Vyplní sa podľa predtlače a urobí sa zákres poškodenia vozidiel. Telefonicky sa kontaktujú poisťovne oboch aktérov, nahlásia sa údaje účastníkov a čaká sa na postup piosťovní/ne, pokiaľ to zaevidujú a pošlú likvidátora...atď. Potom už zostáva čakať na výsledok šetrenia poisťovne a na opravu autíčka. To by malo byť všetko.
 
Před pár lety jsem měl malou nehodu v Kolíně nad Rýnem.Nedobrzdil jsem a prostrčil dva Němce.
Zavolali jsme policii dýchnul jsem sepsal se protokol o nehodě zaplatil jsem 35€ pokuty.Policista mě
vysvětlil co a kam poslat.Z lodě v Antwerpách jsem to odfaxoval pojišťovně.Než jsem se za 4 týdny vrátil domů Němci byli vyplaceni a pojišťovák už jen čekal na mě,aby vyřešil moji škodu.Tak se opravdu vyplatí policii zavolat jak se tu píše.
 
I já přispěji svými zkušenostmi..

Při mé 1. nehodě, kdy mi chlap nedal přednost jsem policii jakožto nezkušená v těchto záležitostech volala. Sice se mě ptali, jestli je nějaké zranění nebo jestli je škoda nad 100 tisíc, ale já jim řekla, že si přeji, aby přijeli, že je to moje 1. nehoda a bla bla...V ten okamžik tam byl překvapivě rychle "Anděl", jeho služeb jsem nevyužila (bacha na ně, jsou opravdu přesvědčiví, budou vám vykládat, jak zajistí náhradní vozidlo, odškodnění za ušlý zisk atd.) Policie nám dala oběma dýchnout, viník dostal 2000 Kč pokuty a sepsali do protokolu soupis škody. Tady si možná trochu dejte bacha a nechte si tam toho napsat co nejvíc. Mě se stalo, že jsem sedla do auta a zjistila, že mám vystřelenou patronu u bezpečnostního pásu a to jsem tam zaznamenané neměla a likvidátor se pak cukal, že to bylo už dřív a nechtěli mi to proplatit! Auto jsem zavezla do obyčejného servisu, kterému jsem důveřovala a auto mi do 14. dnů opravili a já se nestarala ani o papíry, vše vyřešili s pojišťovnou sami.

Další zkušenost mám se srážkou se zvěří...Auto na leasing, policii jsem nevolala, protože srnka utekla. Kdyby zůstala ležet na silnici, tak bych volala z důvodu překážky na silnici. Jelikož se to stalo ve 3:45 ráno, volala jsem to pojišťovně až po 8h. Nahlásila jsem potřebné údaje, objednala se do autorizovaného servisu a leasingové společnosti jsem jen přes webový formulář vyplnila vinkulaci pojistného plnění. Bezproblémové a rychlé vyřízení, autorizáku jsem zaplatila 5% spoluúčast a zbytek šlo na pojišťovnu. Vyřešeno také do 14. dnů.

Poslední zkušenost mají rodiče, kdy jsem do toho musela zasáhnout i já. (Ach jo, starší důvěřiví rodiče..) Naboural je mladý kluk, který měl zákaz řízení a řídil auto svého zaměstnavatele. Ten potom přijel a celou událost vzal na sebe, že je viník on. Policii chtěl otec zavolat, ale ani on ani mamka neměli u sebe telefon (grrr). Údajně jim volal ten mladý kluk, ale otec ho neslyšel a ten volal svému zaměstnavateli co má dělat. Otci řekl, že mu řekli, že když je to do 100 tisíc, že nemusí jezdit. Rodiče uchlácholili tím, že je zavezli domů a slíbil jim, že všechno zařídí a že jim půjčí svoje auto!
Rodiče mi to volali až po nějakých 5h, byli stále v šoku. Dopadlo to tak, že jsem zavolala policii (skrz pojišťovací podvod), kteří dojeli po nějakých 8h od nehody, zajeli jsme na místo, udělali znovu celou rekonstrukci, zavolali si viníka (přijel majitel, ne ten mladý kluk), který naštěstí doznal, že neřídil on, ale jeho zaměstnanec, kterého chtěl krýt...
Pojišťovna ze škody udělala totálku, se kterou se otec nechtěl smířit. Má auto 12. let garážované s 50 tisíci najetými (vesničan, co jezdí jednou týdně do obchodu:rolleyes:). Autorizák odmítl opravit, že se do ceny nevejde. Nakonec se domluvili, že si to dali spravit do obyčejného servisu, kde vyplatil všechny peníze od pojišťovny a zbytek doplatil ten zaměstnavatel. Auto vypadá, že je v pořádku, i když ho beztak seskládali z vrakáče. Otec se nenechal ukecat na nové auto :mad:, tak snad mu dlouho vydrží... Jak to potom dopadlo mezi tím mladým klukem a zaměstnavatelem už nevíme... Každopádně byli na mě asi dost nasraní. Škoda, že se nevolali policajti hned, protože naši měli dojem, jestli ten kluk nebyl pod drogama nebo řídil v opilosti...

Mě by zajímala věc, jak se postupuje v případě, kdy vás někdo nabourá, máte nepojízdné auto, jestli máte nárok na náhradní vozidlo...Jelikož potřebuji auto denně do práce a nemám možnost si někde půjčit jiné. U té srnky jsem naštěstí neměla velkou škodu, že se dalo s autem dál jezdit. Autorizák mi oznámil, že stejně nemají zrovna náhradní auto, tak by mě zajímalo, jestli to náhradní auto platí pak pojišťovna nebo já...

Všem přeji, ať se těmto nepříjemnostem snaží vyhnout a aby potkávali málo blbců na cestách...
 
Mě by zajímala věc, jak se postupuje v případě, kdy vás někdo nabourá, máte nepojízdné auto, jestli máte nárok na náhradní vozidlo...
Ano, nárok na náhradní vozidlo je.
Babičku ve fabii nabourala (teď to nemyslím všeobecně na všechny ženský) nějaká pitomá ženská v SUV (nebo hummer nebo něco takového), která spěchala na dělání nehtů.
Stáli na semaforu a při rozjezdu to babičce zdechlo, no a ženská se rozjela na napálila do nich, horší na tom bylo to, že ta ženská měla vepředu ty kovový tyče (nevím jak se tomu odborně říká).
Všechno šlo samozřejmě přes pojišťovnu, ženská se nesnažila ujet, měla u sebe papíry na sepsání, údajně už její několikátá nehoda, takže vše šlo v pohodě.
Jen vystrašili babičku v servise, protože tím nárazem bylo hejbnutý už s celou kastlou, údajně bylo auto na odpis, ale daly to nějak do kupy.
Co se týče toho náhradního auta, ano babička dostali náhradní auto (Citigo) po dobu opravy.
 
Ohledně náhradního vozidla je to rozdělené na 2 typy nehod:
1) Nezaviněná: Nárok na vozidlo je VŽDY po dobu opravy a je hrazeno z povinného ručení viníka. Záměrně říkám že je nárok pouze po dobu opravy, která je určená pojišťovnou a né vždy se do toho servis vleze. (mě trvala oprava 7 dní a náhradní vůz jsem měl na 5 dní).

2) Zaviněná: Liší se tím, co máte sjednané v pojištění. Pokud máte náhradní vůz rovnou k zelené kartě (někdy se dává jako bonus), máte náhradní vůz. Pokud máte sjednané havarijní pojištění, ve kterém je náhradní vůz, máte taky samozřejmě nárok. Pokud ani jedno z toho nemáte, nezbývá nic než si vůz půjčit a nebo se bez něj obejít.
 
Přesně jak píše sniper, lepší to vysvětlit ani nelze :),
POZOR pouze na dobu půjčení vozu, kdy pojišťovnu nezajímá, že má servis plno, platí dobu opravy ne dobu, jak je dlouho vůz v servisu
Ohledně náhradního vozidla je to rozdělené na 2 typy nehod:
1) Nezaviněná: Nárok na vozidlo je VŽDY po dobu opravy a je hrazeno z povinného ručení viníka. Záměrně říkám že je nárok pouze po dobu opravy, která je určená pojišťovnou a né vždy se do toho servis vleze. (mě trvala oprava 7 dní a náhradní vůz jsem měl na 5 dní).

2) Zaviněná: Liší se tím, co máte sjednané v pojištění. Pokud máte náhradní vůz rovnou k zelené kartě (někdy se dává jako bonus), máte náhradní vůz. Pokud máte sjednané havarijní pojištění, ve kterém je náhradní vůz, máte taky samozřejmě nárok. Pokud ani jedno z toho nemáte, nezbývá nic než si vůz půjčit a nebo se bez něj obejít.
 
Chtěl bych připomenout a zdůraznit jedno pravidlo, které mějte na paměti, pokud by se vám stala nehoda. Nikdy nepodepisujte policajtům protokol u nehody! Vím, že je to těžký, můžete být ve stresu apod. Ale prostě na to zkuste pamatovat. Vymluvte se třeba na nutnost poradit se s právníkem nebo tak něco. Anebo si udělejte čas a pokud situace dovolí, protokol si řádně pročtěte. Protože pokud něco přehlédnete, už to nejde vzít zpět. Popíšu, co se stalo mé ženě, abyste věděli, jaký bezprávní bordel je v tomhle státě.

Je to už pár let, co žena jela s dcerou na návštěvu ke kamarádce. Cestou do ní narazil autobus, který vjel do protisměru v ostré zatáčce a s přesahem asi půl metru ji shrnul levou stranu auta. Naštěstí to dopadlo dobře. Manželka měla zraněnou nohu (od té doby funguje jako rosnička a pozná blížící se déšť - vážně je to pravda :D) a krvácela z nosu. Samozřejmě byla v šoku a bála se o dceru. Ta se hodně lekla, ale dětská sedačka ji spolehlivě ochránila. Nové auto, které mělo najeto jen 13K km, však bylo totálně na odpis. Ženu odvezli do nemocnice na kontrolu a já přijel na místo o chvíli později, abych převzal dceru a jel spolu s ní za manželkou. Až později jsem se dozvěděl, že policajti po ní chtěli podepsat papíry, neustále naléhali, ať je podepíše, aby později nemusela na stanici atd. Bohužel to udělala...

V těch papírech byl protokol s popisem nehody a ona svým podpisem přiznala vinu. Přestože brzdná dráha autobusu i místo srážky obou vozidel bylo na straně silnice, po které jela manželka, v protokolu jí policajti podstrčili přiznání, že se lekla, nezareagovala dostatečně rychle a vrazila do autobusu. Byl jsem za soudním znalcem, který si vyžádal od policie fotky z místa nehody a další dokumentaci. Pak si mě zavolal a řekl mi, že vina je zcela jednoznačně na straně autobusáka. Vypracoval mi zprávu, orazítkoval a řekl, že to mám předat policajtům. Ti se mi skoro až vysmáli, že to nebudou znovu otevírat, protože manželka jim už jednou podepsala přiznání. Tím to pro ně skončilo. Argumentoval jsem, že byla v šoku, dokonce jsem na to měl i lékařskou zprávu z nemocnice. Za takové situace neměla vůbec nic podepisovat, protože si neuvědomovala důsledky svého jednání. I to bylo ve zprávě, ale policajtům to bylo úplně u pr*ele...

Šel jsem tedy za právníkem, že chci napadnout rozhodnutí. No a tady to celé končí. Paní právnička mi řekla, že se nedomohu ničeho. V nejlepším případě u soudu rozhodnou o spoluvině obou řidičů. Ten jednou jedinkrát podepsaný protokol je prý natolik stěžejní dokument, že se s naším případem už nikdo nebude vážně zabývat. Jedině, pokud chci zaplatit veškeré soudní výdaje, tak mi bude tu spoluvinu téměř jistě garantovat. To jsme pochopitelně vzdali. O dva měsíce později jsem se dozvěděl, že policajt, který donutil manželku podepsat protokol, je zetěm řidiče autobusu. A ten řidič už měl nějaký předchozí průšvih a varování od zaměstnavatele. Tehdy jsem naposledy zapřemýšlel nad tím, že podám stížnost na postup policie na Krajské ředitelství, ale už na to nikdy nedošlo. Byl jsem rád, že mám obě holky zdravé doma a auto jsem oželel.
 
Chtěl bych připomenout a zdůraznit jedno pravidlo, které mějte na paměti, pokud by se vám stala nehoda. Nikdy nepodepisujte policajtům protokol u nehody! Vím, že je to těžký, můžete být ve stresu apod. Ale prostě na to zkuste pamatovat. Vymluvte se třeba na nutnost poradit se s právníkem nebo tak něco. Anebo si udělejte čas a pokud situace dovolí, protokol si řádně pročtěte. Protože pokud něco přehlédnete, už to nejde vzít zpět. Popíšu, co se stalo mé ženě, abyste věděli, jaký bezprávní bordel je v tomhle státě.

Je to už pár let, co žena jela s dcerou na návštěvu ke kamarádce. Cestou do ní narazil autobus, který vjel do protisměru v ostré zatáčce a s přesahem asi půl metru ji shrnul levou stranu auta. Naštěstí to dopadlo dobře. Manželka měla zraněnou nohu (od té doby funguje jako rosnička a pozná blížící se déšť - vážně je to pravda :D) a krvácela z nosu. Samozřejmě byla v šoku a bála se o dceru. Ta se hodně lekla, ale dětská sedačka ji spolehlivě ochránila. Nové auto, které mělo najeto jen 13K km, však bylo totálně na odpis. Ženu odvezli do nemocnice na kontrolu a já přijel na místo o chvíli později, abych převzal dceru a jel spolu s ní za manželkou. Až později jsem se dozvěděl, že policajti po ní chtěli podepsat papíry, neustále naléhali, ať je podepíše, aby později nemusela na stanici atd. Bohužel to udělala...

V těch papírech byl protokol s popisem nehody a ona svým podpisem přiznala vinu. Přestože brzdná dráha autobusu i místo srážky obou vozidel bylo na straně silnice, po které jela manželka, v protokolu jí policajti podstrčili přiznání, že se lekla, nezareagovala dostatečně rychle a vrazila do autobusu. Byl jsem za soudním znalcem, který si vyžádal od policie fotky z místa nehody a další dokumentaci. Pak si mě zavolal a řekl mi, že vina je zcela jednoznačně na straně autobusáka. Vypracoval mi zprávu, orazítkoval a řekl, že to mám předat policajtům. Ti se mi skoro až vysmáli, že to nebudou znovu otevírat, protože manželka jim už jednou podepsala přiznání. Tím to pro ně skončilo. Argumentoval jsem, že byla v šoku, dokonce jsem na to měl i lékařskou zprávu z nemocnice. Za takové situace neměla vůbec nic podepisovat, protože si neuvědomovala důsledky svého jednání. I to bylo ve zprávě, ale policajtům to bylo úplně u pr*ele...

Šel jsem tedy za právníkem, že chci napadnout rozhodnutí. No a tady to celé končí. Paní právnička mi řekla, že se nedomohu ničeho. V nejlepším případě u soudu rozhodnou o spoluvině obou řidičů. Ten jednou jedinkrát podepsaný protokol je prý natolik stěžejní dokument, že se s naším případem už nikdo nebude vážně zabývat. Jedině, pokud chci zaplatit veškeré soudní výdaje, tak mi bude tu spoluvinu téměř jistě garantovat. To jsme pochopitelně vzdali. O dva měsíce později jsem se dozvěděl, že policajt, který donutil manželku podepsat protokol, je zetěm řidiče autobusu. A ten řidič už měl nějaký předchozí průšvih a varování od zaměstnavatele. Tehdy jsem naposledy zapřemýšlel nad tím, že podám stížnost na postup policie na Krajské ředitelství, ale už na to nikdy nedošlo. Byl jsem rád, že mám obě holky zdravé doma a auto jsem oželel.

Hlavně, že je tvoje rodina v pořádku, to je to nejdůležitější. Na druhou stranu je vidět, jak to v dnešním světě funguje. Známí dělají divy a pak to takhle dopadá:(

Máte někdo zkušenost s tou linkou pomoci řidičům 1224?
 
Chtěl bych připomenout a zdůraznit jedno pravidlo, které mějte na paměti, pokud by se vám stala nehoda. Nikdy nepodepisujte policajtům protokol u nehody! Vím, že je to těžký, můžete být ve stresu apod. Ale prostě na to zkuste pamatovat. Vymluvte se třeba na nutnost poradit se s právníkem nebo tak něco. Anebo si udělejte čas a pokud situace dovolí, protokol si řádně pročtěte. Protože pokud něco přehlédnete, už to nejde vzít zpět. Popíšu, co se stalo mé ženě, abyste věděli, jaký bezprávní bordel je v tomhle státě.

Je to už pár let, co žena jela s dcerou na návštěvu ke kamarádce. Cestou do ní narazil autobus, který vjel do protisměru v ostré zatáčce a s přesahem asi půl metru ji shrnul levou stranu auta. Naštěstí to dopadlo dobře. Manželka měla zraněnou nohu (od té doby funguje jako rosnička a pozná blížící se déšť - vážně je to pravda :D) a krvácela z nosu. Samozřejmě byla v šoku a bála se o dceru. Ta se hodně lekla, ale dětská sedačka ji spolehlivě ochránila. Nové auto, které mělo najeto jen 13K km, však bylo totálně na odpis. Ženu odvezli do nemocnice na kontrolu a já přijel na místo o chvíli později, abych převzal dceru a jel spolu s ní za manželkou. Až později jsem se dozvěděl, že policajti po ní chtěli podepsat papíry, neustále naléhali, ať je podepíše, aby později nemusela na stanici atd. Bohužel to udělala...

V těch papírech byl protokol s popisem nehody a ona svým podpisem přiznala vinu. Přestože brzdná dráha autobusu i místo srážky obou vozidel bylo na straně silnice, po které jela manželka, v protokolu jí policajti podstrčili přiznání, že se lekla, nezareagovala dostatečně rychle a vrazila do autobusu. Byl jsem za soudním znalcem, který si vyžádal od policie fotky z místa nehody a další dokumentaci. Pak si mě zavolal a řekl mi, že vina je zcela jednoznačně na straně autobusáka. Vypracoval mi zprávu, orazítkoval a řekl, že to mám předat policajtům. Ti se mi skoro až vysmáli, že to nebudou znovu otevírat, protože manželka jim už jednou podepsala přiznání. Tím to pro ně skončilo. Argumentoval jsem, že byla v šoku, dokonce jsem na to měl i lékařskou zprávu z nemocnice. Za takové situace neměla vůbec nic podepisovat, protože si neuvědomovala důsledky svého jednání. I to bylo ve zprávě, ale policajtům to bylo úplně u pr*ele...

Šel jsem tedy za právníkem, že chci napadnout rozhodnutí. No a tady to celé končí. Paní právnička mi řekla, že se nedomohu ničeho. V nejlepším případě u soudu rozhodnou o spoluvině obou řidičů. Ten jednou jedinkrát podepsaný protokol je prý natolik stěžejní dokument, že se s naším případem už nikdo nebude vážně zabývat. Jedině, pokud chci zaplatit veškeré soudní výdaje, tak mi bude tu spoluvinu téměř jistě garantovat. To jsme pochopitelně vzdali. O dva měsíce později jsem se dozvěděl, že policajt, který donutil manželku podepsat protokol, je zetěm řidiče autobusu. A ten řidič už měl nějaký předchozí průšvih a varování od zaměstnavatele. Tehdy jsem naposledy zapřemýšlel nad tím, že podám stížnost na postup policie na Krajské ředitelství, ale už na to nikdy nedošlo. Byl jsem rád, že mám obě holky zdravé doma a auto jsem oželel.

Tak "trošku" se kolem práva motám a tohle bych bys vyhrál rovnou u správňáku. A pokud ne, tak bych se odvolal, případně zařídil přezkumné řízení a pak podal správní žalobu. Vzhledem k tomu, že v první instanci je u správní žaloby dána věcná příslušnost krajského soudu (vlastně žádná další instance není, neboť neexistuje řádný opravný prostředek, ale pouze mimořádný) by bylo hotovo pravděpodobně hned. Rozhodnutí krajských soudů, jako soudů odvolacích, jsou výrazně erudovanější, než prvoinstančních okresních a to se projevuje i tehdy, pokud je věcná příslušnost ex lege dána v první instanci soudům krajským. Je tedy velká šance, že bys uspěl. Pokud ne, zvážil bych kasační stížnost k NSS, ale už by dost záleželo na okolnostech celé věci. Na postup policie bych si určitě stěžoval, stejně jako na podjatost konkrétního policisty. Nicméně souhlasím s tím, nic nepodepisovat ve stresu.
EDIT: Ještě mne k tomu napadla věc, kterou jsem nerozvedl na začátku své úvahy. Úřední záznamy sepsané policií ČR nelze u správního orgánu brát jako důkaz, tedy ani přiznání. Správní orgán si musí udělat vlastní šetření a to včetně výslechu zúčastněných osob. Proto píšu na začátku, že bych to vyhrál již u správního orgánu. Pokud to však policie řešila dle § 84 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, tak přezkumné řízení u policie a pak postupovat jak jsem již uvedl.
 
Poslední úprava:
Tak "trošku" se kolem práva motám a tohle bych bys vyhrál rovnou u správňáku. A pokud ne, tak bych se odvolal, případně zařídil přezkumné řízení a pak podal správní žalobu. Vzhledem k tomu, že v první instanci je u správní žaloby dána věcná příslušnost krajského soudu (vlastně žádná další instance není, neboť neexistuje řádný opravný prostředek, ale pouze mimořádný) by bylo hotovo pravděpodobně hned. Rozhodnutí krajských soudů, jako soudů odvolacích, jsou výrazně erudovanější, než prvoinstančních okresních a to se projevuje i tehdy, pokud je věcná příslušnost ex lege dána v první instanci soudům krajským. Je tedy velká šance, že bys uspěl. Pokud ne, zvážil bych kasační stížnost k NSS, ale už by dost záleželo na okolnostech celé věci. Na postup policie bych si určitě stěžoval, stejně jako na podjatost konkrétního policisty. Nicméně souhlasím s tím, nic nepodepisovat ve stresu.
EDIT: Ještě mne k tomu napadla věc, kterou jsem nerozvedl na začátku své úvahy. Úřední záznamy sepsané policií ČR nelze u správního orgánu brát jako důkaz, tedy ani přiznání. Správní orgán si musí udělat vlastní šetření a to včetně výslechu zúčastněných osob. Proto píšu na začátku, že bych to vyhrál již u správního orgánu. Pokud to však policie řešila dle § 84 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, tak přezkumné řízení u policie a pak postupovat jak jsem již uvedl.

Ragnar, Tak toto je opis, ako by to malo fungovat v idealnom svete.
V našom reálnom svete na Slovensku (predpokladam, ze v CZ to nebude iné ) pravdu má ten, ...... kto si to vybaví tak, alebo onak.

Zhodou okolnosti moja manzelka bola minuly tyzden ucastnickou nehody, dopr. policajt pri vysluchu (v nemocnici) silou mocou ju nutil povedat, priznat sa k vine, aj ked nebola, nie je vinná.
Manzelka sa nastastie nedala , policajt nakoniec kapituloval, taaaak dobre, prizveme znalca.
Zhodou okolnosti bol "iba" spoluziakom zo strednej skoly, druheho ucastnika - vinnika nehody.

Ale rad som si precital trochu sci-fi ;)
 
Ragnar, Tak toto je opis, ako by to malo fungovat v idealnom svete.
V našom reálnom svete na Slovensku (predpokladam, ze v CZ to nebude iné ) pravdu má ten, ...... kto si to vybaví tak, alebo onak.

Zhodou okolnosti moja manzelka bola minuly tyzden ucastnickou nehody, dopr. policajt pri vysluchu (v nemocnici) silou mocou ju nutil povedat, priznat sa k vine, aj ked nebola, nie je vinná.
Manzelka sa nastastie nedala , policajt nakoniec kapituloval, taaaak dobre, prizveme znalca.
Zhodou okolnosti bol "iba" spoluziakom zo strednej skoly, druheho ucastnika - vinnika nehody.

Ale rad som si precital trochu sci-fi ;)

Ale no tak, nebuďme všichni ubulení. Prochází jim to právě proto, že jim nahrajeme a pak nejsme důslední při hájení svých práv. Já jsem asi hodinu po psaní toho ,sci-fi' zničil ve vytluku na silnici disk a pneu. Oboje nové, najeto max. 800 km. Hodlám být důsledný a škodu si vymoci po majiteli komunikace. A věřím, že uspěji. Klidně to poženu i k soudu. Sice mne to nebaví, ale vyhrál jsem uz i spor s Kooperativou.
 
Celkem dobře sepsaný článek, já osobně moc zkušeností s dopravní nehodou nemám, ale nedávno jsem se nachomýtl k nehodě, kdy jsem jel v koloně možná i 8-10 aut (8-10 aut jelo předemnou) a vedoucí kamioňák usl a vlevo točivé zatáčce to položil do škarpy na bok.

Co nastalo pak jsem opravdu nečekal, ti co jeli za ním vystoupili z auta koukli do kabiny kamionu a viděli jak chlapík stál na nohou a v podstatě nasedli zpět do auta a odjeli, za nimi se sebrali i další řidiči v koloně a ajhle najednou koukám, že tam vlastně nikdo není, jen ženská v autě která volala záchranku, tak jsem zastavil, vidím, že řidič je celý v šoku a nemohl se dostat z kabiny ven... Tak jsme společně s paní zavolali záchranku a hasiče (upřesnili jsem co se stalo) a čekali jsme do jejich příjezdu, s tím, že mezitím tam zastavil ještě jeden chlapík s kamionem, který mu pomohl s kabiny ven, s tím že vyskočil na kabinu a vytáhl ho. Ale na tom řidiči bylo vidět, že opravdu v pohodě není.

Přijde mi to jako lidský hyjenismus, se takhle zachovat a v podstatě kouknout a ujet od dopravní nehody :(
 
To já si takhle jel po dálnici přede mnou je nějak divně auto, stálo téměř přes oba pruhy brzdím a snažím se vyhnout najednou rána , zastavil jsem za autem, zapnul výstražné vystoupil a šel se podívat co se děje. V autě jako řidička nějaká mladá slečna, a taky taková spolujezdkyně, ptám se co se stalo a řidička se jen ptala kde je ten pes tak hned jsem věděl, že buďto pes nebo kus jejich auta. Holky se donutil vystoupit a pohledat vesty, a zapnout výstražné. Holky zavolaly policajty a sobě odtah. Jejich Ford byl na odtah jelikož přišla o nějakou řídící jednotku kus nárazníku světlo ale to nic krom psa všichni v pohodě. bylo to na dálnici, nikdo nezastavil ani nezpomalil ani tabule policistů později nedonutila nikoho přibrzdit. Já odjel po téměř 3 hodinách s 200 Kč pokutou za nepřizpůsobení jízdy a přejetí ležícího černého psa na dálnici :D ale celkem promrzlej je to tak měsíc zpátky. A odnesl to nárazník podběh a čidlo na intercooleru. Ale to, že nikdo nezpomalil ani nezastavil to je hnus
 
Asi nechtěli ostatní dostat pokutu :D Ne blbé téma na vtipkování a opravdu nemilé.
Já osobně jsem na cestách už pomáhal relativně hodně krát, tak doufám, že se mi to někdy potom vrátí (ťuk ťuk ať není potřeba) :)
 
Celkem dobře sepsaný článek, já osobně moc zkušeností s dopravní nehodou nemám, ale nedávno jsem se nachomýtl k nehodě, kdy jsem jel v koloně možná i 8-10 aut (8-10 aut jelo předemnou) a vedoucí kamioňák usl a vlevo točivé zatáčce to položil do škarpy na bok.

Co nastalo pak jsem opravdu nečekal, ti co jeli za ním vystoupili z auta koukli do kabiny kamionu a viděli jak chlapík stál na nohou a v podstatě nasedli zpět do auta a odjeli, za nimi se sebrali i další řidiči v koloně a ajhle najednou koukám, že tam vlastně nikdo není, jen ženská v autě která volala záchranku, tak jsem zastavil, vidím, že řidič je celý v šoku a nemohl se dostat z kabiny ven... Tak jsme společně s paní zavolali záchranku a hasiče (upřesnili jsem co se stalo) a čekali jsme do jejich příjezdu, s tím, že mezitím tam zastavil ještě jeden chlapík s kamionem, který mu pomohl s kabiny ven, s tím že vyskočil na kabinu a vytáhl ho. Ale na tom řidiči bylo vidět, že opravdu v pohodě není.

Přijde mi to jako lidský hyjenismus, se takhle zachovat a v podstatě kouknout a ujet od dopravní nehody :(
"Šak řidičovi nic nebylo, dokonce měl aji většinu končetin, ne? Tak proč zastavovat? Pomoc nepotřeboval, to bylo vidět z jedoucího auta.." tohle a podobný bláboly sou lidi schopný napsat pod videa s nehodama a obhájit tak, že nezastavijou... Si nějak neuvědomujou, že aji fyzicky nezraněnej řidič může bejt v šoku nebo jenom zapomene na výstražnej trojúhelník..
Píšou mi to pod video, kde sem rozstřelil srnku
A vsadím se, že mi to napíše aji někdo pod video, kde slečna zrušila o srnku auto na dálnici
A ke kompilaci, kde byla tahle nehoda mi psali taky něco na ten způsob...
 
Back
Top