• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Jak správně sedět v autě a držet volant

Za mě nesouhlas.
Ja v autě ležím, abych měl pohodli jako v obýváku a byl spojen s autem. Mám při tom rychlejší reflexi co se děje s podvozkem. Oči mám zároveň s věncem volantu který kopíruje vršek palubovky.5ku posílám konci prstů.kapotu nevidím.volant držím v levé a ve 3/4.jsem levák. Pravou si ťukám do klacku podle rytmu muziky . prostě na pohodu, ale nenapíšu i v jaké rychlosti. ;)
Sedim rovně jen když jedu sprint nebo slalom na soutěžích.
 
já s tím naprosto souhlasím. Dříve jsem jezdil tak jak popisuje @Milda6 a furt mě bolely záda. Nakonec se mě zádolog zeptal, jak sedím v autě. No chvíli jsem si na vzpřímený posez musel zvykat, ne že ne, ale dneska sedím v autě tak, jak popisují ve videu jako správné a jsem za to rád - záda nebolí.

Ale sezení v autě je asi každého věc, jak to komu vyhovuje ....
 
Zádolog.:D
Mě na záda nepomůže už nic.
Možná Thajka nebo mulatka.
Mám oddělaný záda od kšeftu jak chce každý rekonstruovat domy.
Ale v autě se má cítit každý spokojeny.
To platí pro ty, co ho mají rády a pro Mazdáky.
Mazdám zdar.
 
já s tím naprosto souhlasím. Dříve jsem jezdil tak jak popisuje @Milda6 a furt mě bolely záda. Nakonec se mě zádolog zeptal, jak sedím v autě. No chvíli jsem si na vzpřímený posez musel zvykat, ne že ne, ale dneska sedím v autě tak, jak popisují ve videu jako správné a jsem za to rád - záda nebolí.

Ale sezení v autě je asi každého věc, jak to komu vyhovuje ....
Ty woe tys mi to vzal z huby... taky jsem ridil na VinaDiesela a tu srnku co jsem vonehda za sera vychytal a zmanevroval, bych driv najisto s tim polehem nedal

Ale jo, at si kazdej ridi jak uzna... nam co tahne na 40 a zada tukaj na dvere je video hadam pravdivy.

Az mi ale nakej VinDiesel jeho vinou zboura mazla, tak ho z ty kary vytahnu zubama

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Já jezdim se správně nastavenou sedačkou odjakživa.
Nikdy sem nepochopil, jak někdo v autě může ležet a zároveň řídit.
Přesně jak říkaj ve videu tam pak člověk lítá jak nudle v bandě a nemůže mít pořádnou kontrolu nad chovánim auta.

Vždycky když si v práci sednu do auta po jednom kolegovi, tak bych ho nejradši fláknul klackem přes prsty. (když si po stejně vysokym kolegovi sednu do sedačky a nejsem pomalu schopnej došlápnout pedály a skoro visim na volantu to fakt neni normální)

A například při ježdění v Mostě na okruhu, při závodech do vrchu a nebo jenom při obyčejnym trošku svižnějšim ježdění po okreskách si ani nedokážu představit, že bych v pololeže něco uřídil.
 
Když jsme byli na srazu v Kopřivnici a zároveň mistrovství Evropy v drivtu,tak jak jsme čekali v koloně při vjezdu do areálu chodil chlap a koukal na řidiče jak sedí za volantem a pokud za volantem někdo" ležel "tak mu dal kartáč, že sedí jak" nemehlo " A v krizových situacích by byl v prd...!atd.
 
Každopádně kdo sedí dobře, neznamená že dobře řídí.nechci se kasat, ale možná v polosedu zvládnu více situací než kdo sedi dobře. Je to taky o předvidatelnosti, periferním vidění,reflexu a hlavně spolehlivosti auta, což Mazdičky jsou o tom žádná.;)
 
Já s tím videem na 100% souhlasím. Taky jsem kdysi jezdil špatně a dalo mi to zabrat, abych si zvykl na rovně nastavenou sedačku a volant ve správné vzdálenosti. Nicméně, vypozoroval jsem na sobě, že když jsem měl špatně nastavenou sedačku, tak mnohem dřív u mě nastala únava při delších cestách. Ono lehnout si do auta se může zdát pohodlnější, ale není to tak (aspoň ne u mně) a navíc to s sebou nese řadu rizik. Já rozhodně nedokážu tak dobře reagovat, když nemám sedačku nastavenou správně.
 
... nechci se kasat, ale možná v polosedu zvládnu více situací než kdo sedi dobře ...
Asi jo, mozna. By me zajimalo, kdo z chlapu realne prizna, ze si mysli, ze ridi spatne. Ze si nebude myslet, ze zrovna on zvladne vic, nez ostatni :D. Kazdopadne predpokladam, ze ale tim nemuzes vyloucit to, ze kdybys k tomu sedel dle doporuceni, ze bys zvladl jeste vic, ne? ;)

Jasne, je to kazdeho vec. A take zalezi na situaci. Kdyz se pul hodiny plouzim zacpama a krizovatkama Prahou s rychlosti okolo 30 km/h, tak take dost casto jedu na VinDiesela. Ale jak clovek postupne zrychluje na ceste z mesta, tak na tom vic zacina zalezet. Ale nektere veci z videa prece musi logicky dojit kazdemu uz z praxe - napr. to, ze je lepsi volant odtlacovat, nez tahat dolu. Nebo aspon kazdemu, kdo zkusil projet svizneji zatacku.

Rikal jsem si, ze mozna jeste jedna vec ve videu nezaznela. Ze pri rizeni jednou rukou a zataceni se casteji ruka dostava rizenim pres stred volantu, coz nedela zrovna dobre v situaci vystreleni airbagu.
 
Nekonečný téma. ;)
Logicky nebudu zatáčku kterou projíždím na pohodu 80kou jednou rukou, nebudu projíždět 150kou taky jednou rukou.
Ohledně airbagu řízení jednou rukou.
Při couvání jedině točím volant jednou rukou a když to do mě někdo narve když budu couvat, tak mám po ruce od airbagu taky.nic méně málokdy si beru pásy, takže při vystřelení jsou následky ještě horší než jen pohmožděná ruka.
Já uznávám že nejsem profi řidič, jen nejsem nejhorší.
Řídím od 15 a pár zkušenosti a rad mám od otce, který dělal navigátora při rallye Šunava.
Můžeš bejt profík ale potkáš blba z vedlejší a pak.....
A pak,mám tu dva syny, takže z 90%
už neriskuji.
Ale je dobře že pár lidí si vzalo příklad z toho videa.
 
Tak já jezdím správně, od začátku mně bylo proti srsti v tom autě ležet, musím sedět rovně a vysoko, lepší rozhled, jen na volantu mám pravou ruku, levou rukou volantem už točit moc neumím ( mám automat)
 
Osobně rád sedím rovně, volant tak, abych na něj pohodlně dosáhl, řadičku po ruce. Posez ala VinDiesel je možná na to tak jezdit rovně, ale reakce jsou o ničem, mám najeto soukromě přes 500000km a firemních podobně a tak prostě jezdit nejde a to přesedám z auta do auta a ještě různých značek. Naštěstí na konci dne sednu do majdy a konečně si vlastně odpočinu a taky vlastně zařídím (řízení a řazení je jako droga).
 
Kousek od volantu je řadící páka. A ruka na ní položená ... vadí podle vás nebo ne? Řešíme to doma a nemůžeme se dohodnout :(.
 
Back
Top