• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

jak vytáhnout naftu

zed

výkonný člen KLANu
225
Zdravím. Chtěl bych Vás poprosit o radu, jak "podomácku" nejsnadněji dostat z mazdy 6 GY naftu z nádrže. Mám bohužel nepojízné auto a zůstala v něm plná nádrž tak bych ji rád vytáhl. pokud to nějak jednoduše jde.
Díky za rady.
 
Snad vysát hadici přes víko nádrže.
Vypustny šroub tam asi nebude.
Nebo přes palivové čerpadlo.
 
Přes víko nádrže to nejde...je tam asi sítko :-( přes čerpadlo jsem zatím nezkoumal.
 
Já bych na to šel taky přes čerpadlo. Nebo pokud bude už nepojízdný na věky,tak zespod nádrže jsou prorážecí body (takový Xka).
df80e969d69e3e6597677c1067eec344-604x849.gif
 
no rád bych auto ještě prodal někomu kdo si bude schopen ho opravit nebo vymenit motor... můžeš popsat podrobněji jak na to přes to čerpadlo?
 
Odendej zadní sedačky (podsedáky zvedni) a tam to uvidíš.
A nebo jestli máš možnost se dostat víc pod auto tak zkus odpojit tu tankovací hadici a strč hadičku rovnou do nádrže.
 
ok a prosimte ještě dotaz jak přesně se dají zvednout ty podsedaky. nějak na to nemůžu přijít. Díky
 
Podívej u GY už nevim,ale vždycky se zvedaj jednim z těhle způsobů:
buď se normálně vytrhnou nahoru (jsou tam jen zacvaknutý)
nebo je pod podsedákama pojistka která se odehne na stranu a podsedák se zvedne
nebo jsou přišroubovaný a šroubky jsou vidět lehce pod koberečkem
 
paráda. tak sedačky jsem odložil a vidím čerpadlo (viz fotka) jak prosím postupovat dál
 

Přílohy

  • 20171007_125225.jpg
    20171007_125225.jpg
    410,3 KB · Zobrazení: 34
paráda. tak sedačky jsem odložil a vidím čerpadlo (viz fotka) jak prosím postupovat dál
Demontoval jsem sice palivové čerpadlou u jiné značky auta, ale na obrázku to vypadá podobně. Hadičky by měly být na rychlospojkách a pak celé čerpadlo vyšroubovat a vytáhnout s celým tím černým prstencem okolo čerpadla.
 
Back
Top