• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Jaký adaptér na MP3?

Taky me to napadlo, ale neslo se mi proklikat k vice info (vzdy me to presmerovalo zpet na vyber modelu)
 
Ak by mal niekto zaujem, Xcarlink pre Mazdu 6 predavam. Zohnal som radio s Androidom, takze xcarlink uz potrebovat nebudem.
 
Ahoj, prosím tě, jaké Android rádio si řešil? Máš Bose?
Předem díky za odpověď;)
 
Zdar, mam to z aliexpresu, Android 6, cpu octa core, 2GB Ram, 32GB Rom, GPS, BT, Wifi... a mam aj BOSE, funguje vsetko.
 
Zdar, novy stal cca 90 Eur, predam ho za 60. Je k nemu este moznost dokupit BT modul, ale ten som si nekupil. Navod je jednoduchy. Rozobrat stredovy panel, dal dole radio, odpojit externy vstup do radia, co ide pod opierku (tam je vstup pre 3,5mm jack), no a namiesto toho pripojis tento XcarLink, ktory ma vstup na USB, SD kartu a tiez pre 3,5mm jack, takze o ten zabudovany 3,5mm jack neprides. A funguje vsetko, aj prehravanie z CD a aj prehravanie z USB kluca/SD karty...
 
diky. funguje ti aj ovladanie na volante a ovladanie palubneho PC? nezhorsila sa kvalita zvuku? ako dlho sa zapina radio? sorry za vela otazok, tiez premyslam nad cinou a nepoznam nikoho, kto to ma v aute :)
 
Pred vyše 4 mesiacmi som zakúpil Yatour YT-M6. podľa popisu by mal fungovať aj na GH. Tu sú moje postrehy z mojej včerajšej montáže a fungovania.
Kupoval som za 70EUR z www.amazon.de. Samozrejme ceny sa menia...
https://www.amazon.de/USB-Adapter-M...8&qid=1509080940&sr=8-6&keywords=mazda+yatour
auto mám Mazda 3 BL s navi, meničom a s BOSE. Tak som bol trochu na vážkach, či to bude fungovať. Rozdiel medzi týmto typom a starším som našiel len ten, že tento typ sa zapája ako medzikus do kabeláže. Starý sa zapájal do konektora zozadu na rádiu(mal som rádio na GY po FL).
USB-Car-Stereo-Adapter-MP3-AUX-Bluetooth-interface-CD-Changer-for-New-Mazda-3-5-6.jpg
Kábel k prehrávaču som vyviedol poza klimatizáciu popod bočný panel stredového tunela až po vodičovú sedačku a tam pripojil prehrávač. Nemal som pri sebe nástroje na vŕtanie/sekanie, ináč by som to vyviedol do stredového kastlíku.
Zemiaci káblik som prišróboval o rádio.

Prehrávač sa správa ako iPod tj musím stlačit pre jeho aktiváciu AUX. Aj na displeji vidím, že iPod je pripojený. Tlačítko TEXT na rádiu mi zobrazí číslo adresára (CD01, CD02...) poradie a názov skladby. Medzi adresármi sa pohybujem tlačítkom FOLDER.
No nebolo to také dokonalé ako som si myslel. Cestou do práce, asi 15min mi prehrávač 2x zamrzol. Teda asi chyba je na jeho strane, neviem. Možno si to ešte musí sadnúť. Nereagoval na stláčanie tlačítok ako je TEXT, Next track alebo FOLDER... Po chvíločke sa spamätal a fungoval ďalej.
 
Nazdar, mal som tento isty, ale na mojej M6 GH 2008 s BOSE nefungoval vobec. Tak som presiel na starsi model "bez medzikusu" a ten funguje. Rozdiel v eshope bol len v tom, ze novy model by mal podporovat aj nazvy skladieb ID3 Tag, no nakolko som ho v mojom aute nerozbehal, neviem to potvrdit. Mozno na M6 GH funguje ale az u novsich rocnikov, 2009-2012.
 
Aj k tomu s Androidem sa vyjadrim. Mal som jedno, ale za slnecneho dna neni na display vubec videt, cize ako navigacia, je to nepouzitelne. Inak tam bylo asi vsetko.
 
Zdravím lidičkové,
jsem tu nový a potřeboval bych prosím poradit. Kamarád si právě koupil Mazdu 6 GY r.v. 2004 před FL bez měniče CD. Rád by si za rádio zapojil interface, sice jsme už prolezli dost diskuzí, ale potřeboval by to ještě někým zkušeným potvrdit, jestli je ten postup správný.
Tak jestli tomu rozumím dobře, tak nejdříve se musí na plošňáku rádia proletovat ty dva kontakty, přesný návod mám, ale nejspíš by to dělal nějaký elektrikář. Pak už by jen stačilo připojit do konektoru na CD měnič zmiňovaný interface, do něj flash disk s šesti složkama hudby a mělo by to fungovat?
A teď k dotazům:
Nevím, jestli přesně pro tento typ auta a rádia je tento postup použitelný, dost často se řeší jestli je před nebo po FL, jestli to je GG nebo GY a pak se v tom už ztrácím, vzhledem k tomu, že nejsem vlastníkem tohoto vozu. Proto potřebuji potvrdit, nebo vyvrátit jestli je tento postup právě pro toto auto.
Dále bych potřeboval vědět, jestli máte někdo zkušenosti s tímto interface https://www.aliexpress.com/item/Car...-ddf1-4951-ae1a-c3095b3495bf&rmStoreLevelAB=0
jestli je dobře stíněný a nejsou z něj slyšet různé zvuky, šumy a pískání. A celkově jak moc je spolehlivý.
Dále poprosím o radu jestli je pak tento interface plně ovladatelný přes přístrojovku rádia a jestli se na displeji zobrazují názvy skladeb.
Ještě pro jistotu posílám foto panelu rádia, aby bylo jasný o jaké rádio se jedná :
Za rady a pomoc předem moc děkuji.
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím lidičkové,
jsem tu nový a potřeboval bych prosím poradit. Kamarád si právě koupil Mazdu 6 GY r.v. 2004 před FL bez měniče CD. Rád by si za rádio zapojil interface, sice jsme už prolezli dost diskuzí, ale potřeboval by to ještě někým zkušeným potvrdit, jestli je ten postup správný.
Tak jestli tomu rozumím dobře, tak nejdříve se musí na plošňáku rádia proletovat ty dva kontakty, přesný návod mám, ale nejspíš by to dělal nějaký elektrikář. Pak už by jen stačilo připojit do konektoru na CD měnič zmiňovaný interface, do něj flash disk s šesti složkama hudby a mělo by to fungovat?
A teď k dotazům:
Nevím, jestli přesně pro tento typ auta a rádia je tento postup použitelný, dost často se řeší jestli je před nebo po FL, jestli to je GG nebo GY a pak se v tom už ztrácím, vzhledem k tomu, že nejsem vlastníkem tohoto vozu. Proto potřebuji potvrdit, nebo vyvrátit jestli je tento postup právě pro toto auto.
Dále bych potřeboval vědět, jestli máte někdo zkušenosti s tímto interface https://www.aliexpress.com/item/Car...-ddf1-4951-ae1a-c3095b3495bf&rmStoreLevelAB=0
jestli je dobře stíněný a nejsou z něj slyšet různé zvuky, šumy a pískání. A celkově jak moc je spolehlivý.
Dále poprosím o radu jestli je pak tento interface plně ovladatelný přes přístrojovku rádia a jestli se na displeji zobrazují názvy skladeb.
Ještě pro jistotu posílám foto panelu rádia, aby bylo jasný o jaké rádio se jedná :
Za rady a pomoc předem moc děkuji.

Měl jsem Mazdu 6 GY stejného roku výroby (před facelift, stejný panel rádia). Do konektoru CD changeru je možné připojit USB interface, musí se ale na plošňáku rádia nejprve propojit dva kontaky (L716).
Osobně jsem měl interface XcarLink pro iPod, problémy se šumem bych ale nečekal ani u jiných. Složek (u iPodu to byly playlisty) to zvládne i více než šest, ale přes deset jsem nezkoušel. Názvy skladeb to zobrazovat nebude, jenom číslo disku (složky) a pak číslo skladby.
Názvy skladeb uměl tuším zobrazovat interface, který se připojoval místo mini-disc modulu. Ale ten už asi nebude k sehnání.
 
Poslední úprava moderátorem:
nikto za ten čas neskúšal, či funguje táto jednoduchá možnosť?

https://www.nay.sk/mobilnet-3-5-mm-...1D3tNRhv8SXfvnJBcmwV9E_ZABqdMnb4aArjuEALw_wcB
Kúp takéto niečo a z mobilu lepšie

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €1.69 88%OFF | Aux Car Bluetooth Receiver 5.0 Interface 3.5mm Wireless Audio Adapter Hands Free Call Conversion Bluetooth Transmitter
 
Back
Top