• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor K&N olejový filtr - padělěk ?

Macyn

rodinný člen KLANu
270
Zdravím, počasí se umoudřilo tak sem se rozhodl, že vyměním olej v RXce, pořadně prohřát parkrát redline a šup do garáže vypustím olej, vše vypadá dobře vyšroubuju filtr vizualně vypadá taky ok, bodejť by ne, má najeto 4000km:) No a v tom to příde rozbalím nový K&N Filtr naprosto stejné označení, ale už od pohledu v něj nemám důvěru vypadá jinak.
Co myslíte narazil jsem na padělěk?
Jen pro info vlevo je ten vytažený z auta vpravo ta nová mr*ka, každopadně v to nemám duvěru a zítra du koupit do krámu jiný.

Nehodlám si skurvit motor, že někdo chtěl ušetřit 200stovky za takový bastl.
 
Ten "made in USA" je v pořádku. Je to jen starší verze HP-1008 se starým typem šroubení - porovnávám s aktuálním modelem 2022.

Nevím jak mají vypadat ty z Korei (na foto ten použitý), ale ty z USA jsou takto celobílý a používají tlustší těsnící gumu. Spíš je vidět že to je nějaká uloženka tím jak je orezlý to šroubení.

Používal jsem HP-1008 do 2.0FS co jsem měl v 323BJ a tehdá před těma X lety (auto jsem vlastnil od 2009-2013) byly KN-kový olejový filtry trochu exotika u nás, tak jsem si jich koupil krabici přímo ze stránek KNfilters.com a možná bych ještě poslední našel někde ve skladu zahozenej abych postnul fotku.

Každopádně nejjednodušší důkaz jestli to je nebo není padělek je když se KN-kovej olejovej filtr rozřízne a koukne se na vložku.
 
Vložka byla komplet jiná, struktura neřešil sem to prostě jsem vzal MANN co byl po ruce každopádně, borec si tu reklamaci ani nepřevzal, ač jsme byli po mailu domluveni, a pak nereagoval, filtr mi došel po 14 dnech zpět, kdy sem ho hodil do koše. A dál to neřešil. Od té doby se vyhýbám ML obloukem.
 
Back
Top