• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Klepanie 2.2d 163

Andy

člen KLANu
31
Zdar, moj Zoomko ( GH, 2.2d 163 ) ma uz dost dlhsiu dobu " obcas stve ".. auto je v poriadku, jazdi ako ma, ma nove rateze, napinaky, nove kvalitne oleje a filtre, sitko v olejovev vane ciste, vsetko vyzera ze je,ako ma byt. Lenze obcas, vzdy tam raz za tyzden to auto znie ako keby siel bez oleja, klepu ( mozno ventily ), hlavne pri rozjazde, alebo prudsej akceleracii,no fakt to dost klepe. napriklad dnes, idem z prace domov, nastarujem, rozbieham sa a klepot, neviem od kadial, neviem preco, ziaden dym, vykon ten isty, ziadne cukanie, forscan povedal ze je vsetko v poriadku.. sranda je, ze ked to z nicoho nic pride, tak to tak aj odide, uz som bezradny. plny servis som robil asi pred 8k KM, dalsi ale iba olej a olejovy filter asi pred 1000km, retaz je na cca 5.45, vie niekto poradit ??
 
Nastav si ve Forscanu hodnoty vstřiků a pokud je nějaká hodnota vyšší např. 80 tak ti to může dělat vstřik. Cca každých 3000km se přenastaví, teda tak se to děje u mě (2,0MZR-CD).

A klepe to jenom v určitých otáčkách a když je motor v tahu?
 
Klepe to vzdy ked pridam na plyn a samozrejme je to pocutelnejsie pri zatazi, cize pri rozbiehani. Je to fakt divne a dost ma to stve, rozmyslam ze ci mam nastavenu/nacasovanu dobre retaz... Zkusim kalibrovat vstreky, ale pochybujem
 
podarilo sa mi na ako tak narhat ten zvuk na smartphone, motor bol studeny, akurat som siel z prace... po 5 minutach ten zvuk prestal..
 
ziaden napad ?:) mimochodom ako spoznam tecuci injector? kryt motora dole a hladat flak, alebo ?
 
Servis a ať změří přepady. Podle toho se to pozná. Případně diagnostika a ta umí taky ukázat hodnoty vstřiků, případně provést jejich kalibraci. Podložky pod vstřiky si dělal?
 
kalibraciu som robil, ale vraj na 2.2d sa to ma robit len u dealera, podlozky su nove original mazda, kde vo forscane mozem pozriet tie hodnoty? abolutne nemam ponatia o tych PID, som rad ze si viem pozriet retaz, DPF a dajake ine blbosticky,
 
Tady jsou PIDy a je to v PCM. Mělo by to tam být. Ikdyž u 2,2 si nejsem jistý.
 

Přílohy

  • Screenshot_20180615-084125.png
    Screenshot_20180615-084125.png
    305 KB · Zobrazení: 31
Back
Top