• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Klepnutí při sešlápnutí spojky

Kozlik

výkonný člen KLANu
520
Nemá někdo náhodou stejný problém jako já, když sešlápnu spojku při přeřazování z 2 na 3 nebo 3 na 4, tak se ozve takové kovové klepnutí (cvaknutí), jakoby by se nějaké dvě kovové části rozpojily. Dělá to ale jenom když je motor jakoby více v záběru a nedělá to u řazení vyšších rychlostních stupňů. Dělalo to i při přeřazení z 1 na 2, to zmizelo, když mi vyměnil v záruce spojkou sadu (a celkově se ty zvuky ztišili, ale furt tam byly) a nakonec mi vyměnili tedy i převodovku, ale dělá to pořád, sice méně, ale je to tam (měl jsem půjčenou manuál benzín a nic nebylo slyšet, tak je to správně). Dle mě to dělalo od novoti a zhoršovalo se to. Udělá to ten zvuk taky i při zpátečce a stisknutí spojky před vyřazením. Jinak když zmáčknu spojku jen tak tak to neudělá a ni když stojím a mám zařazenou třeba 2 a chci vyřadit. Koukali mi zda není třeba uvolněna nějak převodovka nebo motor a při odlehčení záběru (stisku spojky) by se něco hýbalo. Mám naftový motor a najeto 30 tisíc.
 
Back
Top