• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Konfigurátor autobaterií

na M6 2,0D 100kw r.v. 2003 je opravdu nutna 95ah baterie?
Záleží jestli máš Webasto jen jako ohřev při chodu motoru nebo jako nezávislé topení.V prvém případě opravdu stačí 75 Ah.(z vlastní zkušenosti)
 
webasto funguje jen pri nastartovanem motoru...takze kdyz tam dam 75ah nebude problem?
 
na M6 2,0D 100kw r.v. 2003 je opravdu nutna 95ah baterie?
u Varta konfigurátoru dokonce dávají na výběr k tvému motoru obě kapacity (70Ah a 95Ah). Taky záleží na úložném místě pro baterku, abys tam tu větší eventuálně dostal.
 
Jaké používáte autobaterie, Bosch, Varta, Exite ... ., vypadá to, že mi po 7 letech odchází originál baterka do věcných lovišť, už to neútočí, když má ještě žhavit.
 
Optima Red Top, 50AH, 815A startovací proud

Myslim, že to je top co může v autě bejt :)

Proudově se vyrovná obyčejný baterii s dvojnásobnou kapacitou.
 
To já nám naftu takže nějakých těch 90Ah tam bude, menší tam nechci dávat pak se zmenšuje i startovací proud. Dáváte, nebo spíše vleze tam klasika se zapuštění má kontakty, nebo je potřeba jen z vystoupeními pro japonce
 
Já do RF nafťáků dávám už nějakou tu dobu Varta 95Ah 830 Blue Dynamic G7 a spokojenost. Plus pól vpravo a uchycení viz. foto:
2015-05-29-3548.jpg dsc8565.jpg
 
Nově sem koupil originál Bosh,nějakých 2300,-

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Teď jsem hledal, co se dává OEM do 150k a 175k dieselů v GJ/GL, KE/KF a BM/BN a je to GS YUASA EFB335 (T110) 12V 80Ah 780A. Dostupná jako YUASA YBX7335. Ale určitě bude dobrý i nějaký jiný EFB nebo AGM akumulátor příslušné velikosti z konfigurátorů.
 

Přílohy

  • YBX7335.pdf
    370,1 KB · Zobrazení: 32
Ahojte kluci. Nějaké doporučení baterie, se kterou jste vyloženě spokojeni? V sobotu dosloužila originální baterie (po 95 000km používání) no říkal jsem si, že koupím tu stejnou, ale je tam jen žlutej štítek s rozsypaným čajem a dokonce je ještě na dolévání destilky :)
Koukal jsem třeba na tuhle https://www.battery-import.cz/autob...baterie-exide-premium-65ah--580a--12v--ea654/

EXIDE používám do motorek a zatím spokojenost


Mazda 6 GH 2.0 114 kW
 
Poslední úprava:
Já sem před 2 lety kupoval Bosch, byla dražší, ale podle všech měřítek nejlepší volba. Je tam i jinej tvar té baterie pro Mazdu. Stala něco kolem 3tisic.
Mám teda M6 GY.
 
Ja vzdycky kupoval Varta Silver (OctaviaRS,Fabia 1.4,Ford Focus a S-Max). Vzdycky bez problemu. Jen si nejsem jistej, jestli je uzpusobena pro Start-Stop.
 
Nedávno jsem viděl nějaký test akumulátorů v časopisu Motor, co vydává Bauer Media, a nejlépe se umístila Varta Silver Dynamic, Banner tuším taky dopadl dobře. Exide kupodivu nic moc. Bosch tuším hned za Vartou na druhém místě, test to byl rozdělený podle AGM, EFB a normál baterií.
 
Poslední úprava:
Varta i přes přesun výroby do Číny? zajímavé
Mně to nabízela, že mi tam pasuje Varta Blue Dynamic, nebo nějakej Banner....
vzal jsem tu exide nakonec. Nejvetší startovací proud a Ah. Údajně pro městký provoz, což se mi hodí nejvíce
 
Varta Silver jsem koupil do GH a za rok a pul byla mrtva. Tak jsem tam koupil Bannerku a funguje dodnes. Ale Mazdy maji specificky tvar, chce to pouzit konfigurator
 
Back
Top