• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Konfigurátor autopotahu

S

Szopi

host
Pokúšal som sa dopátrať na MK po niekom, či niečom čo by ma inšpirovalo, či pomohlo mi pri výbere poťahov do Mazdy CX3. Rád by som si na sedadlá hodil nejaké kvalitné na mieru vyrobené poťahy s veľkými možnosťami individualizácie. Vie niekto poradiť, že na koho, alebo kam sa obrátiť? Resp. nejaké firmy na výrobu autopoťahov v CZ?
Ďakujem ;)
 
Pokúšal som sa dopátrať na MK po niekom, či niečom čo by ma inšpirovalo, či pomohlo mi pri výbere poťahov do Mazdy CX3. Rád by som si na sedadlá hodil nejaké kvalitné na mieru vyrobené poťahy s veľkými možnosťami individualizácie. Vie niekto poradiť, že na koho, alebo kam sa obrátiť? Resp. nejaké firmy na výrobu autopoťahov v CZ?
Ďakujem ;)


Ahoj.Prubni toto www. tuningshop.cz.
 
Mam na aute potahy od firmy MAD a jsou super. Cenu nevim, dostal jsem je k autu. Sedi na miru a jsou velice kvalitni ;)
 
@Kupo - boli už navlečené, či si ich sám obliekal? Poťahy na mieru asi pôjdu trochu ztuha, nie? A čo materiál, koža či koženka, alebo látka?
 
@Kupo - boli už navlečené, či si ich sám obliekal? Poťahy na mieru asi pôjdu trochu ztuha, nie? A čo materiál, koža či koženka, alebo látka?
Dostal jsem je zvlast a musel jsem je nasadit, sli docela ztuha, ale zase o to lip sedi. Material je rekl bych spis kozenka nez kuze ale nikde neni sterele nebo tak a sedaci cast je vystuzena latka.
 
Dotaz pre @Kupo - Nezmenil sa komfort sedenia hlavne čo sa šírky sedáku a opierky chrbta týka? Teraz mám pocit, že sedadlo mi je akurát a keď tam ešte pridám poťah, nebude to užšie veľmi?
 
Mazdar všichni
Uvažuji o pořízení autopotahů do mé M6. Hlavně vzhledem k tomu, že mám malé děti a s takovouhle by za chvíli ty původní potahy dopadly...o_O Budu asi objednávat od MAD, akorát váhám nad výběrem materiálu.
Vždycky jsem říkal, že nechci kožené sedačky, kvůli pocení v létě apod. Máte někdo zkušenosti s těmi jejich potahy leather look? Je to jako kůže nebo je to "příjemnější"? Líbilo by se mě něco takového (viz obrázek)
Je to ta verze RS design + leather look, ale jak jsem zmiňoval, bojím se té koženky.
Druhá varianta je RS design + autotextil + dětský paket.
Díky za vaše poznatky
 

Přílohy

  • potahy.jpg
    potahy.jpg
    184,5 KB · Zobrazení: 97
Je to normální vinyl, příjemnější to určitě není. IMO nejlepší je to dát jen na boky sedaček které trpí, prostředek dát látku nebo alcantaru.
 
Takže místo toho perfo red dát raději látku a nechat jen ty boky jako leather look? no ještě se asi pojedu podívat do jejich showroomu a juknu co jak přesně vypadá. Nerad bych pak litoval...
 
Ahoj všem. Co říkáte na potahy sedaček/ev. přímo sedačky z alcantary? Dal bych je jen na středový pás každé sedačky, kde se sedí, boky sedaček nikoliv kvůli odírání. Docela mě ten umělý semiš láká, ale nejsem si jistý výdrží oproti ostatním látkám.
Vesměs jsou všude zmiňované plusy, ale občas se objevuje i jeden zásadní mínus, a to je žmolkování. Údržba jen čistou vodou nebo spec přípravky mi až tak nevadí. Spíše mi jde o to, co to vydrží a jak to třeba vypadá po 150 tis. km. Vzpomínám si, že třeba takový Jeremy Clarkson byl tvrdě proti tomuhle materiálu. Na druhou stranu se to dneska používá snad všude. Viděl jsem to i na sluchátkách a nebo jako výplň kabelky.
Ale sedačka podle mě znamená zvýšenou třecí plochu, tak proto se ptám. :)
 
Měl jsem už kdysi před 25 lety ve Fiatu Tempra, proč ne. Kdybych měl M6 v látce, dal bych boky umělá kůže, střed alcantara.
 
béžová alcantara v Mondeu MK3 po 150tkm (r.v. 2004, fotka 2010) žmolkovala docela slušně ... ale materiál je to na omak příjemný

WP_000216.jpg

P4280637aa.jpg
 
Poslední úprava:
Tady pro zajímavost chlápek řeší rychle postupující opotřebení alcantary v Porsche na řadičce a volantu po 13 tis. majlích:


Je jasný, že to je na videu ještě více exponovaný místo v kombinaci s častým přímým pocením rukou, že je to horší, než na sedadle.

Ale když třeba srovnám mé staré látkové potahy v mém druhém autě (mají za sebou cca 250 tis km), tak to mě ta alcantara v Mondeu na fotkách překvapuje, protože je to v mnohem horším stavu než mé obyč potahy. Ale nic nebude věčný...
 
Ahoj, tak jsem si nakonec nechal udělat autopotahy od MADu a jsem zvědavej, jaký bude estetický výsledek. Hodím sem pak pár fotek.
Každopádně vyvstává otázka ohledně instalace. Máte prosím s tím někdo zkušenost? Koukal jsem zatím na sedačky jen v rychlosti. Ale zejména se mi jedná o demontáž zadního sedáku - lavice a dále celkově instalace na přední sedačky, které jsou hodně oplastované, aby to například nemuselo skončit demontáží celé sedačky. Můžete mi k tomu někdo napsat svou zkušenost, pokud jste to někdy absolvovali někdo z Vás a nenechali to dělat servis?
Vzhledem k tomu, že občas je potřeba autopotahy vyčistit (včetně origo čalounění pod potahy), tak bych to rád zvládl sám, ať nemusím jezdit pokaždé do servisu...
 
Ahoj, tak jsem si nakonec nechal udělat autopotahy od MADu a jsem zvědavej, jaký bude estetický výsledek. Hodím sem pak pár fotek.
Každopádně vyvstává otázka ohledně instalace. Máte prosím s tím někdo zkušenost? Koukal jsem zatím na sedačky jen v rychlosti. Ale zejména se mi jedná o demontáž zadního sedáku - lavice a dále celkově instalace na přední sedačky, které jsou hodně oplastované, aby to například nemuselo skončit demontáží celé sedačky. Můžete mi k tomu někdo napsat svou zkušenost, pokud jste to někdy absolvovali někdo z Vás a nenechali to dělat servis?
Vzhledem k tomu, že občas je potřeba autopotahy vyčistit (včetně origo čalounění pod potahy), tak bych to rád zvládl sám, ať nemusím jezdit pokaždé do servisu...
Mám od MADu potahy na cx 3 a zadní sedak musel ven ,jinak to tam nedáš ,ale měli na webovkach přesný video návod ,k tomu určitému typu ,s potahem poslali kód ,s kterým to video otevřeš ;)
 
Mám od MADu potahy na cx 3 a zadní sedak musel ven ,jinak to tam nedáš ,ale měli na webovkach přesný video návod ,k tomu určitému typu ,s potahem poslali kód ,s kterým to video otevřeš ;)
Jj, super. Ja jsem o montaznim videu tak nejak obecne vedel, ale prijemne me prekvapilo, jak pises, ze maji videa k jednotlivym konkretnim modelum aut. Tak doufam, ze bych to mel dat bez problemu. Vcera zrovna prisel balik ze Slovenska a byl tam i kod na montazni video. Diky za pomoc. :)
 
Tak pokud by nekdo kupoval autopotahy na miru, hlasim, ze svepomoci se to da udelat. Alespon tedy vyzkouseno na Mazde 6 GL. Je ale potreba vyndat zadni sedak a zadni operadla. Zadni sedak drzi celkem na trech mistech (treti bod je zahaknuti pod zadnim operadlem) a zadni operadla drzi vzdy na dva srouby. A pozor u zadnich operadel, do kterych vede lanko. Dale je potreba vymontovat zadni loketni operku ze zadniho operadla. Predni sedaky vcetne operadel se nemusi nijak demontovat a lze to udelat primo v aute. Da se to nainstalovat za jedno odpoledne, ale uz se nedivim, proc za to nektere firmy chteji treba 2,5 tis. Je to strasna drbarna, ale s trochou trpelivosti se to da udelat...

Tady je par fotek z instalace.

8C1638CF-314D-4D6D-8717-39CA16F93E23.jpeg 0F4C1E84-FEE2-47A9-99A6-678ECC77B6A5.jpeg

C9E32E65-8A66-419A-90DB-6438BDD30E2C.jpeg 27B2CEAF-04D5-40E0-B8E5-85EC92A82172.jpeg
 
Back
Top