• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Konfigurátor elektronů

Nevím, jestli můžu sem, téma "kola" tady vyloženě není, do pneumatik jsem se nechtěl ptát, prosím případně o založení nového společného tématu, smazání, přesunutí :D

Co se stane, když dám dojezdové kolo při defektu, které nebude odpovídat průměrem ostatním kolům? Bude to hlásit chybu tlak v pneu, nebo ještě nějakou jinou?
Jde mi o stav nouze a dojetí do servisu, neřeším PČR a to, že pojedu na jednom kole např.o 1cm menším....

Prostě budu shánět dojezdovku, buď 17 nebo 18, aby s pneu byla nejbližší sadě devatenáctek, co na autě mám a proto se ptám, protože co jsem počítal, stejného průměru / obvodu kola to nebude s žádnou dojezdovkou. Pro klid jí ale chci mít, vůbec tomu ale nerozumím.
 
Mě se vešlo do podlahy v kufru stejné originál kolo 17" jako mám na autě.
Myslím že 18" by se vešla taky.
(v Mazdě tvrdili že jedině 16" ( dojezdovka) je max co se vejde).
 
Nevím, jestli můžu sem, téma "kola" tady vyloženě není, do pneumatik jsem se nechtěl ptát, prosím případně o založení nového společného tématu, smazání, přesunutí :D

Co se stane, když dám dojezdové kolo při defektu, které nebude odpovídat průměrem ostatním kolům? Bude to hlásit chybu tlak v pneu, nebo ještě nějakou jinou?
Jde mi o stav nouze a dojetí do servisu, neřeším PČR a to, že pojedu na jednom kole např.o 1cm menším....

Prostě budu shánět dojezdovku, buď 17 nebo 18, aby s pneu byla nejbližší sadě devatenáctek, co na autě mám a proto se ptám, protože co jsem počítal, stejného průměru / obvodu kola to nebude s žádnou dojezdovkou. Pro klid jí ale chci mít, vůbec tomu ale nerozumím.
Tlak v pneu se u CX-5 měří pomocí ABS senzorů, při delší jízdě se může stát, že kolo s menším průměrem začne hlásit únik. Rozměry rezervy pro CX-5 jsou 185/80R17 nebo 145/90-16 106M (Continental, objednací číslo 03505940000).
 
OK, díky. V praxi tedy dojedu a budu ignorovat případnou hlášku. Asi seženu jetou dojezdovku z CX-7.
 
Pasujou kola z mazdy 5 na mazdu 6? Konkrétně disky z mazdy 5 s označením 16x7J 55. Totiž v techničáku mám 7JJx16 ET55 (nebo 7,5Jx16). Takže je to "7J" vs. "7JJ".
 
7JJ? To se spíše někdo umáčknul, ne?
Max co jsem našel, že je to typ patice a mohlo by tam místo J být N, ale JJ, nevim...
 
Tak jsem se koukal na svoje hliníky a je na nich JJ, takže žádný překlep.
 
Zase trosku zneuziju tema, protoze jsem vhodnejsi nenasel.

Potreboval bych koupit cerne matice, protoze budu mit cerne disky a asi by tam ty soucasne sede/stribrne uplne nesedely. Vedel by nekdo spravny rozmer na GJ? Pripadne doporuceni na nejakeho slusneho CZ prodejce? Podival bych se tam i po skrytych ventilcich.
 
Diky, protoze ani primo u Mazdy v AD Centru mi nebyli schopni rict rozmery. Mel jsem cestu kolem, tak jsem se tam stavil. A pry nevedi, objednavaji vsechno jen podle VIN.
 
Caute borci,z akej overenej stranky objednavate alu-disky na svoje krasky?Popripade dajte foto na inspiraciu.
 
Poslední úprava:
Pokud jeté, tak většinou nejlepší skušenost bazos.cz
S mondeem jsem tam řešil asi 8 sad...
Popřípadě aukro.cz, ale ještě lepší allegro.pl
Polské aukro a Poláci mají fakt vše... Nevýhoda je, že Poláci dost často nechtějí posílat do ČR.
Ale dnes už se tomu věnuji kluci na netu, stáčí pohledat...
 
Poslední úprava:
Back
Top