• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Konfigurátor elektronů

neobnovíme to tu trochu? :)

upload_2020-4-27_15-41-5.png

Bohužel to nejde nalinkovat přímo na to kolo...
Tohle jsem měl na jiném autě a od úplně jiné značky...ale bylo úplně stejné a naprosto dokonalé...
Akorát asi ET38 je dost málo když já mám v papírech 52.5?
 
Vidím, že Brock offsety moc neřeší. Někteří jiní výrobci jsou opatrnější. Já osobně bych do takového offsetu nešel, protože kolo bude vykukovat o 14,5 mm oproti standardu. To už může být problém nejen vizuální, ale v závislosti na použité šířce gumy může při natočení kol i drhnout o podběh. U užší je riziko samozřejmě menší. Zatím jsem měl rozdíl v offsetech u zakoupených disků do 5 mm. To bylo bez problémů.
 
to je jasny ten rozdil je docela velky. Ale treba ET45 je asi jeste OK ne?
Taky mi zarazi ze muzou byt naprosto identicke kola od ruznych vyrobcu. Ted je otazka kdo od koho kopiruje :)
Tyhle jsem mel od rsw racing
IMG_6590.JPG
 
rsw racing může být jejich brand name, nezkoumal jsem, mám jiné oblíbené výrobce. Může mít jeden od druhého taky licenci. Ale nesetkal jsem se s tím.
7,5 mm je asi maximum, do kterého bych byl ochoten jít, pokud bych nemohl sehnat bližší. Ale podle toho, co vidím na silnicích, jsou u nás větší střelci :eek:
 
vždyť jo. Vždyť ty kola kromě estetického důvodu jiný účel nemají:p
 
To je v pohodě, kolo bude ven cca o 1 cm.
Zdravim vsechny....tady bych ted rad poridil neoriginalni kkla na zimu na mazdu 6 GJ..tak jsem resil a cetl ...ale zeptam se jeste tady...v TP jsou pouze jedny kola 7.5Jx17 ET 50...v tomto rozmeru jsem nasel jen asi 2 kola co by pripadaly v uvahi...obecne v tomto presnem rozmeru skoro zadne kola nejsou ...nasel taky tyhle Yakuza Japan, ktere se mi libi...ale lisi se v ET ..zde ET 40 ...tak 2 otazky: bude 1cm ven opravdu zasadbi (pisete, ze vhodne je 5-7.5 mm max)...vliv na jizdni vlastnosti, komfort? A za dalsi tento vyrobce nebodava typovy list...a bude tudiz probkem je zapsat oficialne do TP...proto druha otazka, zda nekdo opravdu pouze rozdil v ET stran TP pri rezisebi ev. Nehody...z obchodu mi napsali, ze pry to nikdo moc neresi ze je udaj zapsan na kole z jeho vnitrni strany...nebo znate jiny jednoduchy postup jak kola zapsat? diky za tipyupload_2020-8-26_11-35-20.png
 
Na GL jsem zapisoval pro zimu 18" disky. Samozřejmě s typovým listem, jinak není šance. Pokud jsem kupoval kola pro GH v zapsaném rozměru, jen s mírně odlišným ET (tuším o 5 mm), tak jsem nic neřešil. Na STK jezdím vždy s letními disky, ale ET určitě nekontrolují. Nicméně jsem přesvědčen, že by mohl likvidátor pojišťovny kontrolovat ET snad jedině v případě, kdyby šlo o větší havárii zaviněnou třeba prasklým diskem či pneu. Jinak to považuji za vyloučené. Obchod má pravdu.
 
Nicméně jsem přesvědčen, že by mohl likvidátor pojišťovny kontrolovat ET snad jedině v případě, kdyby šlo o větší havárii zaviněnou třeba prasklým diskem či pneu. Jinak to považuji za vyloučené. Obchod má pravdu.
Přesně, navíc je důkazní břemeno na straně pojišťovny.
@Chomijar Jinak https://cs.wikipedia.org/wiki/Příčinná_souvislost https://www.idnes.cz/finance/financ...inne-ruceni-neplati.A151209_143348_viteze_kho atd. omílá se to tu stále dokola.
 
Chtěl bych poprosit o radu. Mám komplety kola letní na Mazdu CX-3 2018 a zajímalo by mně jestli by tyto kola-originál disky mazda pasovaly a šly bez problémů použít na Mazdu 3 BP. Jestli by nemohl bý problém třeba na technické nebo jestli vůbec by šly použít. Díval jsem se a rozměr by měl být stejný, akorát zális je jiný o 5mm by to trčelo z podběhu. Tak nevím.
 
Ahoj
Taky budu ted kupovat kola na svoji mazdu 6 gj ?

Kola jdou koupit ve 2 rozměrech
7,5 et 50 - coz je rozměr ktery mam v TP takže cajk ?

A nebo 7,5 et 40?

Prosim o radu i názor.
Ja osobne jsem chtel spis et 40
Kvuli vzhledu,ale rád bych věděl jestli to je v norme a ničemu to nevadí

Předem díky moc za reakci
 
je to 1 cm... podle mě rozdíl bude velmi jemnej ve všech ohledech - jízdně i opticky/esteticky. já už jsem ve svým věku konzervativnější a narozdíl od tebe bych volil podle tp. ale ani druhou variantu nepovažuju za nějakou zhovadilost (jen pro ní nevidím nějakej silnější argument) ;)
 
je to 1 cm... podle mě rozdíl bude velmi jemnej ve všech ohledech - jízdně i opticky/esteticky. já už jsem ve svým věku konzervativnější a narozdíl od tebe bych volil podle tp. ale ani druhou variantu nepovažuju za nějakou zhovadilost (jen pro ní nevidím nějakej silnější argument) ;)
Ahoj

Diky za reakci.
Taky nemusím přeháňky na autech ale jemna úprava neni na škodu.
Hlavně i ty origo s et50 jsou trošku zalezle.
Takhle ty kola trošicku vylezou a bude to vypadat lépe na look. Jen jsem chtěl vedet jestli et40 necemu nevadí viz předchozí komentáře ve vláknu ?

Takze pokud to ničemu nevadí vezmu ty et40 ☺️
 
Zdravím všechny, koupil jsem tato kola:
IMG_20210929_201702.md.jpg

a uvnitř jsem nafotil nějaká data a trochu mě vystrašil to J. DOT CHINA neudělal jsem chybu.
IMG_20210929_201523.md.jpg
ještě je tam také
IMG_20210929_201444.md.jpg
a já mám CX 5 KF
IMG_20210929_201452.md.jpg
IMG_20210929_201459.md.jpg
ještě je tam plno nějakých čísel, ale ty sem všechny nedávám.
 
Back
Top