• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Kontrolka tlaku v pneu - vypnutí

Raduli

výkonný člen KLANu
105
Tak mám konečně přezuto, s 16kama to vzhledově není ono, ale je to praktičtější v zimě, tak to překousnu :Djen nemají měřič tlaku, takže mi svítí kontrolka- nízký tlak v pneu, nevíte, jak ty senzory vypnout?
 

Přílohy

  • IMG_1839.JPG
    IMG_1839.JPG
    690,9 KB · Zobrazení: 73
Tak mám konečně přezuto, s 16kama to vzhledově není ono, ale je to praktičtější v zimě, tak to překousnu :Djen nemají měřič tlaku, takže mi svítí kontrolka- nízký tlak v pneu, nevíte, jak ty senzory vypnout?
Ahoj, je nutné provést toto:
Inicializace systému monitorování tlaku v pneumatikách
V následujících případech je nutné provést inicializaci systému, aby mohl fungovat normálně.
• Byl upraven tlak vzduchu v pneumatikách.
• Byla provedena záměna pneumatik.
• Byla vyměněna pneumatika nebo kolo.
• Akumulátor byl vyměněn nebo byl úplně vybitý.
• Rozsvítila se varovná kontrolka systému monitorování tlaku v pneumatikách.
Postup inicializace
1. Zaparkujte s vozem na bezpečném místě a pevně zatáhněte parkovací brzdu.
2. Nechejte pneumatiky vychladnout, potom upravte tlak ve všech čtyřech (4) pneumatikách na předepsaný tlak uvedený na štítku upevněném na rámu dveří řidiče (je viditelný při otevřených dveřích).
3. Přepněte spínač zapalování do polohy ON.
4. Podržte stisknutý spínač SET systému monitorování tlaku v pneumatikách, dokud varovná kontrolka systému monitorování tlaku v pneumatikách v přístrojovém panelu neblikne dvakrát a nezazní jeden zvukový signál.
 
Tak mám konečně přezuto, s 16kama to vzhledově není ono, ale je to praktičtější v zimě, tak to překousnu :Djen nemají měřič tlaku, takže mi svítí kontrolka- nízký tlak v pneu, nevíte, jak ty senzory vypnout?
U CX3 se snímá tlak pneu přes ABS,teda u mé.Tak manuál a študovat;)
 
Tak mám konečně přezuto, s 16kama to vzhledově není ono, ale je to praktičtější v zimě, tak to překousnu :Djen nemají měřič tlaku, takže mi svítí kontrolka- nízký tlak v pneu, nevíte, jak ty senzory vypnout?
Po výměně kol tato hláška často vyskakuje.Stačí podržet čudlík na pár vteřin vlevo pod volantem set z vykřičníkem a je po problémů ;) Jinak Mazdičce i ty 16 kola moc sluší;)
 
Tak mám konečně přezuto, s 16kama to vzhledově není ono, ale je to praktičtější v zimě, tak to překousnu :Djen nemají měřič tlaku, takže mi svítí kontrolka- nízký tlak v pneu, nevíte, jak ty senzory vypnout?
Len stlač tlačidlo senzoru a drž kým to nepípne a hotovo
 
Nové CX3 mají senzory jinak než přes ABS ? U mojí je úplně jedno co nasadím za kola a nic mi nikdy nesvítilo ...
 
Nové CX3 mají senzory jinak než přes ABS ? U mojí je úplně jedno co nasadím za kola a nic mi nikdy nesvítilo ...
U CX-3 to stále funguje přes ABS.Jen je to míň přesnější než TPMS senzory tlaku.Pokud prohodíš kola třeba za zimní a máš je naprosto stejně nafoukané,změna se projevit nemusí,tím pádem žádna hláška nevyskočí;) Mě se osobně kontrolka rosvítila dvakrát..jednou při zmíněné výměně kol a pak při defektu.
 
Po výměně kol tato hláška často vyskakuje.Stačí podržet čudlík na pár vteřin vlevo pod volantem set z vykřičníkem a je po problémů ;) Jinak Mazdičce i ty 16 kola moc sluší;)
Tak jsem tvoji radu dnes vyzkoušel u mé M3, funguje skvěle, děkuji, rozhodně lépe, než rada v manuálu, nechejte si co nejdříve zkontrolovat vůz u kvalifikovaného opravce, doporučujeme Mazda :).
Kontrolka mě začala svítit cca 5 den po výměně pneu. Zvláštní. Ještě jednou dík.
 
Já jsem trochu zmatený. Asi před třemi dny jsem přezouval ze zimních 16" na letní 18". Výměnu už za sebou párkrát mám a vždy bez problémů, ale teď se mi stalo, že se mi kontrolka tlaku v pneumatikách rozsvítila až na druhý den. Zajel jsem zkontrolovat tlak - vše OK. Podržel jsem tlačítko - kontrolka zhasla (s pípnutím). Dnes dopoledne jsem vyjel něco zařizovat, ujel jsem asi 40 km a ozvalo se pípání a kontrolka tlaku se rozsvítila. Zajel jsem na pumpu zkontrolovat stav - zase vše OK. Zase jsem zmáčknul a podržel tlačítko - pípnutí, kontrolka zhasla.

Ale asi mi nepřidá na klidu, pokud se to bude opakovat častěji. Tlak v pneumatikách je stále OK. Myslíte, že by mohlo být vadné čidlo nebo je problém někde jinde? Popř, co s tím?
 
Mně to letos píplo asi třikrát po přezutí, vždy na dálnici......teď už je pár dní klid, tak snad to funguje.....?
 
Jestli to máte pres ABS musíte to nakalibrovat resetovat.Dělá se to příslušným tlačítkem. V manuálu je to popsáno.

Odesláno pomocí Tapatalk.
 
Back
Top