• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Křupání pod levým a pravým podběhem při jízdě do kopce / na nerovnostech

TOMÁŠMÍČA

nový člen
4
Dobry den. Mam problém. Mam 3 měsíce starou Mazdu cx5. Všimnul jsem si toho až ted. Když vyjizdim pomalu kopec napr do prava, tak se ozve takové krupnuti, někdy v levém podbehu, někdy v pravem. Servis navštíven, bez úspěchu. Nic. Video nejde nahrát
Díky za radu. Tom
 
Zdravím príslušníkov Mazda klanu.
Mám Mazdu CX 5 G160 AWD, od decembra 2017, kupovaná nová a dosť ma štvú zvuky, ktoré vychádzajú z podvozka pri prechode nerovností. Je to akési pukanie alebo pnutie, ktoré sa prejavuje v malých rýchlostiach pri prejazde priečnych nerovností, hlavne ak nabehnem na nerovnosť len jedným kolesom. Počuť to skoro vždy, ak sú zároveň vytočené predné kolesá.

Auto má zľahka cez 20tis km a pukanie sa začalo prejavovať pozvoľne až po zime, teraz už je to pravidelný zvuk.
Dealer reagoval najprv pokrčenými ramenami a potom si spomenul, že už sa na to niekto sťažoval a že to skúsili v novom aute a že aj to pukalo. Takže vraj to robia všetky...

Neviete náhodou niekto, čo by to mohlo byť a čo sa s tým dal robiť?

Dík.

Martin

PS.: skúšal som nahrať videá, ale vyhadzuje mi to chybu o nepovolenej koncovke, mám iPhone, tak neviem, čo sa deje.
 
O tom viem, aj som to technikovi spomínal. A potvrdil mi to, aj mi technický bulletin k tomu ukázal. Išlo o nejakú podložku pod pružiny, bola tam tuším zvolávačka na to.

Ale na CX 5 zatiaľ nič...
 
Dávali jim nějaké návleky na pružiny a tuším že nějak ze shora od motoru promazávali tlumiče kvůli tomu vrzání.
 
Koukni na fórum ,,auta našich členů,, Bouuova ocelová myš, tam je i video se zvukem cx-5. Asi to bylo silentblokem.o_O
 
Tu je ešte jedno video, tu to počuť dosť výrazne pri prechádzaní cez obrubník na chodníku.

 
Ahoj, jak se tu už psalo, je na to "opravná sada" tím se myslí nějaké gumy. Pružina se prý pootáčí nebo co. Jdu na to na konci srpna. Výše zmíněný silentblok převodovky je vyměněný, ale začal problém s převodovkou: když dojíždím třeba ke křižovatce (setrvačností, když mi to nevyjde trošku šlápnu na plyn jenže spojka si postaví hlavu a zacuká a zachrastí jak vylágrovaná. Poslední dny at dám park po brzdě nebo před brzdou zustavá zaseklá vidle - nejde po nastartování zařadit. také mě síří cukáním-škubání při akceleraci - jako by převodovka řadila při zmáčknutí plynu "proti mně"
Dobrý den
( při zařazení P vypnutí zapalování - když pak nastartuji a chci zařadit rychlost tak je to skoro nemožné nebo s pořádným cuknutím (hlasité) děje se to čím dál častěji a vůbec nerozhoduje zda zabrzdím před P nebo dám P a pak zabrzdím. Snad nejhorší je to pokud stojím ve svahu. vůbec nemohu odhadnout za jakých okolností se to děje - je to absolutně nepředvídatelné. jeden den jednou, další den pokaždé když zastavím brzda P vypnu zapalování ... a jiný den třikrát)
 
Poslední úprava:
Tak som dnes bol na testovacej jazde s mechanikom z Mazdy a pukalo to ostošesť. Mechanik bol z toho trochu vyvedený z miery, lebo sa to nedalo presne identifikovať.
Ale už existuje bulletin k tomu pukaniu aj na CX-5 a hlavný servisný technik v predstihu objednal návleky na pružiny podobné, ako na CX-3. Takže mi to dnes aj nasadili a naozaj to pukanie prešlo. Teda aspoň zatiaľ.

Tie návleky sú na predných pružinách aj keď to pukanie vychádzalo akoby aj zo zadnej časti auta.

Ale zatiaľ je to vyriešené, pazvuky nateraz zmizli. Dúfam, že to tak aj ostane.

Takže moja rada: tlačiť na dílerov, aby to vyriešili, kým je auto v záruke a nenechať sa odbiť!

Vďaka všetkým za príspevky.
 
Ahoj, jak to dlouho trvalo v tom servise ?
Nemůžeš sem hodit servisní list, nebo tak něco ?
Mě servis taky něco objednal, že až to dojde pojedu na výměnu, tak jestli je to ta stejná věc.

Kde v servisu ti to dělali ?
 
Ale už existuje bulletin k tomu pukaniu aj na CX-5 a hlavný servisný technik v predstihu objednal návleky na pružiny podobné, ako na CX-3. Takže mi to dnes aj nasadili a naozaj to pukanie prešlo. Teda aspoň zatiaľ.

Tie návleky sú na predných pružinách aj keď to pukanie vychádzalo akoby aj zo zadnej časti auta.

Super, to znie nádejne :).
Zhodou okolností dnes ráno som sa konečne rozhýbal, že to už idem riešiť. Zavolal som do servisu a tiež ma objednali na tie návleky na pružiny vpredu. Majú na to nejaké inštrukcie od Mazdy, overovali moje VIN a spadá do série ktorej sa to týka, tak že to objednajú. V piatok som objednaný na inštaláciu. Tak uvidime či to pomôže tiež to počujem skôr zo zadu...
 
936A377E-0DA9-44FE-839B-7E3550FEEBAA.png 0FA07154-0E84-43D3-8032-774BC7E3D3B3.png
Ahoj, jak to dlouho trvalo v tom servise ?
Nemůžeš sem hodit servisní list, nebo tak něco ?
Mě servis taky něco objednal, že až to dojde pojedu na výměnu, tak jestli je to ta stejná věc.

Kde v servisu ti to dělali ?

Mazda servis v Košiciach, aj s test jazdou to trvalo cca 2.5-3 hodiny.

Prikladám aj výrezy zo scanov zákazkových listov.
 
Back
Top