• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Kterak jirka77 zastavil na zastávce autobusu

jirka77

člen KLANu
32
Nechtěl jsem měnit originální tvář auta a přidávat nějaké dodatečné světla ani přijít o mlhovky (přepínání by stejně nefungovalo automaticky-senzorem). Našel jsem univerzální sadu 2v1 kde má "žárovka" blinkru LED čipy oranžové i bílé. Použité LED čipy 2835, světelný tok 1000 lm, příkon 20W/sada, dle specifikace v balení. Při aktivaci DRL žárovka svítí bíle, při zapnutí blinkru začne blikat oranžově.
K napájení/automatickému spínání denního svícení jsem použil modul SJ-291E (napájen přímo z kontaktů baterie + a -, spíná se zvýšením pal. napětí po nastartování, žlutý drát připojen na parkovací světla-vypíná DRL při zapnutí xenonů/parkovaček).
Cena DRL cca 16 USD i s poštovným (Aliexpress) + modul 550 Kč + montáž v servisu 1000 Kč. Celkem asi 2000 Kč. Montáž lze svépomocí kdo se vyzná, ale nedostal jsem se k vytažení origo patic z blinkru je tam moc málo místa, tak jsem to nechal na servis, beztak si světla vytáhli ven a měli pohodlnou práci.
IMG_20171016_170903.jpg IMG_20171016_171406.jpg IMG_20171016_171647.jpg IMG_20171127_160333.jpg IMG_20171127_160358.jpg
 
Nechtěl jsem měnit originální tvář auta a přidávat nějaké dodatečné světla ani přijít o mlhovky (přepínání by stejně nefungovalo automaticky-senzorem). Našel jsem univerzální sadu 2v1 kde má "žárovka" blinkru LED čipy oranžové i bílé. Použite LED čipy 2835, světelny tok 1000 LM, příkon 20W/ sada, dle specifikace v balení. Při aktivaci DRL žárovka svítí bíle, při zapnutí blinkru začne blikat oranžově. K napájení/ automatickému spínání denního svícení jsem použil modul sj-291e (napájen přímo z kontaktů baterie + a -, spíná se zvýšením pal. napětí po nastartování, žlutý drát připojen na parkovací světla-vypíná DRL při zapnutí xenonů/ parkovaček). Cena DRL cca 16 USD i s poštovným (Aliexpress)+ modul 550 Kč+ montáž v servisu 1000 Kč. Celkem asi 2000Kč. Montáž lze svépomocí kdo se vyzná, ale nedostal jsem se k vytažení origo patic z blinkru je tam moc málo místa, tak jsem to nechal na servis, beztak si světla vytahli ven a měli pohodlnou práci.
Zaparkovat na bus zastavke, nafotit si auto na zakaze parkovania , pochvalit sa tym na internete... to si zasluzi pochvalu vo forme pokuty.
 
§ 27 odst. 1 písm. f) zákona č. 361/2000 Sb.
To je síce pravda, no každý priestupok má formálny a materiálny aspekt. A tu materiálny aspekt chýba. Takže podľa mňa, zákonom chránený záujem porušneý nebol. Pri tvojom striktnom výklade zákona by si napríklad nemohol parkovať na polovici sídlisk v republike pretože tam nie je dodržaný 3m pruh pre každý smer jazdy. Niekedy dokonca legálne označený TSK(https://mapy.cz/letecka?x=14.4060179&y=50.1322117&z=18&source=stre&id=123443, ulica rozhodne nemá 6m+pruh na parkovanie).
 
Zaparkovat na bus zastavke, nafotit si auto na zakaze parkovania , pochvalit sa tym na internete... to si zasluzi pochvalu vo forme pokuty.
Pravdepodobne niekto z admin vytvoril v mojom mene, ale bez mojej poziadavky, toto vlakno.
Bohuzial vlakno zacina mojim commentom bez fotiek zverejnenych jirka77, ktorych sa moj comment tykal, tak to teraz napravam pridanim inkriminovaných fotiek do tohoto vlakna

IMG_20171127_160333.jpg IMG_20171127_160358.jpg
 
Pravdepodobne niekto z admin vytvoril v mojom mene, ale bez mojej poziadavky, toto vlakno.
Autor vlakna je definovany autorem prvniho prispevku. Tudiz, kdyz zalozis nove vlakno vytrzenim predchozi diskuze, je prisouzeno proste prvnimu ;). Take jsem tu uz "zalozil" takto par temat :D. Vlastne to znamena, ze jsem asi casto off-topic :D.
 
Poslední úprava:
Back
Top