• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Pomohlo vám toto téma?


  • Celkem voličů
    7

Natural

správce
Člen týmu
5 203
Kdo má nějakou zkušenost ohledně dopsání platného rozměru pneu do TP nebo má jakýkoli dotaz na tuto problematiku, je tu správně :)
 
Za mě to bylo sehnat rakouské TÜV, typový list na kola s rozměrem pneu (dodávají se pouze k novým kolům, teda většinou) na STK "malý okruh" a s potvrzeným typákem z STK jsem došel na úřad a za změnu v TP (poplatek 50,-) mi byly kola s pneu zapsány do velkého TP. Bohužel tedy i s KBA, ale to jsme se zde v jiném vlákně bavili, že také nejspíš záleží na člověku za přepážkou...
 
Tak já mam zkušenosti s bráchovo Peugeotem 206. Originál 14palců (jiný v TP zapsaný nejsou). Koupil 15palců s typovým listem. Na STK nám řekli, že na kola musí být technik typu "K", a ten u nich nedělá. Tak na jinou STK, tam jsme za 200kč dostali potvrzení, že kola odpovídají papíru. Na úřadě za 50kč nám dopsali: Lze alternativně použít pneu 195/55 R15 na ráfcích 15x7,5. Toť vše.
 
Tak to jsem koukám narazil na dobrou STK s technikem "K", jinak vesměs to samý. Jen jsem k zapsaným 17" a 18" (nevim zda klasika, nebo tim že to je z Německa) dopisoval 19"
 
19" to nemam ani u MPS... ale dopsat by šly... Po zimě mám v plánu kupovat gumy i disky... uvažuju o těch 19" ale to je už jiný téma no....
 
mne sa 18" na 6-tku homologovat nepodarilo, ked som poslal dotaz s rozmermi pneumatik, tak pry na ten moj model to nejde, keby mam ten co Deri tak tam by to slo
 
mne sa 18" na 6-tku homologovat nepodarilo, ked som poslal dotaz s rozmermi pneumatik, tak pry na ten moj model to nejde, keby mam ten co Deri tak tam by to slo
Troufnu si říct, že tím stylem, co jsem je zapisoval já, tedy s potvrzeným typovým listem, by to problém být nemusel. Tím totiž obejdeš veškeré řešení s Mazdou, teda aspoň u nás
 
Teď otázka jestli nějakej prodejce bude mít typový list na jeho mazdu.... Já měl kdysi Dodge 2.0. Typový list mi na 18palců nikde neudělali, že prej až na motor 2.2. Při tom je to auto uplně stejný, jen jinej motor...
 
Mazdar, a co ohledne pneu? v TP mam 205/55 a na aute mam tedka 205/45 jde to dodatecne dopsat bez problemu nebo musim mit nejaky potvrzeni od vyrobce?
 
Ono u toho zápisu ofiko přes Mazdu respektive přes její zastoupení SCC, jde hlavně o to s jakými rozměry je auto u nás homologované.
Já měl trochu výhodu v tom, že moje auto je dovezené z Dánska, takže u nás homologačním procesem neprošlo, tudíž se pak vycházelo z nějakých univerzálních homologací pro daný typ a ročník a asi i proto u mě nebyl vůbec žádný problém s dopsáním všech těch 18" rozměrů co jsem potřeboval.
 
Celej ten proces u mě probíhal následujícím způsobem:

- Na webu mazda.cz jsem podal dotaz, zda-li je možné nějakým způsobem získat potřebnou dokumentaci pro zapsání alternativních schválených rozměrů pneu.
(mě šlo hlavně o rozměr 225/40/18, který mám nasazený na origo RX-8 kolech, ke kterému asi typový list nikde neseženu)

- Ti mne odkázali ať kontaktuji pana Plessingera z SCC, který má na starosti homologace Mazd v ČR.

- Po telefonické dohodě jsem mu mailem odeslal fotokopii mého velkého TP a dokumentů, které jsem měl ještě od původního majitele z Dánska, na základě čehož mi vystavil potvrzení.

- Za pár dní jsem už vyzvedával doporučený dopis s potvrzením všech alternativních rozměrů, které jsou pro moje auto homologačně schváleny (toto potvrzení stojí 1400kč, ale za prevenci proti případnej oplejtačkám kdyby byl někdo moc šťouravej to stojí)

- S tímto potvrzením, vyplněnou žádostí o změny údajů v Registru vozidel a velkým TP jsem zašel na místní Odbor Dopravy a tam mi veškeré rozměry bez problémů za poplatek 50kč zapsali. :)

20140306_191630b.jpg 10324_20140219-090512 (1).jpg

PS: poznámka - dané potvrzení vám vydají pouze pro rozměry pro které bylo dané vozidlo (ne celá řada, ale opravdu dané vozidlo dle VIN) v ČR homologováno (výhoda aut dovezených mimo cz kde se pak homologuje vše hromadně dle řady) o ostatních rozměrech se s vámi nebudou vůbec bavit.​
 
poznámka - dané potvrzení vám vydají pouze pro rozměry pro které bylo dané vozidlo (ne celá řada, ale opravdu dané vozidlo dle VIN) v ČR homologováno (výhoda aut dovezených mimo cz kde se pak homologuje vše hromadně dle řady) o ostatních rozměrech se s vámi nebudou vůbec bavit.
Nejsem si uplne jisty, zda jsem to spravne pochopil, ale auto homologujou na vselijake rozmery i presto, ze nakonec na velkym TP se nakonec neobjevi? Proc by to tak bylo? Pokud tu homologaci plati zastoupeni Mazdy v CR, proc by vubec platili homologaci na neco jineho, nez nakonec na ten TP davaji. Nebo naopak, pokud homologujou, proc pak na TP daji jen jeden, dva rozmery? Nebo cemu nerozumim?
 
Je šance, že když seženu 19" kola s typovým listem, že mi je zapíšou do techničáku? Mám M6 GH.
Vša třeba nové mazdy 6 mají běžně 19" takže to snad nebude velký problém.
 
Zdravím vás.
Svou Šestku GH liftback po faceliftu mám dovezenou z Německa. Byly na ní liťáky Aluett s pneu 225/45 ZR 17 91Y. Jde o to, že mi je v Prostějově při registraci auta nechtěli zapsat do TP. Mám k autu doklad TÜV SRN, kde jsou rozměry uvedený, ale pro ně je to bohužel bezvýznamnej kus papíru (nebo papírů, je to víc listů). Dovozce byl překvapenej a říkal, že s tím obvykle nebývá problém – například v Praze a okolí jim tento doklad bez problémů vzali a do TP zapsali. Tady jsem místo toho dostal pouze link na web MDČR (řešil jsem to s úřednicí mailem a posílal jí skeny TÜV v době, kdy jsem ještě neměl originál), kde je v odstavci C napsanej postup. Nejsem z něho moudrej.

Link na MDČR (zkrácen): http://bit.ly/29dnKQ1

Dá se to vyřešit nějak jednodušeji? Mám se zkusit obrátit na firmu ALCAR? Nebo na pana Plessingera z SCC, jak psal Deri? Momentálně mám na autě kola, která nejsou v TP.
 
@Natural Ještě ne, to by ale mohla být ta správná cesta. Dovozovou STK prováděl dovozce, u té jsem přítomen nebyl. Co znamená to KBA, jak se o něm zmiňuje @edemsx ?
 
KBA je typový označení kola, teoreticky vzato by se dalo říct že je to evidenční číslo modelu kola u úřadů
 
Díky. Potřebuju k těm kolům typovej list? Mám totiž pouze to TÜV osvědčení (ABE 47201), který samo o sobě moc věrohodně nevypadá.
 
Já jsem u nás se samotným TUV nepochodil... Jedna věc je, že nevěděli co přesně vlastně maji chtít, protože to běžně nedělaji, ale ve finále jsem měl TUV (na který pak vesměs ani nekoukli), typák - potvrzenej z STK technikem s razítkem typu P (tušim, nemám to teď u sebe, ale nějakou certifikaci mít musí a nejsem si jist, zda jí má každej technik) a pak na úřad, kde to na základě kombinace všech těch dokumentů zapsali za 50,-
 
Áha, myslel jsem si to. Takže musím někde sehnat typovej list. Otázka zní - kde? Mám zkusit kontaktovat nějakej e-shop, kterej tuhle značku a typ v ČR prodává?

Edit: Hádám, že ne každej e-shop bude mít oprávnění typovej list vydat, je tak?
 
Poslední úprava:
Back
Top