• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Litá kola 17-18-19

mmch kdyz uz jsme u toho vyvazovanil.. na tom predchozim psychoforu vic lidi doporucovalo nejakej priprave pouzit pri vyvazeni...

netusite nekdo, o co slo? ze pry ty origo elektrony nesly uplne idealne vyvazit ci co...
 
Ja jsem s rozmerem 225/55/17 naprosto spokojenej.. nejenom, ze posledni cislo odpovida delce myho pindoura ;) ale predevsim to docela pekne tlumi narazy ze "silnice".

Bydlet nekde na rozhrani DE, BE a NL tak dam i devatenacku.. ale ne u nas.

Nicmene souhlas s tim, ze to vypada hur.
úplně chápu ten rozměr - zase tak špatně na nich Mazda nevypadá a hlavně je komfortnejší. .
 
mmch kdyz uz jsme u toho vyvazovanil.. na tom predchozim psychoforu vic lidi doporucovalo nejakej priprave pouzit pri vyvazeni...

netusite nekdo, o co slo? ze pry ty origo elektrony nesly uplne idealne vyvazit ci co...
DuoExpert od firmy Haweka, je to pomocka na dokonale vystredenie disku na vyvazovacke.
 
úplně chápu ten rozměr - zase tak špatně na nich Mazda nevypadá a hlavně je komfortnejší. .

ten rozmer se blizi Volvum XC... ty maji treba 235/55/E17.. coz je o cca 5mm jeste vyssi guma.

DuoExpert od firmy Haweka, je to pomocka na dokonale vystredenie disku na vyvazovacke.

dik! to je asi vono... ja mam pocit.. teda nejen ja, co jsem tak cetl na forech... ze M6 GJ je na vyvazeni nejaka citliva...
 
Tak jsem vcera vezl číču na veterinu (zvlnenej asfalt cestou) ne svojema runflatama, ale M6kou a nic mene nizkoprofilove nez 225/55 fakt nechci.

Oproti moji vyklepavacce rozdil .. a to zasadni.
 
Uz jsem take zacal premyslet, ze az (jestli) si koupim nove vozitko pro sebe a soucasnou GJ predam manzelce, ze bych tam misto tech 19" dal neco mensiho a take tam vratim puvodni pruziny misto Eibachu. Jsem zvedavy, zda se mi povede s nekym vymenit ty 19tky ;).

Treba budou 17" odolnejsi vuci obrubnikum pri manzelcine parkovani :rolleyes:.
 
IMHO u 17tek ta guma na tom 7,5J rafku pretejka podobne jako ja v dzinach... a guma je vyssi... tj. ochrana rafku podle mne nadstandardni.
 
Pozor,Hlučín je na Ostravsku a tu sa robí skoro všade od 6 hodin.:punch:.Bléé

hm je zajimavy, ze tihle hoši z Ostravy, Almaty, Machačkaly, Bruntálu, Ašchabadu, Kyjova atd... po migraci k nam do Praglu bleskurychle zacinaji pracovat az tak nekdy po devate... :D


tak Troppau je drive nemecke mesto.. nakonec je to videt doted.
 
Poslední úprava moderátorem:
Jak jsem slíbil, tak posílám foto kol Borbet VT 17". Koupil jsem si k tomu i středový kryt kol s logem Mazda, který nepasoval (na foto je tam jen napůl strčenej, za menší poplatek je můžu někomu přenechat na pražskym srazu). .

@Snake vyřešil jsi nějak ty středové krytky? Já teda použil taky ty z originálních 17tek kol, akorát jsou toršku menší. Měřil jsem to a originál mazda má ty krytky vnitřní průměr 49,6 mm, kdežto ty borbety mají 52mm. Sice to drží a vypadá to stabilně, ale kdyby byly nějaké vyzkoušené z číny, asi bych raději objednal
 
@Snake vyřešil jsi nějak ty středové krytky? Já teda použil taky ty z originálních 17tek kol, akorát jsou toršku menší. Měřil jsem to a originál mazda má ty krytky vnitřní průměr 49,6 mm, kdežto ty borbety mají 52mm. Sice to drží a vypadá to stabilně, ale kdyby byly nějaké vyzkoušené z číny, asi bych raději objednal
Bohužel, 2x jsem objednal z číny a pokaždé to byl neúspěch, tak jsem se na to vykašlal a za 10 dní přezouvám na letní :D Pokud se to podaří někomu vyřešit, tak bych se na příští sezónu rád inspiroval.
 
Já to přehazuji z originálu 19". V Borbetu drží líp jako ty originál borbet - za zimu ani jedna ztráta květinky.
 
Já to přehazuji z originálu 19". V Borbetu drží líp jako ty originál borbet - za zimu ani jedna ztráta květinky.
Já právě mám strach, že při neustálém přendavání se to zničí natolik, že to nakonec nezůstane ani v origo 19"
 
Když jsem na ně koukal, tak jsou fakt dost tuhé, takže bych se nebál je měnit. To např. ty krytky od Borbetu se hned u nazouvání a vyvažování na dvou ulomil jeden úchyt.
 
Ok, mozna to na zimu taky zkusim. Predstava, ze bych za 350 CZK/ks musel kupovat origo je desiva :)
 
Chlapy,

Doporučte tady z našich shopu nějaké 18'' cca 7,5 až 8J max ET 50 s typovým listem.

Díky
 
Back
Top