• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Litá kola 17-18-19

vladinek

nový člen
14
Už nějakou dobu pokukuju po hezkých letních kolech 17-18, ideálně originální disky, ale nabídka je slabá a do 19tek jít nechci. Včera jsem na Vinohradech viděl tato kola. Tušíte někdo co to je za disky ? Jsou to originály ?
 

Přílohy

  • 20161130_181201.jpg
    20161130_181201.jpg
    616,7 KB · Zobrazení: 127
  • 20161130_181305.jpg
    20161130_181305.jpg
    316,1 KB · Zobrazení: 124
Tohle originální nebude, si někdo dal jen mazďácké středové pokličky ;) Třeba někdo tady značku ALU pozná. Držím palce s výběrem ;)
 
Já bych být tebou šel do 18", rozměr 225/50 je pohodlný. 17" jsou na šestku moc malé. Za 50 Kč necháš zapsat do TP.
 
No u těchto originálních kol je problém, že prodejce k nim asi nedodá příslušný typový list pro zápis na Mazdu6 GJ. Ale třeba takový http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola...ck&id=14650329&f[el_width][]=7.5&color=b3030d je bez problémů, dokonce v prima rozměru 7,5J18ET48.
Nicméně, když už máš pneu, není co řešit. Ale nakoupit můžeš jakýkoliv mírně jiný rozměr (na který bude mít prodejce typový list pro zápis na 6 GJ).
 
Taky zvažuji koupi druhé sady 17´´ na zimu. Z jednoho inzerátu můžu mít 7J x 17 ET 45 i s pneu, ale v TP jsou napsány 7,5 J x 17 ET 50, tak nevím jak velký je to problém, kdyby se něco řešilo...ony ty pojišťovny dnes hledají každou blbost....Co myslíte.
Doporučíte nějakou konkrétní značku disků, která je kvalitní nebo jakým se naopak vyhnout? A případně obchod, kde se za rozumnou cenu dají sehnat? Na tom elektrony.cz mě vyjede jen cca 16 druhů dle rozměru v TP

Díky moc
 
Elektrony.cz vydávají typové listy, stačí si vybrat kola s filtrem "bez úprav", zajít po montáži na STK, technik "K" a za 50 Kč nechat zapsat.
 
Elektrony.cz vydávají typové listy, stačí si vybrat kola s filtrem "bez úprav", zajít po montáži na STK, technik "K" a za 50 Kč nechat zapsat.

No pokud bych kupoval nové, tak koupím určitě podle údajů v TP. Mě se spíš jedná o to, když koupím použité, které mají malinko jiné ET a šířku (7J místo 7,5J.) I takováto "drobnost" by se musela do TP zapsat?
 
Tak akorát se také rozhoduji co na zimu. Na léto budu používat original 225/45 R19, na zimu chci koupit disky + pneu a rozhoduji se, jestli koupit 225/55 R17 dle TP nebo jiný rozměr (225/50 R18) a nechat si je zapsat do TP - bojím se, že 17 budou malé.
Líbí se mi toto disky http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola...3&brand=ronal&type=ronal-r57-mb-fc&id=5666511 ke kterým je možné koupit i typový list...
Nějaké doporučení? Jak vůbec probíhá zápis do TP (přezuju auto na nové, dojedu na STK, oni to zkontrolují a dojdu na dopravní inspektorát?).
 
Nezkoušel někdo koupit kola z nějakých zahrničních stránek? Jak již bylo řečeno, tak v rozměru, který je v TP (7,5x17" ET 50) je minimální výběr. Když by se jednalo o již zapsaný rozměr kola, tak by s tím neměl být problém i když je kolo ze zahraničí, ne? Předpokládám, že v zahraničí bude větší výběr a možná i nižší cena (i přes dražší poštovné).

Samozřejmě by se mi líbili i jiné rozměry nebo 18“ kola, ale nechce se mi procházet celým procesem zápisu kol do TP – získání typového listu, ověřená plná moc na zastupování společnosti na kterou je auto napsané, získání TP od UniCredit a k tomu všemu půl dne volna, abych mohl zajet na STK a pak na registr vozidel.
 
Tak se mi nepodařilo najít 17" kola, který by se mi opravdu líbili a splňovali rozměry v TP. Tak přemýšlím, že použiju originál 19" (z GL verze) na léto i zimu. Nemáte pls zkušenost s tím, jak dobře tyhle kola snáší zimu a je vhodné je použít celoročně?
 
Viděl jsem v servise jedny FL GJ 19" "na loupačku" po 1 roce zimního provozu. Ale třeba to byla náhoda.
 
Viděl jsem v servise jedny FL GJ 19" "na loupačku" po 1 roce zimního provozu. Ale třeba to byla náhoda.

Jak už jsem psal a dával fotky ve svém tématu, kola pro GL jsou lakovaná i zevnitř. Už by se neměla loupat. Tím trpí jednostranně lakované disky, které měla verze GJ. Nevím ale, jestli je nutné dát si na to pozor při objednání disků z Mazda eshopu. Jsou tam tři různé barvy 19" disků. Možná už lakují všechny verze oboustranně. Ale raději neriskovat a objednat na VIN kód GL verze. I přesto jsem disky navoskoval, zejména z vnitřní strany. Posypovou sůl nevydrží ani disky navržené pro zimní provoz, vyzkoušeno. :( Po 3-4 zimách byly zralé na přelakování.

PS:
Ještě bych dodal, že jsem s disky už dost manipuloval, nechal nahodit pneu, převážel tam a zpátky a ten vosk od @Doris tam pořád krásně drží. Nechal jsem tam takovou mazlavou, nerozleštěnou vrstvu a věřím, že tu sůl alespoň na nějakou dobu zadrží. Pak jedině během zimy, pokud je možnost, sem tam pořádně opláchnout čistou vodou. Po sezóně sundat, očistit a znovu navoskovat.
 
Kdyz jsem loni na podzim znicil ty dva disky a nechaval to v servisu s objednanim novych na pojistnou udalost, tak jsem nakonec dostal jinou barvu disku, nez jsem mel puvodne na aute z Japonska. Ale protoze jsem to zjistil az pri vyzvedavani auta a ihned jsem tim autem potreboval jet na Moravu, nechtel jsem to resit, kdyz jsem zaroven pocital s tim, ze je stejne prelakuju.

Stejne jsem se ale ted na to znova ptal, kdyz jsem poskodil dalsi disk. A v Auto Jeremiasova mi rekli, ze Mazda byla dlouhodobe nespokojena s kvalitou tech disku, ze zmenili vyrobce. A prave v te dobe byl nedostatek disku nebo byly s dlouhou cekaci lhutou kvuli vymene vyrobcu (pry se me i ptali, jestli mi teda muzou dat jinou barvu, ale ja jsem presvedceny, ze nic takoveho neproblehlo, ale to je jedno). Co je na tom pravdy, to ja nevim.

Ale klidne by to tak mohlo byt, ze za dob nakupu @shr3k-a (a me) byla kvalita mizerna a @Krabat uz nakoupil od kvalitnejsiho vyrobce.

Kazdopadne ja mam originalni 19" disky i na zimu, ale mam je prelakovavane, takze se do kvalitativniho porovnani nepoustim.
 
Kvalita laku na discích, myšleno tloušťka, lesk, jemnost barevného pigmentu, to vše vypadá naprosto parádně. Ale třeba na jednom disku jsem našel dvě vady (zalakované nečistoty), které by v Evropě nikdy kontrolou na lakovně neprošly. Disk kvůli tomu reklamovat nebudu, ale zkrátka je to Made in China. :shifty:
 
ty 18" taky nevypadaj špatně. Možná bych uvažoval o original 18" na M3

@Ter Leeloo II @Krabat pokud se nemýlím, tak vy oba máte stejný kola na léto i zimu (Ter akorát jiná barva), je k tomu nějaký jiný důvod než pohodlnost při přezouvání?

Mam model 2017, tak snad to jsou už ty lepší disky :)
 
Back
Top