• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Poslední dobou mě trápily tupé rány od podvozku při přejezdu nerovností. Konkrétně od zadni nápravy. Dnes jsem jen čistě náhodou mrkl na podvozek a nemilé překvapení. Zadní pravý tlumič nejspíš KO....
Mám najeto 4700 km a auto 4 měsíce staré ...d435e626a10fc00e7ccd5b60f524a745.jpg
 
Poslední dobou mě trápily tupé rány od podvozku při přejezdu nerovností. Konkrétně od zadni nápravy. Dnes jsem jen čistě náhodou mrkl na podvozek a nemilé překvapení. Zadní pravý tlumič nejspíš KO....
Mám najeto 4700 km a auto 4 měsíce staré ...d435e626a10fc00e7ccd5b60f524a745.jpg
Řeš to co nejdříve. Na podvozkové díly je záruka jen " pár dní ".
 
Si děláš srandu! Neřeknu, kdybych měl auto rok a najeto 20 tis km. Ale tohle při tak malém nájezdu by neměl být problém,ne?
 
Si děláš srandu! Neřeknu, kdybych měl auto rok a najeto 20 tis km. Ale tohle při tak malém nájezdu by neměl být problém,ne?
Caf neboj sa, mas garanciu 3 roky tak ti to vymenia hocikde v mazde. Aj mne vymenili bez problemov a to som z uk prisiel na slovensko. To sa my stalo ked malo auto 2 roky.
 
Já ale nejezdím po špatných cestách.... Zde kolem jsou nové,překrásné silnice :)
Takže.,žádné výmluvy ať na mě nezkoušejí ;)
 
Caf neboj sa, mas garanciu 3 roky tak ti to vymenia hocikde v mazde. Aj mne vymenili bez problemov a to som z uk prisiel na slovensko. To sa my stalo ked malo auto 2 roky.

3 roky mas pouze na dily a zavady ktere nepodlehaji běžnému opotrebeni, coz jsou dily podvozku, akumulator, stěrače, gumy atd atd atd.....
 
Tak jestli mi reklamaci neuznají,obratem auto dávám do AAA . Nechci Mazdu ani vidět. Štve mě už od začátku. Zlatý koncern....
 
Takze musia mu to vymenit,ak nie tak sa moze stazovat na importera mazdy.
Importer mazdy je ten, kdo diktuje podminky za kterych se reklamace uzna ci ne. Autoservis / dealer je pouze prostrednik. Zavadu kterou ti uznaji ihned je pouze takova, ktera se opakuje casto na vice autech a maji povoleno ihned opravit u kazdeho vozu kde se projevi.
 
MildaMPS: Vrže interiér. Některé části se mi podařilo vytlumit,ale stále někde něco klepe,vrže,lupe..
Naprosto katastrofální řazení. Dvojka a pětka poměrně dost zadrhávají a zpátečku musím dávat na 2x. Prý si vše ještě sedá,vyjádření prodejce.
Vibrace a klepání/lupání podvozku. Na 18" kolech jsou vibrace cítit více,na 16" méně. Ale pořád jsou. Několikrát vyvážený kola,bezúspěšně.(možná je příčina v tom vyteklém tlumiči.)
Párkrát za měsíc se mi rozsvítí kontrola tlaku v pneumatikách. Stačí reset a chvíli je pokoj. Tlak v pneu OK . (že by opět na tom nesl vinu tlumič? )
Podprůměrná ochrana proti korozi ( např zadni sedačky)a málo odolný lak.
 
Tak ty zedačky nemají nic společného s ochranou proti korozi, šlo o šlendrián . Nicméně i tak, ten plech prostě neshnije ani za 10 let. Samozřejmě, že v novém autě to nemá, co dělat.
Pokud se řazení nezlepší ani po ,,sednutí", bud reklamace nebo výměna za lepší převodový olej.
Každopádně držím palce, ať se to nějak vše podaří vyreklamovat...na můj vkus je těch závad příliš. Takže tvé rozhořčení chápu. :confused:
Mazdě se evidentně ta výroba trojek v Mexiku moc nedaří.
 
MildaMPS: Vrže interiér. Některé části se mi podařilo vytlumit,ale stále někde něco klepe,vrže,lupe..
Naprosto katastrofální řazení. Dvojka a pětka poměrně dost zadrhávají a zpátečku musím dávat na 2x. Prý si vše ještě sedá,vyjádření prodejce.
Vibrace a klepání/lupání podvozku. Na 18" kolech jsou vibrace cítit více,na 16" méně. Ale pořád jsou. Několikrát vyvážený kola,bezúspěšně.(možná je příčina v tom vyteklém tlumiči.)
Párkrát za měsíc se mi rozsvítí kontrola tlaku v pneumatikách. Stačí reset a chvíli je pokoj. Tlak v pneu OK . (že by opět na tom nesl vinu tlumič? )
Podprůměrná ochrana proti korozi ( např zadni sedačky)a málo odolný lak.
Vse co se ti nelibi reklamuj jak casto to jen pujde, stejny popis, stejne zavady. Pokud mas auto koupeno na rodne cislo muzes pri 4 uznane reklamaci toho sameho odstoupit od kupni smlouvy.

Řazeni - moc se s tim mazlíš, sazej tam kvalty větší silou.

Senzory tlaku - tlumičem to nebude, hmotnost vozu nese pružina. Otačky hlida snimac ABS, pokud mas senzory v disku muze to byt vadny senzor nebo antena u prijimace. Bouchani / cvakani od podvozku muze byt uchycenim stabilizatoru na tlumici / ramenu.

Vse co rikas muze nastat u jakekoli značky, hold spotřebni zboží....
 
MildaMPS: Vrže interiér. Některé části se mi podařilo vytlumit,ale stále někde něco klepe,vrže,lupe..
Naprosto katastrofální řazení. Dvojka a pětka poměrně dost zadrhávají a zpátečku musím dávat na 2x. Prý si vše ještě sedá,vyjádření prodejce.
Vibrace a klepání/lupání podvozku. Na 18" kolech jsou vibrace cítit více,na 16" méně. Ale pořád jsou. Několikrát vyvážený kola,bezúspěšně.(možná je příčina v tom vyteklém tlumiči.)
Párkrát za měsíc se mi rozsvítí kontrola tlaku v pneumatikách. Stačí reset a chvíli je pokoj. Tlak v pneu OK . (že by opět na tom nesl vinu tlumič? )
Podprůměrná ochrana proti korozi ( např zadni sedačky)a málo odolný lak.
Vse co se ti nelibi reklamuj jak casto to jen pujde, stejny popis, stejne zavady, papirova dokumentace nahlasene zavady. Pokud mas auto koupeno na rodne cislo muzes pri 4 uznane reklamaci toho sameho odstoupit od kupni smlouvy.

Řazeni - moc se s tim mazlíš, sazej tam kvalty větší silou.

Senzory tlaku - tlumičem to nebude, hmotnost vozu nese pružina. Otačky hlida snimac ABS, pokud mas senzory v disku muze to byt vadny senzor nebo antena u prijimace.

Bouchani / cvakani od podvozku muze byt uchycenim stabilizatoru na tlumici / ramenu.

Vse co rikas muze nastat u jakekoli značky, hold spotřebni zboží....
 
Zdravím, dneska po návratu z asi 100 km cesty koukám, že pod M3 se tvoří malá loužička.Kapalo to někde mezi motorovým prostorem a kabinou, podařilo se mi trochu chytit do plastové krabičky od masa. Vypadá to jako obyčejná voda bez barvy a zápachu, myslel jsem jestli to není náplň z ostřikovače steklá ze skla nějakým odtokovým kanálem. Tu náplň mám ale žlutou a dost smrdí saponátem, takže ta to asi nebude. Netušíte někdo co by to mohlo být , klima zatím maká tak z ní to snad není. Chladící kapalina to taky není, protože to bylo dost studený. Za měsíc jdu na první garančku, tak snad tam zjistí z čeho to teče.....
 
Zdravím, dneska po návratu z asi 100 km cesty koukám, že pod M3 se tvoří malá loužička.Kapalo to někde mezi motorovým prostorem a kabinou, podařilo se mi trochu chytit do plastové krabičky od masa. Vypadá to jako obyčejná voda bez barvy a zápachu, myslel jsem jestli to není náplň z ostřikovače steklá ze skla nějakým odtokovým kanálem. Tu náplň mám ale žlutou a dost smrdí saponátem, takže ta to asi nebude. Netušíte někdo co by to mohlo být , klima zatím maká tak z ní to snad není. Chladící kapalina to taky není, protože to bylo dost studený. Za měsíc jdu na první garančku, tak snad tam zjistí z čeho to teče.....
Možná kondenzát z klimatizace.
 
Jo, to jsem si taky říkal, klima jela celou cestu sice jen tak lehce, ale že by vypotila takový tři čtyři deci vody to netuším. Je fak že to nekapalo pravidelně, ale občas kapka a pak takovej malej čůrek.....
 
Back
Top