• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Můžeš udělat jemňounkej proplach. Na tyhle "jemný záležitosti" doporučuju Motul Engine Clean - opravdu se jedná o jemný proplach,který vůbec neuškodí ničemu a třeba takovej BG109 je oproti tomu kyselina a přitom taky motor neponičí (při správnym použití)
A nebo nech prostě veštkejre olej vytéct, potom přes nalívací otvor ještě foukni trochu vzduchu ať vyteče toho starýho oleje co nejvíc, pak nalej cca 2-3 deci toho novýho oleje a nech ho odtéct (ať se to ještě trošku víc vypláchne) a pak šup celou novou náplň.

Ale pokud bys to čistě jen nechal vypustit (aspoň trochu víc) a nalil rovnou novou náplň tak by se taky nic nestalo.
 
Poslední úprava:
Max6
Cau Maxi,dotaz jsem dal schvalne tady abych te na PM neobtezoval s kazdou blbovinou :D Timto ti opet dekuji za kazdou zodpovezenou otazku ;)
 
Zdravím, mám prosím dotaz, který se asi už několikrát probíral, ale nemůžu najít vlákno. :oops:
Jak prosím řešíte výměnu oleje? Po kolika km se doporučuje jeho výměna nebo stačí počkat na garanční prohlídku? Mám od poslední výměny najeto 15 tisíc km a garanční prohlídka mě čeká v listopadu a obávám se, že se mi podaří najet těch 20 tisíc dřív.. Mám ho nechat vyměnit už teď nebo měnit příště i dřív? Někde jsem četla, že optimální je měnit už při 12 tisících?? V aplikaci mi ukazuje stav oleje 30%.
A jaký použít filtr? PE01-14-302B ?? Děkuji za odpověď ;)
 
Podle manuálu 20.000 nebo 1. rok podle toho co nastane dřív. Jestli jezdis plyn -brzda vymen dřív uděláš mu dobře ale efekt nejspíš nikdy nepoznas, to už radej dávej aditiva do benzínu... Mas-li auto v záruce jet určitě do servisu.
 
Zdravím, mám prosím dotaz, který se asi už několikrát probíral, ale nemůžu najít vlákno. :oops:
Jak prosím řešíte výměnu oleje? Po kolika km se doporučuje jeho výměna nebo stačí počkat na garanční prohlídku? Mám od poslední výměny najeto 15 tisíc km a garanční prohlídka mě čeká v listopadu a obávám se, že se mi podaří najet těch 20 tisíc dřív.. Mám ho nechat vyměnit už teď nebo měnit příště i dřív? Někde jsem četla, že optimální je měnit už při 12 tisících?? V aplikaci mi ukazuje stav oleje 30%.
A jaký použít filtr? PE01-14-302B ? Děkuji za odpověď ;)
Co se týče oleje a najeto dalších 15 000 km=vyměnit co nejdříve. Pokud chceš motor udržovat v té nejlepší kondici, je potřeba olej měnit nejlépe okolo 10 000km+tankovat kvalitní palivo. Jsou dvě možnosti. Kontaktovat origo mazda servis a domluvit výměnu, mimo garanční prohlídku. Druhá možnost, navštívit neautorizovaný servis, kde celá nutná procedůra proběhne za přijatelnější cenu. Pokud je auto v záruce ,není pro neautorizovaný servis problém dodat i originalní olejový filtr;) Příspěvek výše koukám,byl rychlejší:)
 
Co se týče oleje a najeto dalších 15 000 km=vyměnit co nejdříve. Pokud chceš motor udržovat v té nejlepší kondici, je potřeba olej měnit nejlépe okolo 10 000km+tankovat kvalitní palivo. Jsou dvě možnosti. Kontaktovat origo mazda servis a domluvit výměnu, mimo garanční prohlídku. Druhá možnost, navštívit neautorizovaný servis, kde celá nutná procedůra proběhne za přijatelnější cenu. Pokud je auto v záruce ,není pro neautorizovaný servis problém dodat i originalní olejový filtr;) Příspěvek výše koukám,byl rychlejší:)
Ano, chci auto udržovat a vím, že dodržovat servisní interval je sice fajn, ale u oleje se může i dřív a proto se ptám na tu hranici těch km, kdy je ideální doba ho vyměnit. Auto vozím pouze do autorizovaného servisu, jsou tam fajn lidi, takže si vozím i svůj olej (Castrol edge) a nemají s tím problém. Auto je v záruce. Takže mám nechat teď vyměnit olej a pak garančka zvlášť a pro příště pohlídat olej už po 10 tisících? Není to zbytečně moc brzo? Styl "brzda, plyn" určitě nejezdím. Jezdím spíš delší trasy. Co je myšleno tankovat kvalitní palivo? 100 natural nebo je to myšleno netankovat u "neznačkových" benzinek?
 
Já myslím ,že se stačí řídit tím co je na víku nádrže (ohledně oktanů)
 
Ano, chci auto udržovat a vím, že dodržovat servisní interval je sice fajn, ale u oleje se může i dřív a proto se ptám na tu hranici těch km, kdy je ideální doba ho vyměnit. Auto vozím pouze do autorizovaného servisu, jsou tam fajn lidi, takže si vozím i svůj olej (Castrol edge) a nemají s tím problém. Auto je v záruce. Takže mám nechat teď vyměnit olej a pak garančka zvlášť a pro příště pohlídat olej už po 10 tisících? Není to zbytečně moc brzo? Styl "brzda, plyn" určitě nejezdím. Jezdím spíš delší trasy. Co je myšleno tankovat kvalitní palivo? 100 natural nebo je to myšleno netankovat u "neznačkových" benzinek?
Za mě, dodržovat interval výměny oleje opravdu kolem 10 000km. Pokud výměna probíhá přímo v autorizáku a dokonce i s vlastním olejem,tak tím víc pohoda a není co řešit Garančku pak udělat v plánovaném termínu;) Jinak osobně ,ne jen já tankuju u Benziny 95naturál+ aditivum VIF super benzín. http://www.vif.cz/novinky/test-v-casopisu-svet-motoru---prisady-v-benzinu-cisti.html
 
Poslední úprava:
Myslím si, že měnit olej po 10 tisících,je zbytečný. Těch 20 tisíc chápu jako horní hranici, vždy jsem ho měnil dřív, ale Skyactiv G není Twinspark ani diesel. Vlastní olej je jistě dobrý nápad....za předpokladu, že Vám ho do auta dají a nevymění za svůj :D
 
Myslím si, že měnit olej po 10 tisících,je zbytečný. Těch 20 tisíc chápu jako horní hranici, vždy jsem ho měnil dřív, ale Skyactiv G není Twinspark ani diesel. Vlastní olej je jistě dobrý nápad....za předpokladu, že Vám ho do auta dají a nevymění za svůj :D
Toš, musíš si to ošéfovat a být u výměny ;)
 
Myslím si, že měnit olej po 10 tisících,je zbytečný.

zbytečný... to je docela relativní. Je zbytečný to tak často měnit olej v autě s hodnotou 25 000 Kč. Ale určitě to není zbytečný měnit v autě za půl mega.... za sebe říkám měnit olej á 12-15 000 km podle stylu jízdy. Měním takto olej 2x ročně za celkovou cenu 3 000 Kč včetně filtrů = cca.0,5% ceny auta ročně. Je to moc ? ,-)

Když si pořídíš psa, v manuálu k němu napíšou, že přežije týden bez jídla a pití. Budeš to týden co týden zkoušet nebo mu dáš raději jídlo a pití každý den? :) Bez ohledu na to, že auto je "němá tvář", co neumí štěkat a kvílet hlady po novém oleji .......
 
Poslední úprava:
zbytečný... to je docela relativní. Je zbytečný to tak často měnit olej v autě s hodnotou 25 000 Kč. Ale určitě to není zbytečný měnit v autě za půl mega.... za sebe říkám měnit olej á 12-15 000 km podle stylu jízdy. Měním takto olej 2x ročně za celkovou cenu 3 000 Kč včetně filtrů = cca.0,5% ceny auta ročně. Je to moc ? ,-)

Když si pořídíš psa, v manuálu k němu napíšou, že přežije týden bez jídla a pití. Budeš to týden co týden zkoušet nebo mu dáš raději jídlo a pití každý den? :) Bez ohledu na to, že auto je "němá tvář", co neumí štěkat a kvílet hlady po novém oleji .......
Přesně tak.Osobně jsem vždy měnil i u minulých aut olej na jaře a na podzim.Ono je to jediné co pro dnešní moderní motory můžem udělat,zvláště typu benzínových skyactiv s vysokým kompresním poměrem.Často dnešní moderní motory trpí na tvorbu karbonizace, kde zanedbaná výměna oleje k tomuto jen přispívá.
 
zbytečný... to je docela relativní. Je zbytečný to tak často měnit olej v autě s hodnotou 25 000 Kč. Ale určitě to není zbytečný měnit v autě za půl mega.... za sebe říkám měnit olej á 12-15 000 km podle stylu jízdy. Měním takto olej 2x ročně za celkovou cenu 3 000 Kč včetně filtrů = cca.0,5% ceny auta ročně. Je to moc ? ,-)

Když si pořídíš psa, v manuálu k němu napíšou, že přežije týden bez jídla a pití. Budeš to týden co týden zkoušet nebo mu dáš raději jídlo a pití každý den? :) Bez ohledu na to, že auto je "němá tvář", co neumí štěkat a kvílet hlady po novém oleji .......


Psychopati jako já mění olej i 3x za rok:D
 
Ale s takovou logikou se dá měnit olej po každé jízdě. Long life intervaly jsou blbost, ale 10K? Každého věc, já to měním cca v 15K.
 
Ale s takovou logikou se dá měnit olej po každé jízdě. Long life intervaly jsou blbost, ale 10K? Každého věc, já to měním cca v 15K.
Tak pokud vlastníš nějakou ropnou rafinérii, klidně můžeš své pikolíky povolat po každé jízdě auta, olej vyměnit.Každého věc.:) Néé,v pohodě. Osobně se mi osvědčila výměna oleje opravdu mezi 10 000 max. 12 000km. Vlastnil jsem i žabožrouta Laguna 1 8v.2,0l-84kw. a konečný nájezd při prodeji byl 376 000km. Motor i při -30 pod nulou, start vždy v pohodě. Našel nového majitele, který s ním jezdí bez problému do dnes.To je jen příklad.;) Ono taky v dnešní době, težko věřit kvalitě pořízeného motorového oleje, jak po internetu, tak i v kamenném obchodě či neautorizovaném servisů..tim myslím bohužel i těch autorizovaných. Čili podle mého, častější výměna motorového oleje v každém případě je pouze nic, než ve prospěch všech motorů,pokud si chci nové auto nechat víc jak 5let.
 
Poslední úprava:
OK, díky za tipy. Asi budu měnit po těch 15 tisích, to mi přijde jako "zlatá střední cesta". Takže teď udělám olej a v zimě jen garančku. Stejně tam budu mít cestu skrz dodělávku parkovací kamery, tak to udělají při jednom a hotovo.
 
OK, díky za tipy. Asi budu měnit po těch 15 tisích, to mi přijde jako "zlatá střední cesta". Takže teď udělám olej a v zimě jen garančku. Stejně tam budu mít cestu skrz dodělávku parkovací kamery, tak to udělají při jednom a hotovo.
Co se týče parkovací kamery...originál,nebo ebay?..taky zvažuju něco pořídit. Díky.
 
Back
Top