• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Chystám se na svou první garančku (první pro Mazdu i pro mě :)) a chtěl bych vás poprosit o nějaké rady/tipy
- Jak dlouho trvá garančka?
- Mám se vyloženě na něco připomenout, aby zkontrolovali?
- Ve fóru bylo několik názorů na donesení vlastního oleje (koupil bych Mazda Original Oil, ať s tím nejsou problémy) - vyplatí se to a nebudou na mě koukat přes prsty?
- K autu po roce mám asi pouze 3 poznatky: středový tunel po odložení loktu mírně skřípe, sklo v levém zrcátku mírně vibruje při vyšší rychlosti a guma na víku kapoty je mírně odlepená; myslíte, že to jsou věci, které bych jim měl říct a dělali by s tím něco?
- Názorů na servisy je spoustu, ale i tak bych vás poprosil o radu, který servis vybrat, kvůli kvalitě i penězům. Jsem ze Stodůlek a přišlo mi, že Auto Jeremiášova nemá nejlepší reference. Můžu dojet po Praze nebo třeba do Kladna

Až budu v servisu, tak bych rovnou chtěl zkusit i novou M6 2018, nevíte kdy cca bude k dispozici na zkušební jízdu?

Díky moc
 
Názorů na servisy je spoustu, ale i tak bych vás poprosil o radu, který servis vybrat, kvůli kvalitě i penězům.
na to tady máme celou sekci : Zkušenosti se servisy

Osobně volím Car Star Praha MAZDA - Dolní Počernice , sice to máš přes celou Prahu, ale myslím že se to vyplatí. Když napíšeš na jejich servis Petru Rezlerovi, určitě ti odpoví na všechny otázky včetně času, ceny a možnosti ozkoušet nový model. Připomeň, že jsi z KLANu, třeba dostaneš nějaký benefit navrch ,-)
 
Chystám se na svou první garančku (první pro Mazdu i pro mě :)) a chtěl bych vás poprosit o nějaké rady/tipy
- K autu po roce mám asi pouze 3 poznatky: středový tunel po odložení loktu mírně skřípe, sklo v levém zrcátku mírně vibruje při vyšší rychlosti a guma na víku kapoty je mírně odlepená; myslíte, že to jsou věci, které bych jim měl říct a dělali by s tím něco?
- Názorů na servisy je spoustu, ale i tak bych vás poprosil o radu, který servis vybrat, kvůli kvalitě i penězům. Jsem ze Stodůlek a přišlo mi, že Auto Jeremiášova nemá nejlepší reference. Můžu dojet po Praze nebo třeba do Kladna

Díky moc

Já se chystám na servis v říjnu do Car Star Praha. Osobně ale zatím žádnou zkušenost nemám. Tak pak poreferuji. Určitě ale budu jezdit po dobu záruky do autorizovaného servisu, abych se vyhnul případnému handrkování, kdyby se vyskytla nějaká vada v rámci záruky. Jsou už sice judikáty, které jasně říkají, že když doložíš řádně prováděný neautorizovaný servis (dle regulí výrobce), bude to i tak ok a vadu můžeš v rámci záruky úspěšně uplatnit, ale to rozhodně nehodlám riskovat...

V Car Staru dávají zákazníkům, kteří nakoupili vůz u nich, několik procent slevu na práci, příslušenství a díly. Tak to s nimi zkus vyjednat pod příslibem, že k nim budeš jezdit. Třeba ti to dají... :)

Aby se jednalo o vadu krytou zárukou, nesmí se jednat o běžné opotřebení. Já bych to na ně zkusil vybalit a uvidíš. Za zkoušku nic nedáš... Já bych si skoro troufl říci, že bys mohl být úspěšný. Minimálně přeci to zrcátko by nemělo po malém nájezdu km vibrovat a guma se odlepovat, ne?
 
Ted mam jako nahradni vozidlo pujcenou Mazdu 6 sedan s 110 kW dieselem v manualu. A teda ... to je nejaky moc tichy auto, ne? Skoro vubec ten motor neni slyset, to je tak o tridu ci dve jinde, nez mam ted ja. To ten diesel je tak tichounky nebo je to tim sedanem?

Jinak podle TP je to uvedene do provozu 09/2017. Tudiz predpokladam, ze je to GL ... vzhledove to ale moc nepoznam. Je to zrejme Challenge vybava, cumak to ma uplne puvodni ze stare GJ (bez oboci nad mlhovkama), volant to ma take stary, tak vlastne nevim. Ma take nekdo Challenge 2017?

Normalne jsem az zaskocen jinym zvukovym projevem celeho toho auta. Ono to je teda i na 17" kolech, tak to i jinak jede ... no fakt zaskocen. Docela bych rekl, ze i prijemne.
 
Já si tedy na diesel, co se týče zvukového projevu (ale ani jinak) nemůžu stěžovat. Více to připomíná benzín.
Jinak podle toho popisu to je zvláštní, "obočí nad mlhovkami" jsou od roku výroby 2015. Jaký tam je displej? Zapuštěný do palubovky nebo nad ní?
 
Ano ten naftový motor v GL je slyšet opravdu málo. Mám ještě GH naftu a jak s ní jedu, tak se mi zdá že sedím v motorovém prostoru ...
 
To uz jsem tu onehda nekde na foru psal, ze i modelovy rok 2015 ma v tech nizkych vybavach jeste "stary" exterier - naraznik a masku. Protoze sam mam 2015, tak bych to mel poznat. A tohle zapujcene je urcite aspon 2015 prave kvuli interieru (FL infotainmentu). Jenom prave nevim, jak uz je to od modeloveho roku 2017. Tohle nahradni nema ani 2017 zrcatka (blinkry) ... takze je to dost mozna proste jen "stare" neprodane GJ, ktere se prihlasilo az v roce 2017.

On to asi rozlouskne VIN, co? GL ma ve VINu "GL"? Protoze tohle ma JMZGJ621691355558.
 
Ok diky, tak je to teda tim padem "pozde" prihlaseny stary model. Coz asi u "Mazda Mobility" aut dava nejak smysl. V tom pripade docela super. Jestli je takhle tichy ten motor, kdyz pri dalnicnich rychlostech neni temer slyset (a to i ve velmi vysokych rychlostech) a teda je slyset primarne obtekajici vzduch, ktery zase lepe resi GL se svou izolaci ... tak to teda modelovy rok 2017 a 2018 s timhle motorem mohl byt docela prima tiche auto, nebo?
 
No já naposledy jel v CX5 KF diesel 175 koní A/T a bylo to tišší (motorově) než moje 2,5 GL, ale že bych byl unesen jako ty se zase říct nedá :D
Kolik to mělo najeto? Já jen, že když jsem svoje auto přebíral, nebylo vůbec slyšet že je nastartováno a motor začal mít nějaký projev až při 3k+ otáček. Teď po najetých 20k km bych řekl, že je podstatně hlučnější...
 
Ma to najeto 15k. Ono to asi neni tak o nadseni z "ticheho dieselu", ale me se trosku omrzel ten zvuk meho motoru pri rychle dalnicni jizde. Jasne, ze ten motor v zaberu je prima ... to se dobre posloucha. Ale me to bavi vzdy jen chvilku - pri najezdu na dalnici, pri predjizdeni na okresce. Ale kdyz pak uz nejedu sam, tzn. nerve mi radio, tak uz mi ten motor ve vysokych otackach docela vadi. Ja nevim, jak rychle jezdis, ale me se motor moc na nizke otacky netoci. Ja bezne jezdim 180 - 200 po dalnici a to podle kopcu a zrychlovani pri techto rychlostech i relativne casto podrazuje, aby to zvladlo tak rychle jet.
 
Mám najeto na dieselu přes 60000km a motor je stále tichý i při dálničních rychlostech. Slyším jen vzduch a kola.
 
U meho gj s dvoulitrem teda slysim vsechno ale motor asi az na poslednim miste, pres kola a vitr motor skoro nejde slyset...
 
Osobně volím Car Star Praha MAZDA - Dolní Počernice , sice to máš přes celou Prahu, ale myslím že se to vyplatí. Když napíšeš na jejich servis Petru Rezlerovi, určitě ti odpoví na všechny otázky
Díky za tip, zkusím se mu ozvat :)
Za zkoušku nic nedáš... Já bych si skoro troufl říci, že bys mohl být úspěšný. Minimálně přeci to zrcátko by nemělo po malém nájezdu km vibrovat a guma se odlepovat, ne?
Máš pravdu, za zkoušku nic nedám :) Pojedu tam cca za měsíc, tak dám vědět reference.
 
Tak dnesni navsteva servisu:

• problem s razenim 3 a 4:
je dost mozne ze budou menit celou prevodovku, kdyz ne celou tak jeji casti, daji mi vedet.

brzdy:
Jsou zvlnene kotouce, tak jak jste mi tady psali, stahovat to nebudu nechavat pac rikal ze klidne muzu ale ze se tim dostanu na minimalni hodnotu kotouce, takze musim koupit nove.

rezonace praveho repraku:
Toho jsem si vsiml na posledni chvili nez jsem jel do servisu a "ohulil" jsem poradne radio, reprak je KO, budou objednavat novy.

Tot vse, nejake tipy na dobre brzdy krom tech co tu daval Vitus (ktere stejne asi koupim)
 
Ted mam jako nahradni vozidlo pujcenou Mazdu 6 sedan s 110 kW dieselem v manualu. A teda ... to je nejaky moc tichy auto, ne? Skoro vubec ten motor neni slyset, to je tak o tridu ci dve jinde, nez mam ted ja. To ten diesel je tak tichounky nebo je to tim sedanem?

GL je oproti GJ výrazně tišší. Já jsem v GJ jel několikrát (stejný benzínový motor 2.5L) a ten rozdíl je znatelný. Jen jsem to tady nikdy moc nerozebíral, aby se majitelé GJ necítili dotčení. ;)
 
GL je oproti GJ výrazně tišší. Já jsem v GJ jel několikrát (stejný benzínový motor 2.5L) a ten rozdíl je znatelný. Jen jsem to tady nikdy moc nerozebíral, aby se majitelé GJ necítili dotčení. ;)


Az na to ze on pise o GJ ;)
 
Back
Top