• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Jinak jeste k tomu pujcenemu vozu Mazda Mobility - melo to najeto tech 15k km a uz to melo zvlnene brzdove kotouce. Tak jsem s nelibosti zavzpominal na "stare" casy ...

Super, dekuji Ti za prehled ;) ty EBC mate vsichni stejne?
To ne, @Alamaster ma precejen GH a jak psal, s TurboGroove a RedStuff. @Vitus ma Ultimax BlackDash USR s YellowStuff destickama. A ja mam TurboGroove s YellowStuff. Pravda je, ze ja na nich mam zatim najeto relativne malo.

Jinak by se asi hodilo vic to probirat v Brzdy original vs. aftermarket.
 
Jasne melo by se to tam resit ;) ja hlavne chcu nejake brzdy co mi na tom autu nejaky ten cas vydrzi ;)
 
Pokud se nepletu, tak se na foru objevuji zkusenosti se trema vyrobcema:
- Brembo, ma @Max6 a neni spokojen
- Zimmerman, ma @Sikyl a je spokojen
- EBC, ma @Vitus, @Alamaster nebo ja a jsme spokojeni

Snad je muj prehled spravny ;).


ale když se zmíníš před Maxem o vrtaných Zimmermanech, zkroutěj se mu kombinačky v ruce .....
Jezdím s EBC Black Dash USR a EBC Red/Yellow stuf už čtyři roky a nikdy se mi nestalo, že by brzdný účinek polevil, brzdí to nádherně (údajně to bez následků vydrží i pár ostrých kol na okruhu).
 
@Snake mam to takto uz par mesicu a nevybavuju si, ze by me kdy pri ceste k autu opticky trklo, ze tam nepatri ta zluta barva. A ver, ze by me zrovna tohle docela trapilo. Ano, neni to tak moc videt.

Kazdopadne ten "drzak" neni standardne cerny, nybrz stribrny/sedy. Ja je mam jen prestriknute cernou, ktera ale ne vysledku moc nedrzela ...
Teryho prvni Mazda

A prave ze v puvodnich duskuzich s @Max6-em jsem chtel lakovat s destickama na cerveno i ty trmeny.
 
@Ter Leeloo II Díky za info. Rád slyším, že ta žlutá nebije do očí. Neexistují na ty třmeny nějaké vkusné kryty? Po rychlém googlení jsem našel toto: https://www.krytybrzd.cz/ Akorát si nejsem jistý jeslti to není moc overkill nebo jestli by to nevypadalo vyloženě jako fake.
 
Nikdy me nenapadlo, ze by tam sel dat takovy kryt. Nebrani to ale spravnemu chlazeni? Dokazal bych si i neco takoveho na aute predstavit, kdyby to rozumne vypadalo a nemelo na sobe napis Brembo :D.
 
tak jsem to dneska zkoumal i s dalšími Mazďáky po motokárách a kontrolku media do ostřikovače nejspíš nemám, leda by se zobrazovala v levé části - tam kde je digitální ukazatel množství paliva , i-eloop, atp...

cha! pak že nemám ....


IMG_1326.jpg
 
Protože máš auto před faceliftem 2015. V r. 2015 zmenšili nádobku z 5 l na 2 l a sebrali motorek ostřikovačů světlometů a senzor hladiny. Už jsem to tu psal i fotky obou nádobek dával. Jinak Ti Vitusi upřímně Závidím ;). Kdyby někdo náhodou tu novější a menší nádobku chtěl, je komplet včetně všeho příslušenství k mání.
 
však já si taky vůbec nestěžuju. Před koupí jsem dobře vážil lepší infotainment po FL a mechanickou ručku před FL. A ručka zvítězila .... rozbor spotřeby mi udělá Spritmonitor :)
 
Back
Top