• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

to auto mě fakt pořád hrozně baví ... občas se nechám ukolíbat obyčejným ježděním po městě, ale vždycky když vyrazím někam na výlet mi udělá radost tím, že když chci předjet tak to prostě udělám. Zrovna dneska se nějaká dáma z DDR cestou z Hřenska na Jetřichovice příliš kochala a za ní kolona. Na přehledném úseku hodně do kopce KD a kolona rázem kdesi za mnou :) To chceš ;)
 
Ano když není ostřikování XENONU u GL (bo je nemá), tak si řekli soudruzi v JAPAN že není ani třeba signalizace vyprázdnění nádobky, že se vlastně asi skoro nikdy nevyprázdní a když ano a není kde sehnat náplň, že nevadí když nejde moc vidět přes čelní sklo .... bo jinak nechápu tu úsporu toho HW, tedy snímače + kabelu (asi 2 EURO při tom množství typuji) a něco za montáž a SW signalizaci už měli v GJ naprogramovanou.
 
každý používáme auto jinak, ale osobně bych tuhle funkci klidně oželel (mám auto rok a rozsvítila se mi teď poprvé, navíc to otravuje na displeji pořád a nejde to zrušit jinak než dolitím kapaliny). Mnohem víc bych uvítal reálný ukazatel teploty vody nebo ještě líp oleje (ne, nebudu si kvůli tomu kupovat Insignii :D )
 
Kdysi mi říkal kamarád ... Víš proč jsou ty naše Mazdy tak spolehlivé - Protože v nich nic není a tím pádem se nemá co pokazit :)
No a nebylo to daleko od pravdy, prostě ani jedna věc navíc tam nikdy nebyla, ale teď už je to jiné, doba tlačí i vývojáře MAZDY kupředu, spíše to předávají jinde :-(
 
Mám na vás takový dotázek. Občas se mě stává, že z multifunkčního volantu mě nejdou posunovat (přeskakovat) uložené radio stanice. někdy to jde, ale někdy prostě ne a já nevím proč. I když si přepnu na displej menu hudby, tak prostě z volantu na další stanici nepřepnu.
Má někdo podobnou zkušenost?
Díky
 
Jo já a sere mě to a není to chyba tlačítka na volantu nebo rádia, jak jsem to vypozoroval, tak je to prostě vlastnost systému (nedokonalost nebo záměr, u Japonců člověk nikdy neví). Prostě ono to přepne ale vždy na skladbu která je uložena jako první v oblíbených (nebo stanice). Abych to jakoby rozchodil, tak musíš kliknout na stanice a vybrat tu tvoji nějakou uloženou (myslím že i tu první v pořadí) a pak to zase chodí.
 
Rychla otazka, budou mi pasovat origo 17 kola z GH na GJ? co se tyce der to vim ze jo, jen neznam ty ET atd...nevyznam se v tom. kola mi zbyly tak jsem myslel ze bych je nechal na zimu
 
Jo to je v pohodě, můžeš na zimu provozovat, jen s vyššími pneu... 225/55/17.
 
Jake mate pls zkusenosti s bilou kuzi? Ja bych ji hrozne chtel, ale manzelka je hrozne proti, kvuli zazloutnuti a celkove zaspineni sedacek.
Jak dlouho to vydrzi relativne ciste (pokud i nekdo vozi deti) a jak snadne/tezke je vycistit ty sedacky, aby vypadaly jako nove?
 
Auto mam len par mesiacov, zatial je koza cista. Pokial viem, 2x za rok staci vycistit a nabalzamovat.
 
Co se cisteni kuze tyce, muzu doporucit produkty od Colourlock, sice nemam bilou kuzi ale z cerne to dostane vsechno ;)
 
Jake mate pls zkusenosti s bilou kuzi? Ja bych ji hrozne chtel, ale manzelka je hrozne proti, kvuli zazloutnuti a celkove zaspineni sedacek.
Jak dlouho to vydrzi relativne ciste (pokud i nekdo vozi deti) a jak snadne/tezke je vycistit ty sedacky, aby vypadaly jako nove?

vůbec se toho neboj.... vozím v bílý kůži jak děti, tak občas lidi v montérkách a auto používám i k práci. Po roce od koupě (těžko říct jak moc čistili auto v AP Spořilov před prodejem, takže možná i dýl) jsem nechal vytepovat všechny koberce (cca. 700 Kč) a @Natural pak vyčistil zbytek interieru včetně kůže. Osobně bych neřekl, že byly sedačky špinavý, ale když jsem pak viděl fotky před a po, byl to rozhodně rozdíl hlavně za dětskou sedačkou.

fotky u mě v galerii nebo TADY
 
moje žena byla taky proti, ale auto sem vybíral já tak měla smůlu. po skoro roku a půl nepozoruji velké ušpinění a ani v létě na tom není nějaký extra hic..jsem hodně spokojenej
 
@Natural pak vyčistil zbytek interieru včetně kůže
Díky za info. Bohužel s autem budu v zahraničí a nebudu mít možnost využít služeb od @Natural. V Lucemburku se za takové vyčištění sedaček nedoplatím :D

Co se cisteni kuze tyce, muzu doporucit produkty od Colourlock
Dokážeš to sám vyčistit tak, že na tom není nic vidět?

moje žena byla taky proti, ale auto sem vybíral já tak měla smůlu. po skoro roku a půl nepozoruji velké ušpinění a ani v létě na tom není nějaký extra hic..jsem hodně spokojenej
Přesvědčil jsem manželku, že vyměníme rok staré auto za nové a silnější. V něčem musím ustoupit :D
 
@Snake Colourlock-em vycistis "uplne" vsechno. Ta znacka se specializuje jen kuzi, vsechno co jsem chtel vycistit slo fakt super, sedadlo ridice a volant vypadaly ciste, kdyz jsem videl po vycisteni ten hadr cim jsem to vytiral, tak jsem se nestacil divit jak byl cerny.
 
@Snake tohle od nich mam, plus ten kartac na kuzi a zatim jsem si se vsim poradil sam ;)
11004-nl_1.png 11012-nl.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top