• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

Ted jsem se vratil z lyzovacky v Kaprunu...5 lidi v aute, plnej kufr baglu, najeto 900 km a prumerna spotreba dle PC byla 6,2 coz povazuji za hodne dobry a byl jsem mile prekvapen
 
Co je tohle za pitny rezim? Chudak auto! :D Desny tohle ... mno jo, mam tezkou nohu :rolleyes:.
Cestou zpet jsem potkal asi dvoje policajty co merili takze po rakousku az Linc na dalnici dle predpisu :rolleyes: a pote po okreskach uz to slo krapet svizneji :)
Btw..asi obe cesty byly z kopce ;)
 
Já vůbec nechápu jak tohle děláte. Já sice úplně nejezdím na spotřebu, ale když se dostanu pod 7.5, tak jsem překvapen.
Minulý týden jsem jel do Lucemburku a k mému překvapení jsem se dostal na 7.3 a to jsem jel konstantně 150-160 po dálnici. Cestou zpět jsem jel úplně stejně a měl jsem spotřebu 8.8. Jediný rozdíl je, že cestou zpět byla místy mokrá silnice se solí. Ale i tak mi to přijde jako obrovský rozdíl.
Co se týče přesnosti PP, tak mi běžně ukazuje o cca 0.3 nižší spotřebu než spritmonitor.
 
ja jsem tez nejel na spotrebu...napr. okolo salzburgu je usek nekolika km kde je povolena rychlost 100 km/hod - tempomat nastaven na 105, samozrejme byli taci co predjizdeli o dost vyssi rychlosti, ale proc riskovat pokutu. Pokud bych jel do Nemecka myslim ze by bych se nedostal pod s7.
 
Ted jsem se vratil z lyzovacky v Kaprunu...5 lidi v aute, plnej kufr baglu, najeto 900 km a prumerna spotreba dle PC byla 6,2 coz povazuji za hodne dobry a byl jsem mile prekvapen
Já tomu věřím. Předpokládám že jízda byla plynulá a rychlost v limitu, takže to Mazda dá.
 
po rakouských dálnicích s limitem 100km/h se to sbírají rekordy ve spotřebě, to znám :)
 
A pak ze jezdim s velkou spotrebou, pfff! :cool:
IMG_3192-opt.jpg

Coze? Proc? Inu ... cca necelych 30 km s udavanym dojezdem 0 km dle palubniho pocitace. Takze trosku EcoRally :D. Ale stve me to. Beztak jsem dojel na benzinku a pistole vycvakla po 55 litrech a kousek. Jeste jsem to dostouchal na 58 a pak uz me to nebavilo.
 
Poslední úprava:
taky se pochlubím nicneříkajícím údajem o spotřebě na trase Spořilov - Štěchovice (cca.30km). Žádná ekorallye, jen nedělní polední plynulý provoz v mezích vyhlášky. Na benzínovej 2,5 litr celkem slušný :D

IMG_1542.jpg

btw: @Ter Leeloo II , ukazuje ti to v předchozím postu dlouhodobou spotřebu 10,1 . Je to jen nějaký krátkodobý údaj nebo ti to kecá proti skutečné spotřebě viz Spritmonitor ?
 
Poslední úprava:
btw: @Ter Leeloo II , ukazuje ti to v předchozím postu dlouhodobou spotřebu 10,1 . Je to jen nějaký krátkodobý údaj nebo ti to kecá proti skutečné spotřebě viz Spritmonitor ?
Moc kratkodobe to neni. Vim, ze za cely "zivot auta" se mi to pakrat resetovalo, ale nepamatuji se, kdy to bylo naposledy. Mam pocit, ze to bylo pri vymene CMU modulu (CX-5 a Wi-Fi). Jinak ja vubec nepouzivam mereni kilometru na "trasy", takze se to pocita vse porad do jednoho sloupecku.

Ja uz jsem to psal i v tematu o hladovem oku, nebo kde, ze mam pocit, ze me ten PP ukazuje naopak (oproti ostatnim) vic, nez realita (Spritmonitor). Vicemene od vzdycky.
 
Souhlas, me taky. Dlouhodoby prumer je u me na PP proti Spritmonitoru o cca 0,6l vic. Coz vlastne odpovida i tvemu rozdilu....
 
taky se pochlubím nicneříkajícím údajem o spotřebě na trase Spořilov - Štěchovice (cca.30km). Žádná ekorallye, jen nedělní polední plynulý provoz v mezích vyhlášky. Na benzínovej 2,5 litr celkem slušný :D

Zobrazit přílohu 14493

btw: @Ter Leeloo II , ukazuje ti to v předchozím postu dlouhodobou spotřebu 10,1 . Je to jen nějaký krátkodobý údaj nebo ti to kecá proti skutečné spotřebě viz Spritmonitor ?
No zatím jsem jako u Jiříkova vidění,dvousetkilometrový výlet za 5,4.Určitě kecá,2,5+ automat...
 
@Míra ... to bude jenom počáteční nadšení z automatu a výkonu :) Až si to užiješ, zjistíš že automat s kickdownem ochotně točí až do omezovače a začneš jí dávat napít .... :D

btw už jsi vyzkoušel pádla ...? :D
 
Jasnačka,ta převodovka je boží,zatím pořád sedím u manuálu a zjištuji,co všechno auto má a nemá a hlavně,jak to použít.dnešní den byl věnován adaptivnímu tempomatu,zítra je na řadě navigace.Dost jsem se natrápil včera s rádiem,ale už to fachčí.Je to dost jiné,než GH.Zatím jediná výtka je u předních senzorů,že nejsou pořád aktivní.Jo a šíbr-také mohl být zapojen na obvod oken,abych ho mohl zavřít i nějakou dobu po vypnutí motoru.Líbí se mi to automatické zamykání při odchodu od auta,ale to dotykové odemykání a otvírání oken DO tam mohli nechat.
 
jj přechod z GH na GJ jsem prožil stejně = přední senzory se spínají až se zařazením zpátečky.... dálkové otevírání oken lze dodělat, taky se na to chystám. A manuálu je třeba věnovat několik týdnů. Doporučuju do mobilu bookmarknout tohle https://www.mazda.cz/handlers/TwedlePdfDownload.ashx?u=/media/mazda/9befc_Mazda6_Návod_k_obsluze_8EJ9-EE-14D-R-CZ_OM.pdf&f=Mazda6_Návod_k_obsluze_8EJ9-EE-14D-R-CZ_OM.pdf

nezasloužila by si tvá nová běluha vlastní galerii...?
 
to si takhle zadám na Spritmonitoru porovnat spotřebu se stejnými auty a jako největší ekojezdec v Evropě a přilehlém okolí mi vyběhne zdejší člen @PHiLiPZ :D

Screenshot 2018-07-17 22.39.45.png
 
Back
Top