• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

U mna znizenie s Eibach, -30 mm, ako vedlajsi ucinok bol -0,5 litrov na spotrebe benzinu, najmae pri dialnicnych presunoch.
To zni pomerne zajimave. Dokazes to rict v procentech? Je precejen rozdil, zda usetris 0.5 pri 6 na 100 nebo 10 na 100. Ale trosku jsem si rikal, zda ja nemam tu velkou spotrebu predevsim kvuli akceleracim a neplynulem stylu jizdy, nez kvuli dalnicnim presunum velkou rychlosti. No tezko rict. Kazdopadne podle telematicke jednotky mam 60% jizdu po dalnici.

Mít na Skyactivu 17l průměrnou? To jde?
No tak kdybys chtel ... :D. Ale jinak pokud to necham na automatu, tak asi leda tak, ze by clovek jel trvale ve Sport rezimu a nebo pri nejakem peknem vyletu do serpentin.

Offtopic: Existuje nejake ceske slovo pro latinske "serpentine"? Hadovita silnice? :D
 
To zni pomerne zajimave. Dokazes to rict v procentech? Je precejen rozdil, zda usetris 0.5 pri 6 na 100 nebo 10 na 100. Ale trosku jsem si rikal, zda ja nemam tu velkou spotrebu predevsim kvuli akceleracim a neplynulem stylu jizdy, nez kvuli dalnicnim presunum velkou rychlosti. No tezko rict. Kazdopadne podle telematicke jednotky mam 60% jizdu po dalnici.
2.0 benzin, 110 kW, z 8,4-8,2 na 7,8-7,6 l/ 100 km
Znizenie malo za nasledok aj nevyhody v praktičnosti auta najmae v meste -
retardery, vjazdy, vyjazdy z podzemnych, nadzemnych garazi, jazda v zime v snehovych kolajoch
Mal som prasknuty plast spodny krty motora.
Ale jazdilo to min. o 2 triedy lepsie na kvalitnych cestach
 
Par poslednych nadrzi beriem 98 benzin. Spotreba mi klesla na 6,2. Rovnake trasy, rovnaky styl jazdy. Uspora cca pol litra. Divne, ale je to tak.
 
prvních 240 km, ale celkem přesně podle rozložení co obvykle jezdím zřejmě ovlivnilo seznamování se s autem (jezdím s tím jak s hnojem, jen občas dostane napít :D )

@Ter Leeloo II neboj, nenechám tě v tom, ono to půjde nahoru ,-)

IMG_4080.JPG
 
Chlapi, pořád nechápu tu spotřebu a začínám přemýšlet, jestli Mazda neudělala nějaké úpravy na motoru 2,5i. Zejména, když se dívám, co tu postuje @Ter Leeloo II. Jeho spotřeba a moje, to jsou úplně jiná čísla. Dneska jsem valil po dálnici 400km a dojel jsem s konečnou spotřebou 6,8/100. Zpátky znovu 400km a stejný průměr 6,8/100. Téměř celá cesta dálnice. Kde to šlo 140 (občas i přes 150), omezení jezdím 85-90. Měl jsem štěstí, vyhnul jsem se téměř všem zácpám. Na D10 nebyl provoz a na rovince jsem udělal tuhle fotku. Je to rovný úsek, jedu cca 140km/h, motor točí lehce přes 2500 otáček a okamžitou spotřebu vidíte sami. Vteřinu před touhle fotkou byl průměr 7,0/100, až na fotce jsem si všiml, že tam naskočilo 7,1/100. Každopádně, je krásně vidět, že když jedu 140 a jsem na rovině, okamžitá spotřeba je hodně pod 7 litry. To krásně vidíte z toho modrého ukazatele, který ukazuje, kde je momentálně průměr. Tak až pojede po dálnici, mrkněte se, co točí vaše motory.

IMG_20170529_092452.jpg
 
točím ve 140km/h stejně jako ty ... U mě to dělá Praha, za dnešek jsem vystoupal na 9,5 průměrných :)
 
CAute chalani ked uz sa riesi spotreba chcel by som sa opytat aj ako to mate s nadrzami mam 2.2 rok 2016 kupil som ju pred vyse tyzdnom a stale ked tankujem nenatankujem viac ako 48-49 a a dojazd stale ukazujem +-25-30 km pritom by som mal mat 62 litrovu nadrz a ze vraj tych +- 13 litrov je rezerva kvoli cerpadlu mate aj vy taku sksuenost mnr to skor pride ze mi daly zlu nadrz iba 52litrovu ako maju 4x4 a ja nemam 4x4 dik za odpoved
 
To maji vsechny Mazdy. Kdyz benzinova ukazuje 0 km dojezdu, je tam jeste 7-8 litru benzinu = skoro sto km navic
 
To maji vsechny Mazdy. Kdyz benzinova ukazuje 0 km dojezdu, je tam jeste 7-8 litru benzinu = skoro sto km navic

FYI, když se mi rozsvítí kontrolka stavu paliva (viz stránka z návodu níže), palubní počítač mi ukazuje dojezd okolo 70 nebo 90 km (už si to nepamatuji přesně). Při takovém stavu paliva v nádrži jsem tankoval jen dvakrát. Poprvé jsem dotankoval tuším 54 litrů (to když jsem přebíral auto v Mazdě), podruhé 52 litrů. K tomu počítám uvedená rezerva 9 litrů = +/- 62 litrů nádrž. Alespoň u GL verze to celkem sedí. Myslím si však, že palubní počítač nějak zvláštně propočítává dojezd, zejména když je nádrž prázdnější, aby nás donutil co nejdříve natankovat.

upload_2017-5-31_5-48-47.png
 
a není to tak, že se hladové oko rozsvěcuje při dojezdu 50km ? U GH to tak bylo a jak napoví místní diskuze o dojezdu a palivech, všichni mají tutéž zkušenost = při avizovaném dojezdu NULA zbývá v nádrži okolo 5ti litrů benzinu
 
Já mám pocit, že mi dojezd ukazuje vyšší, ale zkusím to příště ověřit. Teď mám ale plnou nádrž. Nejezdím do prázdné. Má obvyklá trasa je okolo 400-450km, takže před odjezdem domů zase natankuji, abych nebral předražený benzín někde na D1.
 
Chlapi, pořád nechápu tu spotřebu a začínám přemýšlet, jestli Mazda neudělala nějaké úpravy na motoru 2,5i. Zejména, když se dívám, co tu postuje @Ter Leeloo II.
Neboj, o muj motor se nemusis bat ;). Vlastne uz jsme to resili, ja nekoncim rychlostne na tom, co mi predepisuje vyhlaska. To je jedna cast pribehu, dalsi je zpusob jizdy (rychlost navratu na cestovni rychlost, jizda brzda/plyn) ovlivneny hustotou dopravy. A nakonec jde o rezim jizdy. U Tebe se zda, ze jezdis vic dlouhe cesty a mene mesto. Ta jizda ve meste zveda spotrebu razantne. Ale i ja ve vysledku jezdim hodne dalnice. Podle telematicke jednotky mam rozdeleni: Dálnice 54,93%, Venkov 24,59%, Městské aglomerace 20,48%.

Jen abys videl, ze mame stejny motor - dnesni prijezd do Prahy:
IMG_7789.JPG

Ale ja jsem si kdysi rekl, ze na spotrebu kaslu. Jasne, je to ve vysledku strasne moc penez. Vzdycky se mi protoci panenky, kdyz sem hodi svuj "zaznam" @sedvo, jak si jezdi se svym dieselem a kolik by prodelal na benzinu. Jenze to mas tak, ze usetrit muzes na tomhle a na tamtom a takhle a tak. No a ve vysledku je prece nejlevnejsi nikam nejezdit a auto nekupovat :D.

A konec koncu si rikam vlastne, ze zrovna Ty, @Krabat-e, se svym zpusobem prace a najezdem, co ze sis koupil benzin a ne diesel?
 
Já jsem se spotřebou spokojený. Před touhle dva pětkou v benzínu jsem měl CommonRail od Škody (1.6 TDi - původně 77 kW, později po čipu přes 100 kW) a byť jsem měl mít papírovou průměrnou spotřebu okolo pěti litrů na sto kilometrů, neuměl jsem se za více než čtyři roky dostat pod šest. Navíc se na spotřebě okamžitě projevil způsob jízdy (klidný kloboukář versus spěchající podnikatel), a to rozdílem ve spotřebě až o 3 litry na 100 km. Proto jsem mile překvapen, že totéž funguje u motoru s dvojnásobným objemem i výkonem, ale 3 litry na sto to nejsou. Kickdown v režimu Sport je neskutečně návykový a i když už jsem měl týden, kdy jsem si na tuto kratochvíli nevzpomněl, tento týden jsem si zvukový a akcelerační projev motoru vychutnal už několikrát. :rolleyes: Potom průměrná spotřeba trochu poposkočí, ale ne o moc.
Ale abych jen neřečnil. Cestou z práce (z města na venkov přes několikero vesnic a po okreskách) se bez problémů spotřeba pohybuje okolo 6 litrů na 100 km.

35018688515_bd50b27bdc_o.jpg

A ještě jedna zajímavost - téměř denně jezdím po dálnici tutéž trasu v délce cca 2x 80 km a průměrná spotřeba kolísá mezi 6.5 l/100 km a 8.2 l/100 km. Podotýkám, že při zhruba stejném jízdním režimu (do 130 km/h), jen se liší venkovní teplota a rychlost a směr větru... Zácpy či kolony jsem na tomto úseku dálnice v podstatě nezažil.
 
Obvykle auto prodávám po 6 letech
tak na mě mysli až přijde ten čas ;) moc se mi ta tvoje krasavice líbí a vybral bych stejně. šestiletá by mi ideálně vyhovovala... :rolleyes: no možná budu netrpělivý a nevydržím čekat, ale kdyby náhodou
 
Poslední úprava:
FYI, když se mi rozsvítí kontrolka stavu paliva (viz stránka z návodu níže), palubní počítač mi ukazuje dojezd okolo 70 nebo 90 km (už si to nepamatuji přesně).
U me se to rozsvicuje az dokonce pri poklesu kalkulovaneho dojezdu pod 40 km. A zhruba to odpovida tomu, co psal @majek68, dotankuju okolo 48-50 litru. Sice jezdim na benzin, ale velikost nadrze mam take 62. Ale jak uz jsem tu jednou zminoval v patricnem tematu, jednou jsem jiz dotankoval 61.29 l, takze te velikosti nadrzi verim. Ale nedoporucuju takove veci zkouset, je to narocne na dusevni zdravi :D.
 
Dneska druhe tankovani, podle PP prumer 9,2, podle tankovani 8,16. Tak uvidim jestli si pp jeste sedne nebo bude takhle premerovat....
 
GJčkáři, jak přesný máte ukazatel průměrné spotřeby? Přijde mi, že mi to o dost přeměřuje .... u GH byl PP docela přesný
 
Back
Top