• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

Já mám M6 wagon 2.2 129 kw
Průměrně jezdím za 6,3L a z toho cca 35% město. Nad 6,5L jsem se ještě nedostal.
Do Terchove a zpět ve čtyřech lidech jsem jel
Za 5,3L
Najezd 112000 km
Jezdím dost svižně :)
 
Těch 5,3 samozřejmě nee:D
Jen uvádím za kolik se dá jet.
To jsem dodržoval rychlost ;)
Svižně jezdím za těch 6,3L
A to opravdu nejezdím na spotřebu
 
copak jsme si koupili nejsilnější Skyactive motor, abychom s tím jezdili jak s hnojem? :D

No prave!!! A ten zvuk když se tomu naloží :)

Btw. Jak dopadla ta debata ohledně srovnání mezi 2,5 a 2,0! Rad bych se zúčastnil srovnání :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
No prave!! A ten zvuk když se tomu naloží :)

Btw. Jak dopadla ta debata ohledně srovnání mezi 2,5 a 2,0! Rad bych se zúčastnil srovnání :p


Sent from my iPhone using Tapatalk

bohužel se nikdo nedostavil na reálný test (včetně mě)
 
jsem určitě pro. Ale reálný to je, aspoň z mojí strany tak v půli prosince nejdřív a to už nebudou moc fajnový podmínky. Spíš příští sezonu, pomalu už chystám auto na zimu, za měsíc jedu na lyže :)
 
jsem určitě pro. Ale reálný to je, aspoň z mojí strany tak v půli prosince nejdřív a to už nebudou moc fajnový podmínky. Spíš příští sezonu, pomalu už chystám auto na zimu, za měsíc jedu na lyže :)
To už bych to nechal na jaro!!!
 
Ja by som sa trápil skor nad "normal" spotrebou nafty 7,8 -8,4 l/100 km . Normal spotreba by bola jedine , ak stale vlecies za sebou prives
Ved to je normal spotreba pre benzin motory...... :-/
Mám takovou spotřebu od novoty. Auto jezdí pravidelně do servisu, olej filtry atd. měním max. do 10.000 km. Mám asi těžší nohu na rozjezdy :). U Passata všichni taky jezdili za 5,5 l/100km a jen já za 7,8- 8,4 l/100km. Prvně mě všichni napadali, jaký mám šrot a pak po dvou týdnech začali vylézat někteří s pravdou, že jezdí za to samé co já. Kdybych chtěl jezdit na spotřebu, tak bych si nekupoval 2.2 Bi- turbo! V německu jedu i hrubo přes 9 l/100km. Mě živí čas, ne jezdit na spotřebu... Tím se nechci nikoho dotknout. Motor je 100% v pořádku. Jezdím k Bošinovi a vím, že se mi tam o auto 100% postarají !!! Bohužel o elektronice, sedačce řidiče (na 30.000 km prosezený sedák- teď měněný), sklápění zrcátek atd. se to nedá říct, ....ale to už je jiná kapitola.
 
Nevím jak to někteří děláte, ale já se s mojí 2.0 165G pod 7 l/100km nedostanu ani náhodou. To co většinou ušetřim na okrskách (kde se nedá předjíždět) většinou doženu na dálnici. Podle PP mám dlouhodobou spotřebu kolem 7.4. Z nějakého důvodu mi Spritmonitor ukazuje 8.0 a nevím čím je ten rozdíl -- můj spritmonitor: https://www.spritmonitor.de/en/detail/855172.html

Paradoxně po zajetí motoru (teď mám kolem 4.5tis. km) se mi zvedla spotřeba, protože jsem s tim autem mohl jezdit mnohem svižněji.
Přece jsem si nekoupil dvoulitr benzín, abych hlídal spotřebu :D
 
Furt si říkam kde bych mohl udělat chybu, ale asi to opravdu vypadá na 8.0l, což vypadá děsivě. Asi si to budu muset přepočítat v Excelu :D
 
Back
Top