• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (2017) vs. Mitsubishi Eclipse Cross

Denis

člen KLANu
42
Dobrý den.
Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo neměl možnost srovnat Mitsubishi Eclipse Cross s novou Mazdou CX-5 (2017)? Zvažujeme koupi verze 4x4 v benzínu a neumíme se mezi těmito dvěma auty rozhodnout.Co se týká kufru, tak to Eclipse Cross určitě prohrává. Dle mého názoru zase bude pohon 4x4 u Eclipse vymakanější.
 
Nevím jak pokročilo Mitsubishi, před CX3 jsem měl nové ASX a šel bych spíš do Mazdy. U CX5 není 4x4 nijak špatný nehledě na to že na Eclips se nedá zezadu vůbec koukat :eek:
 
Poslední úprava:
Dobrý den.
Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo neměl možnost srovnat Mitsubishi Eclipse Cross s novou Mazdou CX-5 (2017)? Zvažujeme koupi verze 4x4 v benzínu a neumíme se mezi těmito dvěma auty rozhodnout.Co se týká kufru, tak to Eclipse Cross určitě prohrává. Dle mého názoru zase bude pohon 4x4 u Eclipse vymakanější.


asi poradim mrknout na You Tube video testy... treba od Rasto Chvaly, mel posledni dobou obe auta v ruce..pokud se nemylim..
 
Doporučuji jedno vypůjčit, zaparkovat vedle sebe a porovnat - člověk hned pozná rozdíl ve velikosti. Systém pohonu 4x4 je stejný jako u ASX/normálním Outlanderu, čili mezinápravová spojka a otevřené diferáky - stejně to má i CX-5.
 
ať koukám jak koukám vychází mi líp Mazda
i parametrově má navrch

můj pohled je trochu zkreslený, protože Mazda je prostě srdcovka :D
 
no u me by Mitsu...padlo hlavne ptoze poriz cena, ptoze CVT vs HDM, motor ptoze turbo vs Atmo ...a nasel bych i dalsi
 
Nevíte někdo o nějakém testu 4x4 u Mazdy CX-5? Na Mitsubishi Eclipse Cross jsem jich viděl několik (konkrétně i Rasto Chvala) a vedlo si skvěle, obávám se, že málokteré SUV na něj bude stačit. Chtěl bych vidět pro srovnání, jak si vede MAZDA CX-5, zda je to plnohodnotný soupeř, nebo jen jakési pseudo 4x4. Pořád ještě nepadlo rozhodnutí a řešíme výběr.
 
Ahoj pokud by bylo 4x4 prioritou tak si zkus Subaru Forester to si myslím že ho má jako jedno z nejlepších v tomto segmentu
 
Nevíte někdo o nějakém testu 4x4 u Mazdy CX-5? Na Mitsubishi Eclipse Cross jsem jich viděl několik (konkrétně i Rasto Chvala) a vedlo si skvěle, obávám se, že málokteré SUV na něj bude stačit. Chtěl bych vidět pro srovnání, jak si vede MAZDA CX-5, zda je to plnohodnotný soupeř, nebo jen jakési pseudo 4x4. Pořád ještě nepadlo rozhodnutí a řešíme výběr.
Mazda - nadech luxusu a kvality ! Myšak - čert na silnici i dakar s nim odjedes ! Zasel bych mazda na den odjel s cx5 pak na den myšaka a nasledne rozhodovani ! Neprihazuj si auta nebo se zblanis ! SUV 4x4 je mraky mraky mraky !
 
U mě třeba vyhrála Mazda tím , že má atmosféru a podle toho jsem vybíral i konkurenci a výběr se tím dost zúžit, další kapitolou byl design a tam si myslím., že alespoň pro mě , Mazda zatím nemá konkurenci
 
U mě třeba vyhrála Mazda tím , že má atmosféru a podle toho jsem vybíral i konkurenci a výběr se tím dost zúžit, další kapitolou byl design a tam si myslím., že alespoň pro mě , Mazda zatím nemá konkurenci
Jasny ! Nekdo rad turbo nekdo rad atmosferu ! Mazda je šperk myšak je roubiř chci zavodit ! V mazde cx5 to vidim na hudbu hans zimmer a v myšaku na led zeppelin asi tak !
 
Jj, souhlasím se Sedly! :)
Mazda je krásná, elegantní, navoněná dáma, ale bojím se, že nějaké to blátíčko mi neodpustí.
Uf,to bude rozhodování...Představoval bych si tak Mitsubishi Eclipse s kastlí od Mazdy CX-5.
 
Eclipse Cross je asi prve Mitsubishi po dlhom case, o ktorom by som premyslal, ak by som potreboval stredne velke SUV. Komu je CX-5 velka, prave toto Mitsu moze byt alternativa. 1.5 turbo pojde urcite lepsie ako atmo 2.0 od Mazdy, CVT sa sprava ako klasicky menic, cena je lepsia ako v Mazde. Dobre rozhodnutie spravis az po osobnej skusenosti. Ale na druhej strane - Eclipse Cross je novinka a problemy sa jej nevyhnu. U CX-5, ak sa vyhnes novemu 2.5 motoru, dostanes overenu a spolahlivu techniku.
 
Jj, souhlasím se Sedly! :)
Mazda je krásná, elegantní, navoněná dáma, ale bojím se, že nějaké to blátíčko mi neodpustí.
Uf,to bude rozhodování...Představoval bych si tak Mitsubishi Eclipse s kastlí od Mazdy CX-5.
Klid ! Jak ti radi mazdaklan - vezmi obe holky na rande poradne jim naloz a ktera bude sikovnejsi tu vezmi !!! 700 litru neni malo tak vybirej na pohodu ! Ona ti musi sednout i motorove, interierem, exterierem a hlavne posezem ! Ono je hezky mit 4x4 a behem jizdy nenajit to pohodli ! Trochu musi take zapusobit chemie ! Jako ja a mazda cx3 !!! Jak se budes nutit je to spatne !!!
 
Po projížďce na mě zapůsobila chemie u Myšáka... Je to takový malý ďábel, dobře ovladatelný a pohodlný. Jenže... ach ten zadek, ach ten malý kufr...
 
Jj, jel... 2L benzin,6.st.manual,attraction.
Eclipse ale na mě za volantem udělal lepší dojem. Je to radost z jízdy. 4x4 S-AWC má něco do sebe, auto v zatáčkách sedí jak přibité.Čtyřkolka u Myšáka má různé volitelné režimy. Jenže Mazdě se nedá vzhledově a velikostně nic vytknout.
 
Jj, jel... 2L benzin,6.st.manual,attraction.
Eclipse ale na mě za volantem udělal lepší dojem. Je to radost z jízdy. 4x4 S-AWC má něco do sebe, auto v zatáčkách sedí jak přibité.Čtyřkolka u Myšáka má různé volitelné režimy. Jenže Mazdě se nedá vzhledově a velikostně nic vytknout.
Jdi do Myšaka ! Mazdaklan ti odpusti :)
 
Jj, jel... 2L benzin,6.st.manual,attraction.
Eclipse ale na mě za volantem udělal lepší dojem. Je to radost z jízdy. 4x4 S-AWC má něco do sebe, auto v zatáčkách sedí jak přibité.Čtyřkolka u Myšáka má různé volitelné režimy. Jenže Mazdě se nedá vzhledově a velikostně nic vytknout.
Intense nebo instyle ?
 
Back
Top