• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (2017) vs. Mitsubishi Eclipse Cross

Ahojte, bol som teraz cez víkend na jednej chate tu neďaleko nás. Cez noc na primrznutý sneh/ľad napadlo asi 4cm čerstvého snehu a od chaty po hl. cestu bol hodne strmý svah. Keď som po kraji cesty videl odstavený passat a superb s nahodenými reťazmi, že to aj tak vzdali, tak mi trochu stislo. Ale ja s Mazdou som tam vyšiel úplne bez problémov. Pravdu povediac som tú "štvorkolku" bral veľmi z rezervou. Ale po tejto skúsenosti som milo prekvapený. Takže určite to nieje Forester ale vyjde viac ako si človek bežne predstavuje.
 
Chlapi,díky moc za Vaše info,už jsem klidnější. Když jsem dříve shlédl videa na YouTube,byl jsem zklamaný.
 
No u těch testů 4x4 na youtube mi přijde, že je to hlavně o tom, kdo si zadal test. Vždy jde vybrat podmínky, které sednou jen některému ze systémů pohonu všech kol...

Například jeden sponzorovaný Mazdou (sice KE, ale i tak by mohlo být přínosné):
 
Poslední úprava:
Ahojte po precitani tejto temy a dilemy ohladom 4x4 mi nedalo aby som sa nepodelil so svojou osobnou skusenostou. Mam Mazdu CX5 benzin attraction AWD manual kuepna v roku 2013. Najazdim denne do prace a spat cca 150 km a pohon 4x4 som vyuzival pomerne casto hlavne v zime.Aby som to upresnil, na ceste, ktoru jazdim do prace opravovali most a teda mal som na vyber obchadzku co bolo 100 km do prace alebo si vybrat obhadzkovu skratku cez les!!! Tak som to riskol a jazdil cez lesnu cestu (4km len obchadzka)) denne a bol to strk, kamene, po dazdi blato. Neskor tam natiahli sice asfalt ale boli do dost strme kopce kde v zime to nebolo vôbec udrziavane. Castokrat sa ostatni vodici otacali lebo jednoducho nevysli tie zasnezene kopce. Tiez mi nebolo vsetko jedno lebo ak sa vam v lese nieco stane tak mozete mat problem aj s poistovnou kedze to nebola oficialna cesta. Napriek vsetkemu som si povedal,ze Mazdicka teraz je tvoj cas a ukaz co je v tebe :) Pohon 4x4 ma ani raz nesklamal a to som jazdil touto cestou cely rok!!!! Ani raz som neostal vysiet a Mazdicka si poradila s kazdym terenom,strk,blato,sneh. Takze za mna ti mozem s kludom povedat,ze nemas sa vôbec coho obavat pri CX 5 s pohonom 4x4 :)
 
Grek, moc Ti děkuji za příspěvek.
Poslední věc, která mě ještě trochu trápí, je motor,jinak je vše OK,asi zvítězí Mazda. Byli jsme se s manželkou ještě znovu v CX-5 projet a na můj vkus je ten 2l benzín trochu lenoch. No,bude to hlavně auto manželky a ona má dost lehkou nohu.Já taky nejsem žádný závodník,ale občas je potřeba na to šlápnout a předjet kamion...toho se trochu obávám, ten 2l není na žádné vyskakování.
 
Grek, moc Ti děkuji za příspěvek.
Poslední věc, která mě ještě trochu trápí, je motor,jinak je vše OK,asi zvítězí Mazda. Byli jsme se s manželkou ještě znovu v CX-5 projet a na můj vkus je ten 2l benzín trochu lenoch. No,bude to hlavně auto manželky a ona má dost lehkou nohu.Já taky nejsem žádný závodník,ale občas je potřeba na to šlápnout a předjet kamion...toho se trochu obávám, ten 2l není na žádné vyskakování.
To Denis: Syrove Mazdy jsou extra line do 10tkm se to zlepsi a po 20tkm..uz jedou jako z praku..pokud dobre zajedes..proste klasicka atmosfera, jak na byt :))

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Jaký je recept na dobré zajetí 2l benzínu?
No .. muj laicky nazor ( par uz jsem nich zajel ) je jednoduchy..neb moderni motor, tak uz staci prvnich 1000tkm..opatrne do 3000ot tis a pak do 3tkm obcas az na 4000, kde je u 2,0i 88kw stejne zariznuty vykon vrchol..vyse tedy nedava zadny smysl. Auto vzdy radne zahrat (hlavne nedbat na modrou ikonu,ktera je zcela k nicemu) Jak jsem nekde psal auto bude mit olej dostatecne zahraty..tak po deseti minutach/10km normal jizdy. Pak uz s nim muzes blbnout jak chces. Prvni vymena oleje do 5tis km a pak uz okoli deseti tis km dle toho jestli jezdis prevazne mesto (max 8 tis km) a pokud dlouhe streky..tak klidne az po 12tis km. Urcite nepouzivej spec oleje 0W- 20 neb ta v motoru je jen kvuli emisim( spotrebe) 0W-30 lepsi ochrana motoru.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
No .. muj laicky nazor ( par uz jsem nich zajel ) je jednoduchy..neb moderni motor, tak uz staci prvnich 1000tkm..opatrne do 3000ot tis a pak do 3tkm obcas az na 4000, kde je u 2,0i 88kw stejne zariznuty vykon vrchol..vyse tedy nedava zadny smysl. Auto vzdy radne zahrat (hlavne nedbat na modrou ikonu,ktera je zcela k nicemu) Jak jsem nekde psal auto bude mit olej dostatecne zahraty..tak po deseti minutach/10km normal jizdy. Pak uz s nim muzes blbnout jak chces. Prvni vymena oleje do 5tis km a pak uz okoli deseti tis km dle toho jestli jezdis prevazne mesto (max 8 tis km) a pokud dlouhe streky..tak klidne az po 12tis km. Urcite nepouzivej spec oleje 0W- 20 neb ta v motoru je jen kvuli emisim( spotrebe) 0W-30 lepsi ochrana motoru.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Prosim te 5w30 ?! Ublizi neublizi ? Pomuze nepomuze ? Dekuji
 
Castrol ale neni výrobca auta :) Pokiaľ Castrol nemá zatiaľ vyvinutý olej 0W-30 pre benzínové motory tak je pochopiteľné, že ponúka len to čo má :)
 
Preco to riesis na novom aute??? Nechaj to na Mazda servis, pokial je auto v zaruke...Ak tam das nejaky iny svoj vymysel z inej znacky (aj ked by bol s rovnakymi parametrami), zbytocne budes musiet vysvetlovat, riesit a dokazovat pripadny problem s motorom, ze to neni olejom. Zbytocne zasievas zrnko starosti ;) Tiez som dnes preventivne menil olej pri 5000km a kedze Mazda v tech.specifikaciach a pokynoch predpisuje nejaky konkretny svoj olej (u mna som zistuil ze je to 0W-30), neriesil by som to zatial iny olej inej znacky, ako to tu riesia ti, co maju 10r auta... Po 5 rokoch davaj co chces ;) Moj nazor... ;) Jazdi a vychutnavaj si nove auto. Aj tak ho asi za 3r vymenis, ci nie? ;)
 
Preco to riesis na novom aute?? Nechaj to na Mazda servis, pokial je auto v zaruke...Ak tam das nejaky iny svoj vymysel z inej znacky (aj ked by bol s rovnakymi parametrami), zbytocne budes musiet vysvetlovat, riesit a dokazovat pripadny problem s motorom, ze to neni olejom. Zbytocne zasievas zrnko starosti ;) Tiez som dnes preventivne menil olej pri 5000km a kedze Mazda v tech.specifikaciach a pokynoch predpisuje nejaky konkretny svoj olej (u mna som zistuil ze je to 0W-30), neriesil by som to zatial iny olej inej znacky, ako to tu riesia ti, co maju 10r auta... Po 5 rokoch davaj co chces ;) Moj nazor... ;) Jazdi a vychutnavaj si nove auto. Aj tak ho asi za 3r vymenis, ci nie? ;)
Asi jsi neprosel celý odkaz protože v Německu dávají do CX-5/G 5W30
Mně dali do nové CX-5/G olej 0w20 , což je ten samej olej jako dávali do předešlé verze!
Proc se o to zajimam?
Protože nová CX-5 ma nejen "novej" motor ale má nově i kurvítko - vypínaní prvého a čtvrtého válce , což podle mne nebude úspora zadarmo a bez změny nezůstane ani náročnost mazání něčeho co nemaká (olej zteče) a pak se to má rozběhnout ... predstav si to v počtu miliónů .... za rok - nechce se mi věřit ze tam nebude vhodnejší olej ktery zanechá víc filmu na stěně kvůli opětovnému rozjezdu až elektronika usoudí že první a čtvrtý válec už nemají lenošit

Chci si nejen užít klidné 3 až 4 roky ježdění, ale chci auto i po těch letech dobře prodat s klidem na duši že bude i kupec ještě dlouho spokojený.

Ps. Víš jak je to když se podělá něco drahého- všichni se snaží dát od všeho ruce pryč a pak začne kolotoc dokazovani nervů a cela záruka je na pikaču , motor vylagrovanej nebo nacatej uz nikdy nebude zanovni a dnešní mechanici už také nejsou staří fachmani - dobrého mechanika aby jsi hledal jako jehlu v kupce sena.
 
Poslední úprava:
Hmmm, takže ty to všetko chceš vyriešiť tým olejom? A aký olej dávajú v origo MAzde v CZ?
 
Je to potom veľmi zvláštne, ak v DE dávajú podľa predpisov Mazda olej 0W20 a v CZ napr. 5W30... Niekto z nich potom nedodržuje Mazda štandardy, ináč si to neviem vysvetliť. Ja som tiež protestoval, keď som videl ako mechanik berie bandasku 0Wxx a nie 5W30 čo som očakával. Po mojej výhrade že ho nechcem ma ubezpečili, že do motorov 2017-2018 musia dávať 0W30, čo ma upokojilo (mal som obavy že dajú 0W20).
Aj tak by ma veľmi zaujímalo, aký olej dávajú priamo v Hirošime do nových áut na linke, no to asi nezistíme tak ľahko...
 
Back
Top