• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda CX-5 - blikání levého předního LEDsvětla / nesvítí denní svícení DRL

Pokud to nepůjde na záruku, tak bych zkusil následující možnosti:
Mazda Gentlemen - má hodně předních světel, určitě i CX-5 FL za slušný peníz - http://www.mazdagentlemen.com/
Dobre Svietime - budou umět opravit. Opravují teď hodně denní svícení na vozech Kia :) https://www.facebook.com/1387576651...886230211208/2166882170211614/?type=3&theater
Zobrazit přílohu 14274

Vzhledem k nájezdu km si nedělám přílišnou naději na záruční opravu. Byl jsem s problémem v Mazda Aspecta Plzeň, oprava LED není možná a nedělá se. Pouze výměna celého světlometu za raketu (30.000,-). Požadavek na reklamaci k výrobci, zatím bez reakce.

Dobre Svietime - odpověděli tak, že samostatný díl LED žárovky nejde objednat a vyměnit. Opravu provedou pouze když si dodám nějaký jiný světlomet (např. bouračka), ze kterého LED modul vymontují a přendají do nefunkčního světla.

Asi se z toho picnu, ale při poruše LED žárovičky vycálovat min 10.000,- kč, abych světlo zprovoznil... to bych nepřál nikomu.
 
To mně vyměnili světlomet jen proto, že jsem na něm měl třícentimetrový škrábanec. Samozřejmě na havarijku. Žena pražákovi zbourala sloupeko_O. Takže i tak se dá vymněnit světlo;)
 
Ahojte, som dva mesiace majiteľom CX-5 2.5 AWD AT r.v.2015 nájazd 92tisíc .... na pravom svetle mi odišlo LED denné svietenie - klasicky ten spodný polmesiac - bočná ledka svieti ..... Auto má ešte stále príplatkovú záruku,ktorá ale asi neznamená nič.

Bývalý majiteľ mi pri predaji povedal, že tento istý problém mal na svetle v roku 2018 a v rámci normálnej záruky mu celý svetlomet vymenili. Avšak nemal doklad a nepamätal si ktoré svetlo to bolo či ľavé alebo pravé (bol to podnikateľ a moc sa nestaral proste to dal do servisu a oni to spravili - ale bol to poctivý človek o všetkých vadách mi dopredu povedal tak pochybujem že by v tomto klamal). V servisnej knižke o tom nie je žiadny údaj. predpokladám že do nej sa výmeny v rámci záruky nepíšu...chcem sa spýtať že či mi v ktorom koľvek autorizovanom servise dokážu dohladať či bolo svetlo naozaj menené a ak áno ktoré.
Ako by ste ďalej postupovali určite mám v pláne ísť minimálne do autorizovaného servisu prezistiť tieto informácie... v prípade ak by sa jednalo o vymenený kus môžem ho znova reklamovať aj ked ho menili v rámci záruky? Platí na menený kus nová záruka 2 roky ako na každom spotrebnom tovare? .... Ak by sa jednalo o druhú stranu môžem podať žiadosť minimálne o goodwill nakoľko sa jasne jedná o chybné 2 kusy?
Fakt sa mi nechce dávať 1000 eur za nový svetlomet :/

Posledná otázka v prípade že by nebola iná možnosť, v oktobri ma čaká STK .... dokážem na STK prejsť aj keby mi jedna strana denného svietenia nesvietila? Stretávačky aj diaľkové svetla sú v poriadku, nefunguje len denné svietenie na spolujazdcovej strane.

Ďakujem za všetky odpovede
 
Preco by nic neznamenala predlzena zaruka? Je to plna zaruka na 5 rokov a hotovo, nie? Ja mam teda novu cx5 KF a mam obavy co bude stat full led svetlo ked na to pride. Tipujem kludne 2000e za kus. Brrrr.. Este mam teda 4 roky zaruku pred sebou, takze mam klud. Ale inak tiez ma celkom zaujimaju odpovede na tvoje otazky. Aj s tou STK. Myslim si ze tak ako su funkcne svetla na novom aute, tak maju fungovat aj na STK. Asi neobstoji ked povies na STK ze pouzivas stale stretavacky lebo ti nefunguje daylight. Neviem.. Ale v prvom rade si myslim ze mas auto v zaruke, takze šup do Mazdy a snad to vymenia. Ja mam este druhe auto Kia ceed co ma tiez integrované daylight ledky vo svetlomete a ked mi jedno blblo tak vymenili rovno obidve svetla. Ale to bola vsebecne znama vyrobna vada. Drzim palce. ;)
 
Proč? Protože příplatková záruka na pět let (navíc omezená km proběhem) NENÍ prodloužená plná záruka výrobce, ale připojištění u komerční CarGarantie pojišťovny, které prodejce pouze zprostředkovává. Někdo někde dával na MazdaKlan seznam, co všechno pojistka zahrnuje, tak si to najdi. Pokud to pojistka nepokryje, tak asi opravdu nezbude, než zkusit vyjednat kulanci. Podle mého mínění by to na STK neprošlo.
 
Asi je to ono, ale staré tři roky. Takže by si musel kolega @jazzman02 u prodejce ověřit aktuální stav. Vypadá to, že s LEDkama máme smůlu...
 
Dnes som písal do Mazdy, v najbližších dňoch sa chystám zájsť aj osobne. Som veľmi zvedavý... Po dvoch mesiacoch čo auto vlastním a po tom čo má auto len 3 roky som nečakal takéto výdavky.... Obzvlášť na svetlomety....motoricky nemôžem tomuto autu nič vytknúť ale teraz aby som da bál že každé dva roky bude treba meniť svetla za tisice eur... Na internete prevažne zahraničnom som sa dočítal o tom že od r. 2017 sa už vyrábali svetlá s iným tipom lediek myslím ze mali koncové označenie na štítku "J".... Originál svetlá boli "C".... V roku 2018 menené svetlo je už s označením "M"... Dúfam že tieto svetlá vydržia aspoň 100tisic km :/ máte niekto nejaké podobné informácie?
 
Jinak vymenou LED svetlometu onehda presne "vyhrozoval" @Ondrej K a ja jsem si rikal, jak se to urcite nestane ... a hle, mel pravdu klucina s tim rizikem provozovani auta mimo zaruku.
 
Tohle je problém pouze určité série CX-5 KE FL ;)
ako si to myslel @Natural s tým že je to problém iba určitej série? ... Je nejako pevne stanovené napr. časom výroby alebo niečim kedy sa tie svetlá dodávali už v poriadku? Momentálne je môj najväčší strach jazdiť s autom na ktorom budem každých 50tisíc meniť svetlomety ...
 
nechal jsem si udělat pouze levé..cena 200EUR/ tedy platil jsem 5200,-CZK

Napsal jsem do Mazdy, že mě irituje nechat si při závadě LED po 44tis km vyměnit celé světlo ..tady je odpověď : Vážený pane, je nám líto, že jste se na svém voze setkal s uvedeným problémem. Je v kompetenci dealera Mazda věc řešit podle záručních a pozáručních postupů výrobce, a to – po vyhodnocení servisní historie vozu, diagnostiky atd. – většinou ke spokojenosti zákazníka. V tomto případě uvádíte, že oprava byla již provedena mimo servisní síť Mazda, bohužel se k ní nemůžeme tedy již vracet. Mazda Team (podotýkám, že celou dobu záruky si nechávám auto servisovat pouze v Autorizovaném servisu Mazda na Spořilově).
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj, mám CX5 2015, před pár měsíci mi přestalo svítit na pravém světle LED DRL, řešil jsem výměnu světla - oprava skoro 30k. Teď mi přestalo svítit levé :-( Koukám, že nejsem sám... Někde udělali soudruzi z Japonska chybu....
 
Back
Top