• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně




Po přesunutí původního příspěvku kopíruji ještě jednou bez textu k servisu to, co se myslím obecně týká CX-5 a nějaké aktualizované info červeně.


Garanční opravy
volná sedačka řidiče - závada potvrzena výrobcem, čekám na telefonát, budu muset na výměnu pojezdů, snad to dobře dopadne, za ten rok se to dost zhoršilo ze skoro nic až skoro na 1cm vůli-nepříjemné - potvrzen termín výměny, napíšu co a jak

povrzávání přístrojovky, zmínil jsem , ale nechtěl jsem extra řešit, protože to nechci mít horší. Každopádně v zimě to lupalo / praskalo dost /kaplička, nebo levý přední roh, někde tam).Podlepili pěnovkou, asi je to lepší, nicméně stále to dělá. Navíc je teplo, těžko hodnotit. Určitě to přetrvává

vrzání / klepání při stažení okna, hlavně spolujezdec , u řidiče jsem si toho nevšiml. O závadě v servisu něco věděli a dá se říci, že to vyřešili (změna/přelepení/podlepení "sametky" -nevím přesně, jen co si pamatuji, co říkal. Bohužel se mi zdá , že to teď občas udělá u řidiče. U spolujezdce to ale 100% vyřešili.
Že se mi na kostkách za určité rychlosti rozdrnčí přístrojovka jsem neřešil, nechci, aby se mi v tom hrabali a člověk po nich nemůže chtít zázrak, je to duchařina. Okna se zdají být vyřešena


Jinak k autu,co bych po roce napsal...
  • Oděrky od kamenů a lidí,těžko říct, jestli za to může kvalita laku
  • z neznámého důvodu mi přeskakuje hudba na flash jak když přeskočí CD (na PC, software a infotainment moc nejsem, tak nevím, jestli je to autem nebo flaskou)
  • spotřebu mám 9,4 průměr, jenže tomu dávám a taky dost poskakuju, o víkendu rychle dálnice, což je jízda 11-12l. Když jedu plynule J.spojku od Krče tunely do Holešovic, tak ukazuje jízdu 6,8l, spotřebu ale neřeším.
  • 4x4 jsem zkoušel v zimě , nedobrovolně v bahně/poli, strmé bahnité a mokré travnaté meze se zastavením a následným rozjetím, zatím si to poradilo, takže musím chválit.
  • někdy chybí výkon :D
  • Stále mě uchvacuje vzhled a barva, jako první den.
  • Asi budu potřebovat navi kartu, tak nevím, jestli se dá sehnat nějaká kopie za nižší cenu tady od někoho, nebo to koupit origo
 
Zapoměl jsem pochválit kameru, její úhel zorného pole je pozoruhodný. Tam kde bych při vycouvávní z řady neviděl vůbec nic, např.přes Tranzita, díky tomu je vidět za "roh".
Cítím se s tím dobře, bezpečně...... :cool:
 
Jak vyřešit u CX-5 po nastartování - zamknout vůz a vzdálit se? (zima) :)
 
Nebo spíš teď chladit, zamknout a vzdálit se. :)
To jsem zrovna potřeboval v pátek / sobotu....
 
Nebo spíš teď chladit, zamknout a vzdálit se. :)
To jsem zrovna potřeboval v pátek / sobotu....
Tak vyjmi klíč z ovladače, ovladač strč do kaslíku a klíčem zamkni :wacky:

Máš laseroví teploměr?
Zkus změřit po rychlejší jízdě teplotu v místě kde je rezerva - dno co nejblíže u zámku kufru.
Já tam naměřím běžně 65C a nedávno i 70C
Mam to na videu
 
Poslední úprava:
Ne, a neplánuju to, takže zkušenost nemám.
Na druhou stranu, máme to přeci ošetřeno z Antverp, ne? :cool::p
 
Ja som bol minulý týždeň v mazda servise , že si dám dodatočne na novom aute vystriekať dutiny a podvozok. Auto som tam nechal a za cca 1/2 hodinu mi volajú že je to už ošetrené od výroby. Vravím im samozrejme že auto je ošetrené do výroby. Len po skúsenostiach ostatných majiteľov som to chcel dať pre istotu opakovane streknúť. Odpoveď mazdy : je zbytočné to zase striekať /cca 140€/ ,že od roku 2015 je ochrana podvozku a dutín lepšia ako do roku 2015. Tak teraz neviem kde je pravda.
 
Výhovorky (od mazda servisu). Já než jsem narazil na @Max6 , tak jsem se taky ptal v mazdě, kde jsem bral auto a taky říkali, že je to naprosto v pohodě. Ale raději si to nechám stříknout pořádně a všude, než doufat, že to je ok z Antverp. Už jen pro klidné spaní, že moje auto dostalo tu nejlepší péči :)
 
Take mi tvrdili, ze to neni potreba a nechteli to delat. Zase na druhou stranu aspon nezkouseli nejake figle, ze shrabnou penize za ochranu, ktera "tam preci uz je od Antverp".
 
Já pozítří pádluju za @Max6 - nikdo mne nepřesvědčí že má Mazda dostatečnou ochranu podvozku a navíc je to bezvadné odhlučnění ;)

Dnes
Ne, a neplánuju to, takže zkušenost nemám.
Na druhou stranu, máme to přeci ošetřeno z Antverp, ne? :cool::p
Na to rychle zapomeň, voskovej film je po druhé zimě v čudu a pak nastupuje zrzavej červotoč :)

AHOJ VŠEM.

SCHÁNÍM JAKEKOLIV INFORMACE O BRZDOVÉM OBLOŽENÍ:
AK NS530 FF
VIZ FOTO
27756218240_f3972b29b5_o.jpg

Výhovorky (od mazda servisu). Já než jsem narazil na @Max6 , tak jsem se taky ptal v mazdě, kde jsem bral auto a taky říkali, že je to naprosto v pohodě. Ale raději si to nechám stříknout pořádně a všude, než doufat, že to je ok z Antverp. Už jen pro klidné spaní, že moje auto dostalo tu nejlepší péči :)
Dneska jsem byl u max6.
Když sundal nad zadní prave kolo ten hnusnej filc, tak okolo zavitu na ktere se sroubuji plastove matky byla povrchova rez. Auto je stare 1rok a necele 4 mesice. A to jeste Max špačkoval že takhle zadelanou Mazdu tim ochranym voskem nedelal a presto se nasel zrzavej cervotoc. To jen pro predstavu aby jsi vedel jak ti v Mazde kecaji

Ne, a neplánuju to, takže zkušenost nemám.
Na druhou stranu, máme to přeci ošetřeno z Antverp, ne? :cool::p
Dnes jsem cumel on-line na tu ochranu z Antverp.
Kamo, jestli do toho zavcas nevrazis par litru za nejaky rocek budes jezdit s nohama v luftu :D

Já to říkal, že ty nové LEDky budou stát za nic. Ono je to pro automobilku docela úspora nákladů, dát tam místo plnotučných bixenonů s ostřikovači 2000 lumenové LED bez...
.... tě varuju ogare, nechaj moje lumenledky na pokoji :D

edit Vitus: sloučeno 289 příspěvků pod sebou :D
 
Poslední úprava moderátorem:
Sragora vosk je to tmave + ten flicek na nosniku ... vse pod ochran.plasty jen plech natreny zakladovkou

28010761846_a1ee3c9b54_o.jpg

Nadkoli hotovo
28011008646_1dd344b36e_o.jpg

Pred zakrytim ochr. plasty

27431648943_1a66867038_o.jpg

+ Nakonzervovane vsechny dutiny
 
Poslední úprava:
Já pozítří pádluju za @Max6 - nikdo mne nepřesvědčí že má Mazda dostatečnou ochranu podvozku a navíc je to bezvadné odhlučnění ;)

Dnes

Na to rychle zapomeň, voskovej film je po druhé zimě v čudu a pak nastupuje zrzavej červotoč :)

AHOJ VŠEM.

SCHÁNÍM JAKEKOLIV INFORMACE O BRZDOVÉM OBLOŽENÍ:
AK NS530 FF
VIZ FOTO
27756218240_f3972b29b5_o.jpg


Dneska jsem byl u max6.
Když sundal nad zadní prave kolo ten hnusnej filc, tak okolo zavitu na ktere se sroubuji plastove matky byla povrchova rez. Auto je stare 1rok a necele 4 mesice. A to jeste Max špačkoval že takhle zadelanou Mazdu tim ochranym voskem nedelal a presto se nasel zrzavej cervotoc. To jen pro predstavu aby jsi vedel jak ti v Mazde kecaji


Dnes jsem cumel on-line na tu ochranu z Antverp.
Kamo, jestli do toho zavcas nevrazis par litru za nejaky rocek budes jezdit s nohama v luftu :D


.... tě varuju ogare, nechaj moje lumenledky na pokoji :D

edit Vitus: sloučeno 289 příspěvků pod sebou :D

:D edit Vitus: sloučeno 289 příspěvků pod sebou :D [/QUOTE]

Vitusi - To je jako když dítě nasype obsah všech pracně roztříděných šroubků v dílně do jednoho kýble. Taky bys ho nepochválil
 
Poslední úprava:
Bouu: Díky za ultra pokec i když já byl pořád tichej a vysmaženej z těch smradů od chemie. :DDnešní prácička byla velice vzrušující. V antverpách začali zřejmě dávat na auto nástřik úplně všude kde to být nemá a naprosto "exkluzivně" se to sundavá dolu, takže místo redtube dneska bude horká vana na povolení svalů. Jinak opravdu jsem nechápal ,že pan rezavec dokáže auto nahlodat už po jednom roce, naštěstí jen tak že to šlo za pomoci smirku (800 zrnitost) a Dinotrol RC900 krásně dolu. A musím říct že se těžce stydím, protože Bouu má auťák naprosto vyluxusovanej oproti mojí hromádce bordelu co mám v autě. Díky za super den ;) A teď mě prosím omluvte, jdu se zkulturnit někam na pivčo
P.S.: Klukům v Antverpách přeji krásný a dlouuuhý průjem ideálně na WC bez toaletního papíru
 
Poslední úprava:
UŽ SE NĚKDO SETKAL S TOUTO HLÁŠKOU - MOTOR ABGESTELLT. v překladu něco jako motor vypnut, nebo motor odpojen

už se mi to stalo třikrát a vždy za jízdy - v servisu neví co by to mohlo znamenat - počítač nic neříká a v servisním návodě nic nepíšou.



29554566486_c6d396695e_o.jpg
 
Zajímavá hláška, pokud motor jen tak vypne, to je až nebezpečné. V servise by si věděli rady, kdyby se jim ta hláška stala on-line, tedy za jízdy a napojený na diagnostiku. Takto je možné, že v paměti závad tam nic nebude (sporadická závada). Takže to může být cokoli, jakýkoli senzor, kontakt atd. Takže ideálně FORScan a být napojený a jak se to stane, tak hned zjistit kód závady.
 
Back
Top