• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

Děkuji za prozatímní názory. Samozřejmě že jsem se ještě zabýval dalšími kritérii a výběr se mi zuzil na tyhle tři vozy. Mezi kriterii je ze chci nový vůz, takže následně je i stěžejním kritériem poměr ceny a užitkové hodnoty, kdy mě třeba unavuje že u Škody se za vše priplaci a finále je cena škodovky už pomalu premiovym vozem. A to jsem měl již hodně skodovek. Potřebuji vyjet k baráku a mít vozidlo které vydrží 5 roku. Děkuji za názory :)
 
Celý týden nedělám nic jiného než sleduji diskuze mazda k cx 5 a subaru outback. Na základě všech možných zkušeností vás uživatelů se spíše přikláním k cx 5, kde zase váhám mezi 2,0 a 2,5.
 
No a už nám zbyla jen Mazda :D, takže 2.0 nebo 2.5. Manuál nebo automat ? Nevím co jsi měl předtím za auto, 2.0 není žádný trhač asfaltu
 
No já měl vždy diesel 2,0 ve škodě superb 103kw a 125kw, ale už s přibývajícím věkem si chci jízdu užívat. Uvažuji o automatu E nevím jaký je u Mazdy. Já zažil DSG. 4 kolku jsem měl grand vitara 2,4 a ta byla dobrá, ale to už je historie :))
 
Za mě každopádně Mazda CX5 2.0 Revolution manual v černé metalize :) na pohodu stačí ! Nebo jak píšou kluci CX5 2,5 Revolution Top automat ! V obou případech ti budu tiše závidět ! Velice zdařilá Mazdička ! To jsem doporučil znamemu MUDr. a co on na to ? VW Passat Variant 2.0 TDI DSG 140 KW 4motion !
 
Je to jasne , Doktor potreboval proste auto na kazdodenne jazdenie do prace, tam - spaet 3 km.
Za ty penize maš Karoq max vybava Tiguan max vybava ! Take 4X4 ! SUV ! A nemluvim za ty penize o CX5 v Revoution Top ! Kazdopadne bych vzal SUV
 
Máte tu někdo Cx-5 v základní výbavě Emotion? Mám trochu problém se sedadly řidiče a spolujezdce. Měřím 186cm, vážím 85kg, nepovažuji se tedy za obézního, přesto mě boční molitany, které navazují na spodní sedák tlačí do stehen. Je tam přechod vysoký cca 1cm a ostrá hrana bočních molitanů. Máte to také tak? Díky za odpověď, Honza
 
Mam stejny problem na Mazde 6. Taky me to tlaci, auto mam uz rok a porad to neni vytlacene ..
 
Passat urcite nie je zly a ten sucasny aj celkom dobre vyzera. Da sa aj lepsie nakonfigurovat ako Mazda, ponuka viac motorov. Nie je to urcite zla kupa. Problem je cena, ktora je privysoka. Status - mozno, ale pre mna je to cisto "sluzobne" auto, ktore si sukromne v CR/SR nekupuje ako nove skoro nikto. Mazdy si kupuje sukromne omnoho viac ludi, ale chybaju mi niektore prvky vybavy, napr. sklapacie tazne uz z vyroby.
 
Celý týden nedělám nic jiného než sleduji diskuze mazda k cx 5 a subaru outback. Na základě všech možných zkušeností vás uživatelů se spíše přikláním k cx 5, kde zase váhám mezi 2,0 a 2,5.

Běž na Subau forum a bude tam vítězit Subaru. Vzhledem k ceně vozů bych ti doporučil oba zmíněné si zapůjčit a vyzkoušet osobně jízdu v dané lokalitě.
Přestože máme Cx5, něco mi říká že Outback bude pro tebe lepší volbou. Možná ti pomohou i videa na YouTube. U Subaru se s drsnějším cestováním počítalo již od základu - Subaru = 4x4. U Mazdy mi pohon 4x4 připadá jako doplněk pro bezpečnější cestování, na zimu, nebo jako vhodná věc pro tahání např. karavanu (tím nechci místní naštvat), dle mého je moc “voňavá” na terén. Ona se vyškrábe z hrozných sr..cek, ale mě by to rvalo srdce se s ní hrabat v blátě. Půjčil bych si obě auta, projel si tu trasu, dají to určitě obě a rozhodne tak jako tak pocit....
 
Díky za postřehy. Mám již domluveno s prodejci praktickou jízdu s cx 5 a outbackem. Jen zase musím počkat až pripadne trošku toho bílého :)
 
Díky za postřehy. Mám již domluveno s prodejci praktickou jízdu s cx 5 a outbackem. Jen zase musím počkat až pripadne trošku toho bílého :)

Dej pak prosím zpětnou vazbu jak to dopadlo a proč ses rozhodl jak ses rozhodl. Díky a přeji šťastnou volbu...

Já se rozhodoval mezi Honda CRV v plné palbě a CX5 v základu. Padla volba na Mazdu, věřím motoru 2.0, bez výbavy = možná se toho méně pokazí a to “nejpodstatnější” - je krásná a červená :)
 
Běž na Subau forum a bude tam vítězit Subaru. Vzhledem k ceně vozů bych ti doporučil oba zmíněné si zapůjčit a vyzkoušet osobně jízdu v dané lokalitě.
Přestože máme Cx5, něco mi říká že Outback bude pro tebe lepší volbou. Možná ti pomohou i videa na YouTube. U Subaru se s drsnějším cestováním počítalo již od základu - Subaru = 4x4. U Mazdy mi pohon 4x4 připadá jako doplněk pro bezpečnější cestování, na zimu, nebo jako vhodná věc pro tahání např. karavanu (tím nechci místní naštvat), dle mého je moc “voňavá” na terén. Ona se vyškrábe z hrozných sr..cek, ale mě by to rvalo srdce se s ní hrabat v blátě. Půjčil bych si obě auta, projel si tu trasu, dají to určitě obě a rozhodne tak jako tak pocit....
Mas pravdu Subaru je divoch CX5
Passat urcite nie je zly a ten sucasny aj celkom dobre vyzera. Da sa aj lepsie nakonfigurovat ako Mazda, ponuka viac motorov. Nie je to urcite zla kupa. Problem je cena, ktora je privysoka. Status - mozno, ale pre mna je to cisto "sluzobne" auto, ktore si sukromne v CR/SR nekupuje ako nove skoro nikto. Mazdy si kupuje sukromne omnoho viac ludi, ale chybaju mi niektore prvky vybavy, napr. sklapacie tazne uz z vyroby.
Passat je nadherny !
 
Back
Top