• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mazda Media Player pro MZD Connect

Bob

výkonný člen KLANu
251
Hlásím osobně ověřenou funkčnost "mirrolinku" pomocí aplikace Mazda Media Player (instalováno v SONY Z3c). Sice se to nedá ovládat z auta, a musí se šudlit prstem po telefonu. Taky pak nejde používat doteková obrazovka infotainmentu, ale konečně aspoň náznak mirrorlinku. Stačí jen vybrat aplikaci, kterou chcete vidět na displeji infotainmentu :)

Funguje to jako na tomhle videu:

 
Hlásím osobně ověřenou funkčnost "mirrolinku" pomocí aplikace Mazda Media Player (instalováno v SONY Z3c). Sice se to nedá ovládat z auta, a musí se šudlit prstem po telefonu. Taky pak nejde používat doteková obrazovka infotainmentu, ale konečně aspoň náznak mirrorlinku. Stačí jen vybrat aplikaci, kterou chcete vidět na displeji infotainmentu :)

Funguje to jako na tomhle videu:

Mohl bys napsat nějak jednoduše postup pro připojení? Dik

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
Zápasím s časem, tak stručně:

- vytvoř z mobilu wifi hotspot
- připoj se k wifi z auta
- z nastavení hotspotu v mobilu vyčti, jakou má auto IP
- v mobilu musíš mít povoleno "Ladění USB" v "Možnosti pro vývojáře"
- připoj mobil v autě přes USB
- pusť aplikaci mazda media player
- v přihlašovacím dialogu uprav IP co jsi zjistil na začátku, ostatní údaje neměň
- pokud se připojí, spusť v aplikaci mirrorlink
 
Super. Vyzkoušeno a funguje. Jen něco špatně nastaveno při přehrávání videa mi jel zvuk jen z mobilu. V autě jelo rádio. Jen by to chtělo,aby to fungovalo bez Wi-Fi, aby to šlo využít i během jízdy.(např. navigaci z mobilu)

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
No vzhledem k tomu, ze me kdysi jelo radio, ikdyz jsem zrovna Infotainment restartoval trojhmatem, tak bych rekl, ze obycejne radio je mozna hardwarove oddelene od samotneho systemu. Mozna to zkusit prepnout na jiny "zdroj" pred tim, nez se spusti ta aplikace?
 
Jen by to chtělo,aby to fungovalo bez Wi-Fi, aby to šlo využít i během jízdy.(např. navigaci z mobilu)

Tomu nerozumím. Z mobilu se stane přístupový bod, ke kterému se auto připojí. Ten přístupový bod bere konektivitu z mobilní sítě a nic nebrání tomu aby data z mobilní sítě využívala třeba ta navigace v mobilu. Ráno jsem jel s Waze, večer s Google navigací a vše fungovalo dle očekávání.

Nastavil jsem si aplikaci Smart connect tak, že automaticky po spárování telefonu s autem přes bluetooth dojde k zapnutí tetherinngu a spuštění aplikace MMP, takže odpadne trochu práce, která je jednou z nevýhod řešení přes MMP. Navigaci v mobilu pak spouštím z předpřipravených zástupců na jeden klik (díky POI pocket - parádní věc. Nachystám si cíle navigace v PC a pak jen synchronizuju s mobilem. Pokud uvažujete, že POI pocket prubnete, zkuste se pak prosím registrovat přes tento link (za referenci bych měl dostat nějaké POI navíc ;))).
 
Třeba možná někdo neví, co je to WiFi tethering: http://www.svetandroida.cz/navod-jak-udelat-z-androida-prenosny-wi-fi-hotspot-201101 :) Mimochodem, škoda, že MZD Connect neumí i stejné připojení přes energeticky méně náročný Bluetooth - už tak dostává ten akumulátor záhul (Bluetooth, GPS, WiFi coby přístupový bod). To je skoro na pořízení extra WiFi LTE modemu (nepočítám hacknutí CMU a napojení LTE modemu přímo na USB)... :)
Ad Smart Connect, taky používám, podobnou automatizaci umí i https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kebab.Llama a https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm
 
Poslední úprava:
Stejne nerozumim tomu, proc to potrebuje WiFi, kdyz je stejne pripojeny pres USB a rozhodne ne jen kvuli nabijeni.

Je mi uplne jasne, ze az to budu chtit vyzkouset, tak mi zase nebude fungovat pripojeni pres WiFi. A az s tim zase budu otravovat v servisu, tak zase vsechno bude fungovat o_O.
 
Hlásím osobně ověřenou funkčnost "mirrolinku" pomocí aplikace Mazda Media Player (instalováno v SONY Z3c). Sice se to nedá ovládat z auta, a musí se šudlit prstem po telefonu. Taky pak nejde používat doteková obrazovka infotainmentu, ale konečně aspoň náznak mirrorlinku. Stačí jen vybrat aplikaci, kterou chcete vidět na displeji infotainmentu :)


Funguje to, paráda, ale jde ti s mirrorlinkem zvuk? (pokud použiju movie player, kdy je video uložené na flash, tak tam zvuk dostanu)
 
Funguje to, paráda, ale jde ti s mirrorlinkem zvuk? (pokud použiju movie player, kdy je video uložené na flash, tak tam zvuk dostanu)
Ahoj, já vůbec zvuk (média) z mobilu do auta neposílám, mám povolené jen hovory. Jakýkoliv zvuk, co mi přeruší poslech z USB nebo rádia, kór ukecaná navigace, mi vadí. Takže když mám puštěnou navigaci, tak se zvukem z mobilu, mně tohle řešení vyhovuje. Na nic jiného, co by mělo používat zvukový výstup, MMP neuvažuju používat. Třeba filmy podle mě v zorném poli řidiče nemají co dělat, to ani nebudu zkoušet. To jen abych nastínil, že tímhle směrem nebádám, to přenechám těm, kteří si myslí něco jiného ;)

Jinak je to o tom, jak daná aplikace (navigace) posílá zvuk do auta - podívej se jaké zvukové výstupy podporuje tvoje navigace (pokud ten zvuk řešíš kvůli navigaci). Třeba Aponia nebo Sygic volby pro výstup mají. Sygic umí použít zvukový výstup i jako hovor telefonu, takže jsem to ráno vyzkoušel - sygic jsem měl na displeji v autě a hlasové pokyny nešly z mobilu, ale z repráků.
 
Tomu nerozumím. Z mobilu se stane přístupový bod, ke kterému se auto připojí. Ten přístupový bod bere konektivitu z mobilní sítě a nic nebrání tomu aby data z mobilní sítě využívala třeba ta navigace v mobilu. Ráno jsem jel s Waze, večer s Google navigací a vše fungovalo dle očekávání.

Nastavil jsem si aplikaci Smart connect tak, že automaticky po spárování telefonu s autem přes bluetooth dojde k zapnutí tetherinngu a spuštění aplikace MMP, takže odpadne trochu práce, která je jednou z nevýhod řešení přes MMP. Navigaci v mobilu pak spouštím z předpřipravených zástupců na jeden klik (díky POI pocket - parádní věc. Nachystám si cíle navigace v PC a pak jen synchronizuju s mobilem. Pokud uvažujete, že POI pocket prubnete, zkuste se pak prosím registrovat přes tento link (za referenci bych měl dostat nějaké POI navíc ;))).
Jen jsem to špatně specifikoval. Myslel jsem jakákoliv data nikoli jen wifi. Optimální by bylo třeba jen zrcadlení přes usb.


Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
Pokud chcete používat MMP, neaktualizuje firmware CMU na poslední verzi 56.00.511. Došlo k nějaké změně v zabezpečení a není funkční ani přístup přes SSH na portu 22. To je taky osobně ověřeno. Uvidíme, jak rychle se to vyřeší, kdyžtak zkusím downgrade :)
 
Zatím nad downgrade CMU zpět na 56.00.230 váhám. Našel by se nějaký dobrodinec, který by pro chystaný článek o MMP na Jaboo.cz natípal následující obrázky v mobilu? V případě zájmu bude dobrodinec vynesen do nebes jako autor obrázků třeba s prolinkem na jeho profil na MK.

1. MMP před připojením (dialog pro přihlášení)
2. MMP po připojení (obrazovka s výběrem funkcí)
3. MMP v průběhu spouštění mirrorlinku (velký žlutý trojúhleník)
4. Spuštěná navigace Waze nebo Google v mobilu a v pozadí záběr na displej infotainmentu, kde bude vidět Waze/Google
(takže to bude chtít foťák do ruky nebo někoho s druhým mobilem). Nemusí to být žádné umělecké dílo, i když drobnou práci se clonou kvůli hloubce ostrosti bych si dovedl představit. Ale vděčný budu za cokoliv ;)
 
Zatím nad downgrade CMU zpět na 56.00.230 váhám. Našel by se nějaký dobrodinec, který by pro chystaný článek o MMP na Jaboo.cz natípal následující obrázky v mobilu? V případě zájmu bude dobrodinec vynesen do nebes jako autor obrázků třeba s prolinkem na jeho profil na MK.

1. MMP před připojením (dialog pro přihlášení)
2. MMP po připojení (obrazovka s výběrem funkcí)
3. MMP v průběhu spouštění mirrorlinku (velký žlutý trojúhleník)
4. Spuštěná navigace Waze nebo Google v mobilu a v pozadí záběr na displej infotainmentu, kde bude vidět Waze/Google
(takže to bude chtít foťák do ruky nebo někoho s druhým mobilem). Nemusí to být žádné umělecké dílo, i když drobnou práci se clonou kvůli hloubce ostrosti bych si dovedl představit. Ale vděčný budu za cokoliv ;)

obrázky ti klidně udělám, to není žádný problém ( i bez pochvaly před nastoupenou jdnotkou :D ), z MMP ti stačí screenshoty nebo chceš fotky? večer na to kouknu.
 
Stačí screenshoty (ono i jednodušší než aplikaci v mobilu fotit a výstup je taky o něčem jiném); jediná fotka, co by se hodila, je záběr na mobil a displej v autě, ze které by bylo vidět, že to funguje. Děkuju :)

... já si řekl, že o víkendu natočím i video, jenže v pátek proběhl upgrade CMU a tak jsem pak v sobotu místo natáčení jen tloukl hlavou o volant :banghead:. Teď se tomu jen směju, zas to není nějaký problém - časem se to snad vyřeší (downgrade nebo se to podaří propojit i s aktuální verzí CMU) a když ne, tak držák na mobil mi furt funguje. Někdo na to dojít musel, akorát jsem to nemusel být zrovna já :D
 
Stačí screenshoty (ono i jednodušší než aplikaci v mobilu fotit a výstup je taky o něčem jiném); jediná fotka, co by se hodila, je záběr na mobil a displej v autě, ze které by bylo vidět, že to funguje. Děkuju :)

... já si řekl, že o víkendu natočím i video, jenže v pátek proběhl upgrade CMU a tak jsem pak v sobotu místo natáčení jen tloukl hlavou o volant :banghead:. Teď se tomu jen směju, zas to není nějaký problém - časem se to snad vyřeší (downgrade nebo se to podaří propojit i s aktuální verzí CMU) a když ne, tak držák na mobil mi furt funguje. Někdo na to dojít musel, akorát jsem to nemusel být zrovna já :D

Něco jsem nacvakal tak koukni, jestli se ti něco z toho bude hodit. Se screenshotama dohromady je to tady:
http://www.uschovna.cz/zasilka/HMFSWGU2VTS444X4-KU3/
 
Paráááda! Přesně podle mých nejodvážnějších představ. Děkuju moc :)
nemáš zač, ty jsi upgradoval na verzi 56.00.230 původně z jaké (teda pokud si to pamatuješ)? Já mám origo verzi 51.00.351 a zatím mě nic nenutí ji měnit. Bylo tam nějaké výrazné vylepšení?
 
Back
Top