1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

tisková zpráva Mazda MX-5 RF obdržela nejvyšší ocenění Red Dot

Diskuzi v 'Novinky Mazda' zahájil News RSS, 1. 11. 2017.

 1. News RSS

  News RSS host

  Essen / Leverkusen, 4. července 2017. Na včerejším slavnostním předávání cen Red Dot v hudebním divadle Aalto v Essenu se mezi oceněnými znovu ocitla i Mazda. Model MX-5 RF získal cenu „Red Dot: Best of the Best“ (nejlepší z nejlepších). Pro čtvrtou generaci Mazdy MX-5 „ND“ je to již druhé nejvyšší ocenění Red Dot. Model RF zopakoval úspěch varianty s látkovou střechou, jíž se dostalo stejné cti v roce 2015.  • Varianta roadsteru MX-5 se skládací střechou typu „fastback“ byla vyhlášena za „nejlepší z nejlepších“
  • Je to již šesté ocenění Red Dot pro designový styl KODO a druhé pro MX-5 ND  „Vzhledem k nesmírnému úsilí, které jsme do modelu RF vložili, z toho máme všichni ohromnou radost,“ řekl Kevin Rice, ředitel designu Mazda Europe, když si cenu přebíral. „Současná generace MX-5 prověřila naši schopnost inovovat na designové i technické úrovni, protože musela navázat na déle než čtvrt století trvající tradici Jinba Ittai, spojení mezi řidičem a jeho vozem. RF je v tomto směru o krok dál, přináší styling fastbacku a všestrannost unikátní skládací střechy. Výsledkem je bezesporu elegantní ztvárnění Jinba Ittai ve formě MX-5 pro všechna roční období a všechny situace.“

  Třídílná elektricky ovládaná pevná střecha Mazdy MX-5 RF představuje vynalézavou souhru formy a funkčnosti. Sledovat její otevírání či zavírání (které trvá pouhých 13 sekund) je zážitkem samo o sobě. Vůz v sobě kombinuje praktičnost celoročního kupé s étosem větru ve vlasech, který inspiroval vznik první Mazdy MX-5 „NA“ na konci 80. let. Model RF má tentýž agresivní výraz, pevný postoj, krátké převisy a techniku SKYACTIV jako Mazda MX-5 „ND“ s látkovou střechou a zprostředkuje také stejně neředěnou radost z jízdy jako tradiční verze nejprodávanějšího dvousedadlového roadsteru na světě.

  Porota 39 designérů, profesorů a novinářů udělila ocenění „nejlepší z nejlepších“ pouhým 102 z více než 5500 produktů přihlášených do letošního ročníku designérské soutěže Red Dot.

  Modely Mazda ztvárněné v designovém slohu KODO mají na kontě již šest ocenění Red Dot: v roce 2015 byly vedle MX-5 oceněny také modely Mazda CX-3 a Mazda2, zatímco Mazda3 uspěla v roce 2014 a Mazda6 o rok dříve. K hodnotícím kritériím Red Dot patří inovace, funkčnost, ergonomie, symbolický a emocionální náboj, srozumitelnost a ekologická šetrnost.

  Oceněné produkty, které byly letos rozděleny do 47 kategorií včetně automobilů a motocyklů, budou po dobu pěti týdnů vystaveny v essenském Red Dot Design muzeu. Zároveň si vysloužily právo nosit prestižní symbol červené tečky. Ceny Red Dot uděluje již od roku 1955 německé Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

  Pokračujte ve čtení...
   

Sdílet tuto stránku