• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda novinky, koncepty, zvěsti aneb co se chystá?

luciash

člen KLANu
95
Novinky týkající se vozů Mazda, "rumors" a aktuální dění ohledně budoucnosti značky. (Pokud je téma "mimo mísu", nebo by zasloužilo vlastní kategorii, tak to někdo prosím přesuňte. ;))
 
budoucnost je elektrická (jasně, nedělá to brum brum, cena, dojezd, sežerte si mě...:D) a v tom mi přijde, že Mazda (oproti konkurenci) trochu zaspala... (ten pokus s půjčováním nebo pronájmem baterie u elektrických dvojek v Japonsku se snad ani nedá počítat) ... benzín bude jen pro fajnšmekry (o dieselu raději pomlčím) ;)
 
Poslední úprava:
No ono elektřina dobrá, ale nejvíce mi na této cestě dělá problém jedna věc. A proto zásadně nejsem pro elekromobilizování vozidel. Jsou to baterie. Kde se bude tento nepotřebný odpad zdržovat a co se s ním bude dělat dále.
Mazda třeba zaspala na poli elektromobility, ale určitě nezaspává na poli vodíku. Tam dokonce nedávno podepsala spolupráci s Toyotou, tak uvidíme co a jak dále. Nebo my možná už neuvidíme :)
 
No elektromobil ok, ale ne na bazi baterii. Presne jak rikas, vyroba baterii je narocna a dalsi jejich zpracovani jeste narocnejsi. Tech moznosti by bylo dost, kdyby lobby nehazelo klacky pod nohy.
 
MazdaLeaks
Potěšující zprávy:
1) motory Sky2 (Skyactiv 2 generace) - ve stádiu vývoje a testování
Jedná se o benzínový motor o kterém by se dalo říct že je v podstatě naftový. Je zde použit tak vysoký kompresní poměr (cca 18:1), že směs už není zapalována klasickou zážehovou svíčkou/jiskrou,ale něčím co se podobá plazmovému žhaviči
2) motor Skyactive-G 2.5 turbo - ve stádiu testování a dokončování
Věřte že tento motor už existuje. Opravdu tomu věřte (nebo mě asi klepne jestli ho do tý CX9 nedají)
3) nový sportovní vůz od mazdy - letos na autosalonu v Tokiu bude představen koncept
Že by další RX ? No uvidíme jestli to bude wankel nebo něco jiného. Mazda si stále ponechala vývojové středisko na wankely,takže tady bych se nedivil vůbec ničemu.
4) koncept nové Mazdy 6 - prý je hotov
Sám pán velkomožný President a CEO Mazda Motor Europe pan Jeff Guyton to potvrdil v prvním čísle Mazda Revue,že ho viděl a byl "Ohromující !"
Méně potěšující zpávy:
1) Ať chceme nebo nechceme,tak další nový vůz, co by se dal objednat, se k nám do Evropy rok nepodívá. Všechno co mělo být vybaleno už se ukázalo a teď je čas na chvíli odpočinku. Tím ale nechci říct, že se nedočkáme nějakých drobných změn. Klidně může přibýt ve výbavě 2.5 u M3BM a taky nemusí...
2) Jak je známo,tak v japonsku jsou už běžně v prodeji třeba M3BM s hybridním pohonem nebo 4x4. To samý platí o M2 4x4. Bohužel tyto technologie jsou pro Evropany prozatím tabu a i v následujícím roce to tak nejspíš zůstane.
 
Sice nemám tušení, co CEO řikal, ale RX-VISION je libový :) Ale jsem zvědav na produkční verzi, pokud/kdy bude :) Nebo to neni jen "opravdu blízký" koncept?
 
Co to ma spolecnyho s vekem? Spis by melo platit ze cim starsi chlap, tim drazsi hracky


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A máme to tady :woot: Nový SkyActiv 2,5T 184kW a 420Nm se představil v nový CX9:happy::D:)
Že CX9 na náš trh nedorazí,to se ještě uvidí (původní CX9 taky nebyla k nám míněná),ale ten motor,ten motor. :D
 
Back
Top