1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

tisková zpráva Mazda představuje technologii SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS

Diskuzi v 'Novinky Mazda' zahájil News RSS, 1. 11. 2017.

 1. News RSS

  News RSS host

  • Systém G-Vectoring Control je první z nové řady integrovaných jízdních technologií
  • Inovativní softwarová funkce zdokonaluje jízdní vlastnosti vozu
  • Technologie má světovou premiéru v modelu Mazda3 modelového roku 2017

  Společnost Mazda Motor Corporation představila SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, novou řadu technologií zaměřených na aktivní zdokonalování jízdních vlastností. Prvním systémem z této řady je technologie G-Vectoring Control (GVC). Světovou premiéru má v modelu Mazda3 modelového roku 2017, který se od dnešního dne prodává v Japonsku.

  Koncepce SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS je dalším výsledkem konstruktérské filozofie Mazdy, která klade na první místo člověka a jeho potřeby. Cílem systému GVC i budoucích technologií SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS je další prohloubení Jinba-Ittai – řidičského zážitku, o nějž Mazda usiluje ve všech svých modelech. Jinými slovy, Mazda chce řidičům zprostředkovat intenzivní pocit přímého propojení s vozem. Technologie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS směřují k tomuto cíli cestou integrovaného řízení motoru, převodovky a podvozku.

  G-Vectoring Control využívá inovativního přístupu, kdy prostřednictvím motoru zlepšuje chování podvozku a tím i ovladatelnost a komfort. Je to první systém na světě,* který reguluje točivý moment motoru v závislosti na tom, jak řidič otáčí volantem. Výsledkem lepší kontroly příčných i podélných akceleračních sil je optimalizované vertikální zatížení každého kola, což se z pohledu řidiče projeví lepší trakcí, vyšší jistotou ovládání a intenzivnějším požitkem z jízdy. Reakce vozu precizněji korespondují se záměry řidiče. Systém také snižuje nutnost třeba i podvědomých korekcí směru a tím i únavu řidiče. A protože pohyby vozu ve fázích změny rychlosti nebo směru jízdy jsou plynulejší, vnímá posádka jízdu jako komfortnější.

  Technologie GVC je přínosná pro začínající i zkušené řidiče v širokém spektru provozních režimů od popojíždění městem přes jízdu po dálnici a úseky s mnoha zatáčkami až po prudké manévry v kritických situacích. Nejúčinnější je na hrubém (nezpevněné silnice) nebo kluzkém (déšť, sníh) povrchu, kdy dokáže zlepšit jízdní chování vozu opravdu výrazně. Systém GVC je zároveň velmi všestranný. Lze ho nasadit ve všech modelech s podvozkem SKYACTIV-Chassis a motory SKYACTIV, které umožňují dostatečně přesnou regulaci točivého momentu. Jelikož se jedná o systém založený na softwaru, GVC prakticky nezvyšuje hmotnost vozu. V evropských modelech Mazdy se začne objevovat během letošního roku.

  * Dle průzkumu Mazdy platí pro sériově vyráběné automobily k červnu 2016

  Pokračujte ve čtení...
   

Sdílet tuto stránku