1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Mazda VISION COUPE byla vyhlášena nejkrásnějším konceptem

Diskuzi v 'Novinky Mazda' zahájil News RSS, 5. 2. 2018.

 1. News RSS

  News RSS host

  Paříž / Leverkusen, 31. ledna 2018. Mazda VISION COUPE byla na 33. Mezinárodním automobilovém festivalu vyhlášena „nejkrásnějším koncepčním vozem roku“. Cenu si na slavnostním ceremoniálu v Paříži převzal IkuoMaeda, celosvětový ředitel designu Mazdy, spolu se zástupci svého návrhářského týmu.  • Japonský výrobce získal prestižní ocenění již podruhé během tří let
  • Dynamicky tvarovaný čtyřdveřový vůz ukazuje evoluci stylu KODO

  Porota složená z automobilových odborníků, ale i renomovaných architektů a módních návrhářů vyzdvihla VISION COUPE před devíti dalšími vozy, které se letos o cenu ucházely: Audi Aicon, BMWi Vision Dynamics, Kia ProceedConcept, Lamborghini TerzoMillennio, Mercedes-Benz AMG GT Concept, Mercedes-AMG Project One, Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Nissan Vmotion a Peugeot Instinct. Před dvěma lety získala Mazda stejné ocenění za koncept RX-VISION.

  Jak napovídá už název, VISION COUPE je vizí budoucího směřování designu značky Mazda. Jeho čtyřdveřová karoserie se vyznačuje proporcemi klasických kupé s kabinou posazenou daleko dozadu. Tvary karoserie vyzařují dynamiku výkonného sportovního vozu.

  „VISION COUPE vyjadřuje dojem vitality prostřednictvím odrazů, což je další krok designu KODO,“ řekl IkuoMaeda, jehož celý titul zní „výkonný ředitel odpovědný za design a styl značky“. „Tento vůz pracuje s delikátní japonskou estetikou a jsme velmi poctěni, že dva roky poté, co stejný titul získal RX-VISION, byl zde ve ‚Městě umění‘ oceněn i on. Nadále budeme vyrábět automobily přitažlivé pro celý svět, ale chceme si zachovat identitu japonské značky.“

  Jednoduché tvary exteriéru vyjadřují působivý dojem rychlosti, zatímco interiér využívá koncepční postupy z tradiční japonské architektury k vytvoření trojrozměrné hloubky, která navozuje uvolněnou atmosféru. Název konceptu odkazuje na déle než 50 let trvající tradici elegantních kupé značky Mazda. Na jejím počátku stál model Mazda LuceRotary, známý též jako Mazda R130.

  Koncept VISION COUPE bude až do 4. února vystaven na Mezinárodním automobilovém festivalu v pařížské Invalidovně. Festival každoročně přiláká asi 35 000 návštěvníků.

  Pokračujte ve čtení...
   
  Kuba6 se to líbí.

Sdílet tuto stránku