1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

tisková zpráva Mazda vystavuje v Goodwoodu model MX-5 RF

Diskuzi v 'Novinky Mazda' zahájil News RSS, 1. 11. 2017.

 1. News RSS

  News RSS host

  • Mazda MX-5 RF se na každoroční motoristické slavnosti představí v evropské premiéře
  • Expozice značky Mazda připomíná minulost, současnost i budoucnost legendárního roadsteru

  Mazda MX-5 RF (Retractable Fastback) se představí na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, jehož letošní ročník začíná právě dnes. Nový model, který měl světovou premiéru v březnu na autosalonu v New Yorku, je středobodem goodwoodské expozice značky Mazda. Stánek připomíná minulost, současnost i budoucnost nejprodávanějšího roadsteru světa. K vidění je na něm miliontá vyrobená Mazda MX-5 a dva koncepty, MX-5 Spyder a MX-5 Speedster.

  MX-5 RF navazuje na model s pevnou skládací střechou předchozí generace. Nová střecha se ovládá tlačítkem a lze s ní manipulovat i při jízdě, do rychlosti 10 km/h. Stejně jako předchozí model se i nová Mazda MX-5 RF pyšní jednou z nejrychlejších stahovacích střech na trhu. Pohodlí a praktičnost elektricky ovládané střechy se v tomto modelu setkávají s nezaměnitelnou novou siluetou ve stylu KODO, jež navazuje na vzhled nové generace MX-5 v provedení s látkovou střechou. Řízení i podvozek dostaly upravené naladění s důrazem na kultivovanost. Mazda MX-4 RF má zrovna tak dobré jízdní vlastnosti jako dokonale vyvážený roadster, při jízdě s nataženou střechou je však uvnitř tišší.

  Čtvrtá generace Mazdy MX-5 se na jaře stala prvním automobilem v historii, který zvítězil v anketě World Car of the Year (světové auto roku) i World Car Design of the Year (automobilový design roku). Celkem již generace označovaná jako „ND“ nasbírala na 70 různých ocenění; předchozí tři generace jich mají na kontě přibližně 225. Roadster se v Evropě prodává od loňského podzimu, verze RF dorazí k evropským prodejcům Mazdy začátkem roku 2017.

  Mazda patří v Goodwoodu k pravidelným účastníkům. Loni se sportovní historie značky stala námětem ústřední instalace. Spektakulární, 40 metrů vysoké dílo před hlavní budovou goodwoodského panství zachycovalo dva závodní vozy Mazda, jak se řítí k nebesům po dráze tvořené zakroucenými ocelovými nosníky. Jedním z nich byla Mazda 787B, která přesně před 25 lety vyhrála 24 hodin Le Mans. Dodnes zůstává jediným vozem asijské provenience a jediným vozem s rotačním motorem, jemuž se povedlo v Le Mans zvítězit.

  Festival rychlosti se koná na pozemcích panství Goodwood nedaleko anglického Chichesteru tento víkend.

  Pokračujte ve čtení...
   

Sdílet tuto stránku