• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Signál DAB rádia. Když jedu někde v údolí, tak všechny čárky zmizí a za pár sekund přestane rádio hrát.
 
Ahoj všem,
dnes na otočku Praha, celkem cca 400km.
Po nastartování a i na dálnici jsem v kabině dost silně cítil benzín, možná tím vedrem, nevím, a docela mě to vyděsilo.
Prosím o info zda to se to někomu stalo-stává.
Doma jsem nechal motor zapnutý , otevřel víko a nic.
M3 BP je ještě v záruce .
Dík za reakci-e.
 
S radostí hlásím, že výdechy na zadní sedadla nainstalována a funkční. Akorát ještě budu doresovat barvu, protože v Asii mají "základní barvu interiéru" v lehce namodralém odstínu. Na fotce to vypadá o mnoho hůře, než ve skutečnosti. Proces instalace byla hodně patláma, protože EU/NA konzole je jiná, než asijská; adapter na připojení trubek k AC bedně je taky jiný, muselo se řezat do AC bedny a má jiný rozměr trochu, ale nakonec se zadařilo.

F57DAFDC-D622-4477-A03F-94F307A6040F.jpeg 5A58BF1C-61FE-4B93-96F5-D71B70613E6C.jpeg B9A973DD-51BC-479B-B4A8-E8A106922020.jpeg CA843E0F-0126-47CC-9973-5004869ABAF3.jpeg 327C4AC8-AB7C-4F2B-A51C-9D01A72478BE.jpeg 97B3DAC0-F080-4260-A19F-05B17822108B.jpeg
 
Inac toto nechapem preco mazda 3 v europe nema tieto zadne vyduchy. V amerike a v azii su tie vyduchy priamo od vyrobcu?
 
Inac toto nechapem preco mazda 3 v europe nema tieto zadne vyduchy. V amerike a v azii su tie vyduchy priamo od vyrobcu?
Ani v Americe je nemají. Jen Asie. Bohužel v zemích kde nejsou výdechy, se tyto díly nedají sehnat. Nebo když dají, tak chybí výdechový zadní díl jako takový.
 
to @Michall . teda to je zatraceně dobrá práce a vypadá to naprosto dokonale, ikdyž je to lehce modré, to nevadí.Klobouk dolů. A to sisi dělal sám nebo ti to někdo dělal a jak dlouho tohle trvá ? A ty úpravy bedny máš taky nafocený, jak a kde je to napojený na stávající rozvody ? Na zadních sedadlech je to fakt neštěstí sedět na dlouhé cestě, než se tam dostane nějaký vzduch, ta cirkulace mi přijde taková pomalá. díly koupils odkud, a cena ?
 
to @Michall . teda to je zatraceně dobrá práce a vypadá to naprosto dokonale, ikdyž je to lehce modré, to nevadí.Klobouk dolů. A to sisi dělal sám nebo ti to někdo dělal a jak dlouho tohle trvá ? A ty úpravy bedny máš taky nafocený, jak a kde je to napojený na stávající rozvody ? Na zadních sedadlech je to fakt neštěstí sedět na dlouhé cestě, než se tam dostane nějaký vzduch, ta cirkulace mi přijde taková pomalá. díly koupils odkud, a cena ?
Díly mám za 0,- KČ, díky dohodě s https://mikstoreph.com/. Nejspíš od nich dostanu i náhradu za onen "namodralý" díl v podobě černého. Co vím tak někdo v Polsku a USA nakoupil díly a chyběly jim jen ty výdechy, který samotný prý stojí cca 10k a nejsou k dostání mimo Asii. Úpravu jsem dělal sám a musel dosti věci upravit. Mám jen fotky z procesu, kde jsem řezal do tý AC bedny. Pak jsem to ještě dolazoval hliníkovou páskou apod. Problém je, že fakt musíš bastlit a upravovat díly, protože prostě jednoduše nepasují. Snad jediné co pasuje jsou samotné trubky. V tom adaptéru navíc je klapka, která se má zavřít při použití klimatizace na nohy nebo okno a vyřadit tím zadní výdechy z provozu. Tuhle klapku jsem i s motorkem odstranil, protože na našich 3kách na ni stejně nemáme kabel/konektor, takže vzduch vzadu fouká pořád. Přikládám ještě pár fotek z bastlení. Konečná "fáze", kdy už bylo hodně věcí začišťeno bohužel nemám :D Jinak díly po nějakém zkoušení pak budou mít na webu. Ještě od nich mám na nainstalování modul na stahování oken pomocí klíčku tak, jak to má drtivá většina aut na trhu. V průběhu týdne to budu instalovat.

E8C0EFB0-D572-42D2-9A4B-165F44E01844.jpeg 8843CC81-4470-4DF7-B06B-3A2185FF6478.jpeg 47EB919C-E210-4D24-ABD1-09E117173168.jpeg 13BAD512-F8DC-46DE-9068-54DC1AB3620D.jpeg 8E1BD6E7-6833-41EF-AAE8-1901C75FB229.jpeg 8F649F72-712F-4B8C-B903-5E9FEE7994F2.jpeg
 
Ajajaj, na mně moc složitý, nemám ani žádný pořádný nářadí ani vlastmně garáž. Tak do toho asi nepůjdu, ale do těch oken bych určitě šel, to mi u tohoto auta chybí. Byl jsem zvyklej u svýho, zatím ještě v provozu Fiata skoro 18 let starýho. Tak to zdokumentuj jak to budeš dělat a budu rád a nejenom já když se pochlubíš jak to šlo a jak na to.
 
Ajajaj, na mně moc složitý, nemám ani žádný pořádný nářadí ani vlastmně garáž. Tak do toho asi nepůjdu, ale do těch oken bych určitě šel, to mi u tohoto auta chybí. Byl jsem zvyklej u svýho, zatím ještě v provozu Fiata skoro 18 let starýho. Tak to zdokumentuj jak to budeš dělat a budu rád a nejenom já když se pochlubíš jak to šlo a jak na to.

Já to dělal venku před panelákem za pomocí zapalovače, kovovýho planžeťáku, goly, kleští a pásek ? Nic extra.
 
Zdravím, mám cca půl roku Mazdu 3 BP, G150, automat, najeto cca 7tkm a když jedu se studeným motorem velice krátkou jízdu do několika stovek metrů a pak vypnu motor, zamknu, tak po návratu a odemčení auta se někdy ozývá cvakavý zvuk - viz. připojené video a ve stejné frekvenci jako zvuk klepe brzdový pedál (jako při činnosti ABS) . Po nastartování to přestane. V servise samozřejmě diagnostika nic a nepovedlo se navodit... Netušíte co to může být? Díky.
 
Zdravím, mám cca půl roku Mazdu 3 BP, G150, automat, najeto cca 7tkm a když jedu se studeným motorem velice krátkou jízdu do několika stovek metrů a pak vypnu motor, zamknu, tak po návratu a odemčení auta se někdy ozývá cvakavý zvuk - viz. připojené video a ve stejné frekvenci jako zvuk klepe brzdový pedál (jako při činnosti ABS) . Po nastartování to přestane. V servise samozřejmě diagnostika nic a nepovedlo se navodit... Netušíte co to může být? Díky.
Takhle to pocvakává u mě jen pokud sešlápnu brzdu před tím, než nastartuju a to docela hlasitě, ale pouze párkrát. Tohle určitě není standard.
 
Tak už se dá sehnat výdech na zadní sedačky. https://mikstoreph.com/products/mazda-3-bp-rear-ac-vent-kit Bohužel barva je stále lehce do modra (na fotce horší než ve skutečnosti). Zřejmě v asii nemají tak tmavě černou, možná kvůli horku. Každopádně mám jeden celý zadní výdech doma navíc, protože mi posílali druhý právě kvůli té barvě. Trubky a pripojeni jde sehnat i u našich dealerů, staci díly z cx 30. Jediný jiný je zadní výdech. Kdyby někdo chtěl zadni výdech bez trubek, ozvěte se do sz.
 
Tak už se dá sehnat výdech na zadní sedačky. https://mikstoreph.com/products/mazda-3-bp-rear-ac-vent-kit Bohužel barva je stále lehce do modra (na fotce horší než ve skutečnosti). Zřejmě v asii nemají tak tmavě černou, možná kvůli horku. Každopádně mám jeden celý zadní výdech doma navíc, protože mi posílali druhý právě kvůli té barvě. Trubky a pripojeni jde sehnat i u našich dealerů, staci díly z cx 30. Jediný jiný je zadní výdech. Kdyby někdo chtěl zadni výdech bez trubek, ozvěte se do sz.
A nějaké novinky ohledně stahování oken klíčkem? :)
 
Ahoj doporučí mi někdo nějaký dobrý kabinový filtr s aktivním uhlím? Koukal jsem těch značek je mraky. Díky.
 
Back
Top