• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mikrospínač pátých dveří

proton

výkonný člen KLANu
270

Přílohy

  • 9602_img-20140917-080720-01.jpg
    9602_img-20140917-080720-01.jpg
    42,3 KB · Zobrazení: 352
  • 9603_img-20140917-080446-01.jpg
    9603_img-20140917-080446-01.jpg
    55 KB · Zobrazení: 332
  • 9604_img-20140917-080557-01.jpg
    9604_img-20140917-080557-01.jpg
    40,6 KB · Zobrazení: 315
  • 9605_img-20140917-080646-01.jpg
    9605_img-20140917-080646-01.jpg
    42,5 KB · Zobrazení: 307
  • 9606_img-20140917-080652-01.jpg
    9606_img-20140917-080652-01.jpg
    54,1 KB · Zobrazení: 309
taky jsem řešil mikrospínač na mojí GH liftback, ale jednalo se o ten druhý spínač, který registruje zavřený/otevřený kufr pro centrál. Jednalo se o spínač ASQ 19096 8L , který ovšem nešlo sehnat a nahradil jsem ho za ASQ17410, který ovšem bylo potřeba lehce přebastlit
 

Přílohy

  • IMG_1077.jpg
    IMG_1077.jpg
    446,5 KB · Zobrazení: 195
  • IMG_1078.jpg
    IMG_1078.jpg
    191,7 KB · Zobrazení: 185
  • IMG_1080.jpg
    IMG_1080.jpg
    500,6 KB · Zobrazení: 212
  • 10203_mikrospinac.jpg
    10203_mikrospinac.jpg
    276,3 KB · Zobrazení: 189
Poslední úprava:
Zdravím pánové, mně nefunguje právě otvírání kufru. Takže předpokládám, že to bude ten vrchní. Dovírání jede super. Zkusím se do toho pustit.

Jinak velice děkuji za fotodokumentaci.
 
Zdravím pánové, mně nefunguje právě otvírání kufru. Takže předpokládám, že to bude ten vrchní. Dovírání jede super. Zkusím se do toho pustit.

Jinak velice děkuji za fotodokumentaci.

řekl bych že s Vitusem jsme řešili stejný problém, umne se to vyznačovalo tím, auto nešlo někdy uzamknout.

"sedvo" řekl bych, že bude zapotřeby vytáhnout brzdové světlo a podívat zda to nepropouští někde -, nebo záleží jak ti nefunguje otvírání, jelikož jsem si všiml že u máho, když sešlápneš brzdu a svítí 3-tí brzdové světlo tak mikrospínač nedovolí otevřít kufr.
 
mě se auto normálně zamykalo, ale pokud jsem odemknul dálkou a otevřel kufr, auto se stejně za chvíli zamklo. To jsem vyřešil výměnou toho spínače, ale nefunguje mi osvětlení kufru po jeho potevření. Nějak jsem to neřešil, ale řekl bych že to bude ten druhý spínač, co jsi měnil ty
 
To ne, zmáčknu tlačítko a neotevře. Na dálku funguje bez problémů. Vypadá to, že to bude v tlačítku. Tak zkusím vymontovat to světlo a uvidím. Protože nic jiného mě nenapadá. I v mazdě mi řekl, že to bude tlačítkem v tom světle. Ale mohl kecat.
 
to tlačítko už řešilo dost lidí, je to úplně přiblblej systém otevírání kufru. Jedna z mála věcí, který mě na Mazdě štvou. Například nechápu, proč když už je tam elektrický dovření kufru a otevíráš tlačítkem, proč se kufr sám neotevře....
 
No to soudruzi v Hirošimě nevyřešili. Ale nemá to ani superb, ikdyž má elektrický dověr kufru. Takže to je normál, otvírání by bylo řešeno opět nějakým motorkem a to je potenciál problémů.
 
Tak ja jsem s kufrem uplne v pr...... tlacitko funguje jenom pokud zrovna chce... ciste nahodne. (na dalku pohoda ) horsi ale je ze se kufr OTVIRA SAM a to taky nahodne nekdy se normalne zavre a hned zase otevre, jindy si pocka az vlezu do auta a pak se otevre, pak zas celej den nic.... Proste si dela co chce!
obcas to muze byt ponekud nebezpecne....:confused::mad::(

Mate nekdo napad co s tim???

díky!!
 
Vyměnit, špatně funguje propouští knostru. Když je to zavřené svítí někdy kontrolka otevřených dveří nebo to zničeho nic odskočí. Je-li to první varianta tak je to mikrospínač zámku, jestli druhá tak je vymačkanej v brzdovým světle ( máš-li 5-ti dvéř) máš-li kombi tak se ti dostala vlhkost do spínace.
 
horsi ale je ze se kufr OTVIRA SAM
to je nepříjemný :-( Jiné řešení, nežli výměna buď mikrospínače nebo čudlíku v brzdovce nepřipadá v úvahu, obojí je celkem běžná závada .... řekněme si otevřeně, že tento způsob otevírání kufru je poněkud nedomyšlený......
 
t... řekněme si otevřeně, že tento způsob otevírání kufru je poněkud nedomyšlený......

je to jen elektronika, není se čemu divit a nikdy ji řádně neutěsníš a vždy se najde nějaký studený spoj i když to dělá robor, je třeba změnit preference a předělat na lanovody a i ty se časem unaví :D:D
 
Ja spis mluvil o tlacitku a absenci automatickeho otevreni, kdyz uz je tam elektro dovirani...
 
je to jen elektronika, není se čemu divit a nikdy ji řádně neutěsníš a vždy se najde nějaký studený spoj i když to dělá robor, je třeba změnit preference a předělat na lanovody a i ty se časem unaví :D:D

No pochopil jsem, ze uz mas tuhle operaci za sebou. Jak se ti podarilo vycvaknout to oblozeni bez poskozeni tech plasovejch prichytek ?
najde se pripadne nekdo kdo mi s tim pomuze? nejsem zrovna zdatnej eletrikar...

Dikec!
 
No záleží odkud jsi.
Vycvaknutí je jednoduché, ale plastové nácvaky jsou náladové. Nikdy se nedá s jistotou říct, jestli se nějaký zlomí. Pokud se to dělá v teple, tak se šance na zlomení minimalizuje. Popřípadě pokud se zlomí, tak například kluci z PV vraku mají celkem zásobu těchto zácvaků.
Přikládám foto krytu kufru předchozí generace. Nic na sundání opravdu není ;)
 

Přílohy

  • 9267_2013-07-27-915.jpg
    9267_2013-07-27-915.jpg
    132,3 KB · Zobrazení: 117
jak píše Robin je to třeba dělat za tepla, někde jsem viděl nějaký forichtung, ale zbytečné
 
No záleží odkud jsi.
Vycvaknutí je jednoduché, ale plastové nácvaky jsou náladové. Nikdy se nedá s jistotou říct, jestli se nějaký zlomí. Pokud se to dělá v teple, tak se šance na zlomení minimalizuje. Popřípadě pokud se zlomí, tak například kluci z PV vraku mají celkem zásobu těchto zácvaků.
Přikládám foto krytu kufru předchozí generace. Nic na sundání opravdu není ;)


Já jsem z Praglu teda P6 vycvaknout ten plast asi zvládám už jsem měl tu čest s dveřma řidiče... šlo mi spíš o ten mikrospínač, ten co je v tématu nahoře je - kus za kus ???
Asi budu muset přehodit oba protože mi blbne jak otvírání ( spínač ve světle ) tak dovírání... za tepla se sám otevře..

Bohužel se nemůžu dostavit na plánovanej sraz ( OC 6 ) jinak bych si tam s tim pohrál.. stejně na dalším srazu plánuju Ledkování :))
 
Stepan: Tak v tom případě je tu třeba Vitus. Ten poradí, kdo a jak by si s tím uměl rady v Praze ;)
Škoda, že to teď nevyjde, tak snad příští měsíc ;) Rádi tě poznáme a přizveme do klubu LEDkařů :)
 
troufám si tvrdit, že jestli jsi zmáknul vypitvat a opravit kolíbky ovládání oken, dáš na pohodu i ty mikrospínače. Tam je bojovka v objednání, ale to už jsem vyřešil já i pár dalších lidí, takže víš jaký spínač objednat. Zbytek je jen relativně snadná mechanická práce. Pokud se na to necejtíš, objednej se u Honzy Lexy - autoelektrikáře viz recenze servisů tady na foru ,-)
 
Back
Top