• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mikrospínač pátých dveří

Zdravim všechny, možná už tady podobný dotaz k otevírání pátých dveří na GHčku (kombi) byl, zatím se mi nepodařilo dohledat. Mám prasklou prachovku na mikrospínači pátých dveří, dá se někde sehnat samotná prachovka, nebo se musí měnit celý mikrospínač vč. prachovky? Případně mohu ji sehnat jinde než v autorizovaném servise? Nezná někdo katalogové označení? Díky moc za jakoukoliv odpověď.
 
Na to zapomeň, že v servise mají prachovku na mikrospínač, jsou to vyměnáři. Kouknu jestli se mi ještě neválí doma ten vadný.
 
Ahoj, rád bych se zeptal jestli se ti nepodařilo dohledat starou prachovku (microspínač), diky za info.
 
Také jsem měnil ten mikrospinač ve víku kufru,koupil jsem ho u p.Mikuše v Autopalkovicich,stojí 1000 Kč,je to origo i s konektorem ,zůstal mi starý s dobrou prachovkou,kadis můžeš se ozvat
 
přídávám tu fotodokumentaci výměny mikrospínače dveří, který jsem nahradil za třívývodový Panasonik

http://www.conrad.cz/ultraminiaturni-mikrospinac-panasonic-asq-asq10617j.k702264

Zdravím tě. Mám podobný problém - nemohu vůbec otevřít zadní dveře na svém liftbacku. Myslíš, když
koupím ten třívývodový mikrospínáč Panasonic, tak to bude OK ?.? Jak dlouho už jej máš namontován ?.?
Jinak díky za odkaz na mikrospínáč :) Měl bych ještě jeden dotaz - nevíš, kde bych sehnal dálkové ovládání
na GH liftback ?.? Bohužel v obou DO jsou vadné mikroprocesory, které novou baterku do 3týdnuů vybijí :-(
Už to delší dobu sháním a zatím bohužel bez úspěchu :-( Potřebuji DO ov výrobce Siemens, jelikož stávající
mám také Siemens....bohužel Visteon nelze překódovat, už jsme to zkoušeli. Předem díky za radu. Tom
 
Zdravím tě. Mám podobný problém - nemohu vůbec otevřít zadní dveře na svém liftbacku. Myslíš, když
koupím ten třívývodový mikrospínáč Panasonic, tak to bude OK ?.? Jak dlouho už jej máš namontován ?.?
Jinak díky za odkaz na mikrospínáč :) Měl bych ještě jeden dotaz - nevíš, kde bych sehnal dálkové ovládání
na GH liftback ?.? Bohužel v obou DO jsou vadné mikroprocesory, které novou baterku do 3týdnuů vybijí :(
Už to delší dobu sháním a zatím bohužel bez úspěchu :( Potřebuji DO ov výrobce Siemens, jelikož stávající
mám také Siemens....bohužel Visteon nelze překódovat, už jsme to zkoušeli. Předem díky za radu. Tom

Po výměně mirospínače jsem cca přes 1,5 roku, a vše je ok, obávám se že tvá závada může být jinde, to co jsem měl za problám já bylo, že po zavření dveří auto stále ukazovalo, že jsou otevřené dveře a auto se nechtělo uzamčít, kluci tu měli i opačné případy, že jim to zase neustále uzamykalo. Domnívám se že výměnou nic nepokazíš, ale možná bych to viděl na mikrospínač v brzdovém světle, neotvírá to v každém stavu, nebo jen když máš nastartováno, nebo klíček v poloze "I" ? Spíná se tam totiž kostra a je možné že se tam něčím zavleče a mikrospínač není schopen dát impuls, nicméně asi skus prve vyměnit ten mikrospínač pro ovládání stavu dveří, řekl bych že je více namáhán neustálím otvírání a zavíráním. S tím klíčem nevím, zatím jsem to nepotřeboval, jen co vím hodně se pohybují spíše jen obaly klíčů http://www.stualarm.cz/produkt/48mz104-nahr-obal-klice-pro-mazda-3-tlacitkovy/, ale zeptej se kluků : Prostějov - Martin Snídal, Email: pv.vrak@seznam.cz, Telefon +420 775 910 814, mají auta na díly, jestli nemají klíč a nechat ho přeprogramovat
 
Po výměně mirospínače jsem cca přes 1,5 roku, a vše je ok, obávám se že tvá závada může být jinde, to co jsem měl za problám já bylo, že po zavření dveří auto stále ukazovalo, že jsou otevřené dveře a auto se nechtělo uzamčít, kluci tu měli i opačné případy, že jim to zase neustále uzamykalo. Domnívám se že výměnou nic nepokazíš, ale možná bych to viděl na mikrospínač v brzdovém světle, neotvírá to v každém stavu, nebo jen když máš nastartováno, nebo klíček v poloze "I" ? Spíná se tam totiž kostra a je možné že se tam něčím zavleče a mikrospínač není schopen dát impuls, nicméně asi skus prve vyměnit ten mikrospínač pro ovládání stavu dveří, řekl bych že je více namáhán neustálím otvírání a zavíráním. S tím klíčem nevím, zatím jsem to nepotřeboval, jen co vím hodně se pohybují spíše jen obaly klíčů http://www.stualarm.cz/produkt/48mz104-nahr-obal-klice-pro-mazda-3-tlacitkovy/, ale zeptej se kluků : Prostějov - Martin Snídal, Email: pv.vrak@seznam.cz, Telefon +420 775 910 814, mají auta na díly, jestli nemají klíč a nechat ho přeprogramovat

Díky za odpověď. Ten kufr nejde vůbec otevřít... ani při otevřeném autě, ani při nastartovaném motoru, nejde to vůbec otevřít. Za tím Martinem Snídalem jsem u něj byl osobně, měl DO od výrobce Visteon z CX 5 a pokoušel se to se svým kolegou překódovat na mou M6...bohužel se to nepodařilo... Potřebuji DO Siemens z M6 liftbacku...je to hledání jehly v kupce sena :-( Fakt nevím na koho se obrátit :-(...4500Kč nechci dát v autor.servisu za DO.
 
měl tam dvě. GH a do nich nemá klíče? Nebo zkus kouknout na autoklíče.cz . S tim otvíráním zkus prve vyměnit ten mikrospínač, třeba neposílá signál. Elektrika je u mazdy zázračná, kdyby to nepomohlo tak pak rozdělat brzdové světlo zda tam není přerušen obvod či studený spoj, Popřípadě od kud jsi, že bys dojel a mužem se na to kouknout.
 
Tak DO mám pravděpodobně vyřešen, sehnal jsem přes internet DO Siemens..mám jej odložený, je to v Olomouci..Příští týden tam zajedu. Tak teď vyřešit to otvírání kufru, který nejde otevřít. Jaký je to typ mikrospínáče do těch pátých dveří ?.? Kde bych jej sehnal ?.? Já bych rád dojel, kdyby jsi se na to kouknul...já jsem z Opavy, jezdím Ostravu, Olomouc...jsi někde odtud ?.? Nebo úplně jiný kraj republiky ?.?
 
OK, díky za info. Když bych přijel tak bych měl sebou asi přivést ten mikrospínač, ne ?.? Máš tip u koho jej koupit ?.?
Mám koupit i to tlačítko ?.? Promiň, že se tak ptám, ale moc se v tom nevyznám.
 
nákup tlačítka kufru bude určitě zajímat i další členy, namátkou třeba @Egy ........
 
Tak lépe bude, když ho budeš mít sebou, buď bych ho musel objednat, a pak se sejít. Dá se koupit buď výše odkaz na obchod Conrad, nebo by měl jít koupit v jaké koliv prodejně pto elektroniky, ti stejně vše objednávají u Conrada.cz
 
Ano, tlačítko bych taky bral, vzhledem k tomu, že ho mám vymačkaný a zlobí otevírání kufru. Někdy ho tím tlačítkem neotevřu a někdy po pokusu otevření se otevře kufr sám, což je dost blbý :D
 
OK díky. Objednám ten panasonic u toho Conrada. Mám objednat i ten mikrospínač v brzdovém světle ?.? Mají jej také u toho Conrada ?? Když se vrátím do minulosti, tak to otvírání začalo zlobit, tak, že někdy to šlo otevřít někdy ně...Poprvé to nešlo, podruhé také ne, až třeba potřetí, napočtvrté atd. Problém je ten že při odemknutém autu nelze ten kufr otevřít. Mám pocit, že i to tlačítko je vymačkané...pro jistotu bych vyměnil i to tlačítko za nové....Netušíš kde mám to tlačítko objednat ?.? P.S.: Co bys řekl, kdybych se zastavil příští týden ?.? Je na tebe telefonní kontakt ?.?
 
ho mám vymačkaný a zlobí otevírání kufru


Objednám ten panasonic u toho Conrada. Mám objednat i ten mikrospínač v brzdovém světle ?

@Egy má potíž s tlačítkem v brzdovce (je zpuchřelá a prasklá krycí gumička, do spínače nejspíš teče a proto zlobí. Tady je třeba sehnat díl GS1M-56-8DXB, což by mělo být pro ilustraci TOTO

$_12.JPG

3G2B321.gif.png

$_57.JPG

@tomas řeší toto https://www.mazdaklan.cz/threads/mikrospinac-patych-dveri.148/ nebo toto https://www.mazdaklan.cz/threads/mikrospinac-patych-dveri.148/#post-1830
 
Poslední úprava:
Díky. Já si myslím, že to mé tlačítko je také vymačkané...je možné, že tam také zatekla voda.
Volal jsem do mazdy, stojí to 1tis.Kč...je to dostupné, takže odběr do 24hod. od objednání.
pokud to neseženu jinde levněji tak to tam pro jistotu objednám. Netuším zda je vadný
mikrospínač nebo tlačítko, tak raději koupím obě dvě...Nebo je možné, že jsou vadné oba díly.
Ty bys mi uměl namontovat i to tlačítko ?.?
 
tlačítko namontuješ v pohodě sám. Odendáš tapecírung v kufru a koukáš přímo na něj. Dva šroubky a jeden konektor ,-)
 
Back
Top