• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Mírně volná sedačka řidiče + vrzání

Sedacky sa casom bohuzial akoby uvolnia v kolajniciach a jemne sa pri opreti hybu dopredu - dozadu. V moja predoslej M6 sedacka dokonca vrzgala. V tejto sa trochu uvolnila tiez, ale zvuky zatial nevydava ziadne.
 
Něco podobného řešil kamarád před měsícem na Mazdě 6 rok stará.Na záruku výměna celé sedačky.
 
Poslední úprava:
vrzající sedačky jsou nejspíš nešvar všech Mazd ...... minimálně GH tím je celkem proslulé, i já jsem to řešil....
 
Byl jsem snad jediná vyjímka. Prodal jsem svou M6 GH na 252.000 km a sedačka OK i přes mých 110 kg. Ale jinak není na světě forum, kde se to neřešilo. Vím, že na nějakých stránkách byly fotky, kde se něco (tuším podložka k tyčce) na kostře sedačky dole přivařilo, a sedačka byla OK. No čekal bych u dodávání vozů hlavně tlustým americkým prasatům, že je budou mít předimenzované, ale není tomu tak.
 
Podlozky jsem nechaval varit ja :)))


Odesláno z jablečného zázraku
 
Musim smutne konstatovat ze aj moja Mazda trpi tymto problemom.. navyse servis sa k tomu otocil chrbtom.. kedze auto bolo mesiac po zaruke a predlzena zaruka sa vraj na to nevstahuje...:mad:. Neviem co s tym.. nove sedadlo stoji cca 2000E..o_Oo_O a hybe sa cim dalej viac.. :( bleee
 
Musim smutne konstatovat ze aj moja Mazda trpi tymto problemom.. navyse servis sa k tomu otocil chrbtom.. kedze auto bolo mesiac po zaruke a predlzena zaruka sa vraj na to nevstahuje...:mad:. Neviem co s tym.. nove sedadlo stoji cca 2000E..o_Oo_O a hybe sa cim dalej viac.. :( bleee
Doofer poslal správný odkaz a postup.Nechával jsem to dělat v létě v Palkovicích u p.Mikuše.Navařily přes segerovky podložky a bylo to hotové běhen chvilky a za pár korun.Ještě byla naprasklá i tyčka napříč pod sedákem,tak to na obou stranách "převařily" a posichrovali.Tohle zvládne udělat každý trochu šikovný mechanik,který umí svařovat.Demontáž sedačky je také rychlá záležitost-včetně odpojení dvou konektorů pod sedačkou.Pak nezapomenout řádně vše promazat.Trápilo mě to také delší dobu a oprava byla opravdu bez potíží.
 
Uz som zufaly :(:(. Sedadlo sa hybe cim dalej viac. Dokonca v zatackach pri prenose vahy zlava doprava a opacne v nom nieco tukne/praskne... pri zatacani, pridavani, brzdeni, teda skoro vzdy, mam chut tu sedacku vytrhnut a vyhodit.:mad::mad:. Strasne to vo mne nici inak skvely dojem z auta. Mal som uz viac krat sedacku vonku no nevidel som nic prasknute, uvolnene, vycuchane.. o_O:(. Neni niekto z MB alebo Prahy alebo okolia, kto to riesil a bol by ochotny sa na to pozriet? Ci to riesit zvaranim alebo nakoniec vymenit celu sedacku:eek:?... Asi to nakoniec skonci v Mazde.. no len to bude asi mastna oprava.. :( Dik za kazdu radu.
 
Ahoj,
poradí mi někdo, jak sundat plastový kryt z autosedačky řidiče viz přiložená fotka?
Děkuji

20200719_190221.jpg
 
Teď jsem to řešil. Návod je na http://www.mcx5.org/front_seat_side_cover_removal_installation-765.html
Pokud chceš oddělat jen ten kryt, tak nejprve oddělej páku naklápění opěradla. Tam jsou dva plechové trny asi 2cm, na které je nasunutá. Musíš to vypáčit "naše/vaše".
Ta páka zvedání sedáku se dá vysunout dopředu rukou, není třeba dřevo a kladivo (jako v návodu). Pod pákou je malá krytka, pod ní je vidět jak je zakáknutý ten velký kryt k plechu - kostře sedadla. Horší je ten velký plastový kryt. Pozor na dva klipy na levé straně, ať je neurveš. K nim se dostaneš zpod sedadla z vnitřní strany. Jdou vymáčknout, jsou zacvaknuté v plechu. Celý ten kryt jsem neoddělával, jen jsem jej odsunul.
V pdfku přikládám návod, který je strojově přeložený. Vrtal jsem se s tím proto, abych se podíval jak je dělané vyhřívání sedáku, co se mi podělalo.
Hodně štěstí.
 

Přílohy

  • Mazda CX5 demotnáž sedadla řidiče.pdf
    772,4 KB · Zobrazení: 29
Jen se připojím k nešťastníkům s vůlí sedačky řidiče , v mém případě zánovní M6, sedadla s el. ovládáním (původní post). Zatím v Car Star po průzkumu odkaz na "standardní chování" a moje odmítnutí této interpretace, resp. trvání na dalším řešení jako reklamace... příslib reakce Mazda ČR v nějakém čase?

Uvidíme, proces je daný, výsledek nejistý...
 
U mě bohužel po reklamační výměně pojezdů cca 3 roky zpět opět otravné kývání při každém brždění a rozjíždění.
Hledal jsem sám místa podle rad zde na fóru, kde je příčina, ale neúspěšně. Servis bych volil jako poslední variantu.
Nenašel by se někdo v Praze ( i bližším okolí) se zkušeností, kdo již něco takového řešil a uměl by to vyřešit?
Edit: koukám že je to již 5 let od "vyřešení" a minimálně poslední rok se to dost zhoršuje.
 
Tento problém na trojce naštěstí nemám. Ale když to pročítám tak jsem rád že jsem nezaplatil 17 000kc za prodloužení záruky pač Mazda většinu komplikací neuznává do záruky a veškeré originální díly jsou absolutně předražené. Jak může stát sedadlo 2000 euro? Vždyť je to absolutní nesmysl. Proč vlastně mají obecně originální díly takové ceny že je nikdo nekupuje a hledá druhovyrobu. Jsou sami proti sobě.

Mazda 3 BN
 
To já právě přemýšlím, zda si k nové trojce tu prodlouženou záruku přikoupit (za 11 600 Kč). Největší strach mám z těch adaptivních LED, že třeba po záruce přestanou svítit nějaké sektory a nové světlo je kolem 40-50 tisíc. Budu si muset tu prodlouženou záruku pročíst, na co se to vztahuje a uvidím. Před šesti lety jsem se na to vykašlal, protože to moc věcí nepokrývalo, ale teď by to mělo být lepší.
 
Budu si muset tu prodlouženou záruku pročíst, na co se to vztahuje a uvidím.
Souhlas, nesmíme Mazda moc křivdit, jedna věc je přání a druhá pak skutečnost. Oni se faktem, že tovární záruka není na 100% rovna té prodloužené netají... obecné informace jsou na webu a konkrétní dostupné pak na požádání. Prostě jen druh připojištění :rolleyes:
 
Rok zpátky mi bylo řečeno v Car star že prodloužená záruka byla zdražena ale že již pokrývá většinu chyb bez výjimek tak nevím co je na tom pravdy.

Mazda 3 BN
 
Back
Top