• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Montážní návod na parkovací kameru (KE a GJ SDN/WGN)

shr3k

správce
Člen týmu
6 146
Možná by si někdo chtěl vyhrát...
 

Přílohy

  • Rear mount camera.pdf
    1,7 MB · Zobrazení: 428
  • KD53-V7-535.pdf
    5,5 MB · Zobrazení: 287
Možná by si někdo chtěl vyhrát...

Ahoj, myslíš že tohle je opravdu OEM kamera nebo někdo přeprodává třeba aliepress se slušnou marží?

Uvažuju o kameře, ale nechci aby mi pak někdo mlátil o hlavu "zásah do elektroinstalace" nebo instalaci výrobcem neschváleného nebo nehomologovaného nebo práci mechanika bez loga mazda vytetovaného na čele .... no prostě nestojím o potenciální problém. Možná by stála za úvahu i http://www.aunika.com/Multimedia/OEM-parkovaci-kamery/CCD-parkovaci-kamera-Mazda-3-6-CX-7 ale ta na tom může být stejně jako první případ.
 
Poslední úprava:
V diskusi o LEDkách došlo i na kameru (@PaKo), tak to téma přesunuju sem.

Hodně jsem se zajímal o aletrnativní kamery z Číny, ale nakonec jsem se rozhodl, že než řešit, kterou (kandidáta mám), jak to zapojit (v CX-5 není příprava pro kameru dotažená jako třeba v M3), navíc se k tomu přidaly i obavy z případné reklamace čehokoliv jiného v kombinaci s kouzelnou formulkou "zásah do elektroinstalace" a koneckonců, obrazová kvalita originální kamery je oproti všem číňanským taky trošku jinde, tak že touhle cestou nepůjdu. Když jsem si to dal všechno dohromady, tak než pořád něco řešit, tak jednou zatnu zuby, připlatím a dál neřeším.

Jenže ouha, když jsem někdy o prázdninách projevil zájem o originál kameru do CX-5, tak mi bylo řečeno, že jsou s tím ve faceliftu "nějaké problémy", že by to mělo být vyřešeno v říjnu. Víc jsem se nedozvěděl ani v říjnu, jen že se to řeší, že se chystá nějaké řešení a že snad na konci roku to bude. Když jsem se znovu ptal, co teda s tou kamerou je, tak prej snad nějaké problémy s obrazem (ukázka jak importér poskytuje svým partnerům kvalitní informace) a že prý to není jen problém dodatečně instalované kamery, ale i těch co jsou v autě z výroby. Ale že prý to každému nevadí. Tím mi bylo naznačeno, že mně by to vadilo :D (v servisu mě znají, vědí že věci kolem infotainmentu mě celkem baví), ať si raději počkám. Kdo zaslechl něco o tom, co jsem zažil s Mazdou a Mazda se mnou, když mi něco vadilo, tak je jasné, že si nikdo nepřeje (včetně mě) aby mně ještě někdy něco vadilo. :D Takže čekám. Víc o tom teď opravdu nevím.
Kdo ví víc, ať se podělí :)
 
Poslední úprava:
@Bouu dokážeš nějak popsat rozdíl obrazu mezi originál kamerou a noname kamerou z číny za špatných světelných podmínek? (ideálně foto). Viz Tvůj komentář ve vlákně o LEDkách.

Pokud jde o to, jak ses ptal, co mi o kameře řekli v servisu, tak v podstatě vše napsal @shr3k . Nic určitého (termín/problém) neřekli, protože to asi nikdo neřekl jim :-/ Takže co vím:
  • problém prý mají všechny kamery i ty v autech z výroby (asi teda ne všechny), někomu "to" (co?) nevadí tak to neřeší (a mně by to prý vadilo), údajně někdy zobrazují místo obrazu tmu
  • kamer je nedostatek, řeší se primárně výměny těch namontovaných, kdo si to chce nechat dodělat, má zatím smůlu
  • z toho jak v servisu mluvili, mám pocit, že na přelomu roku (spíš to teda vidím příští rok) by se měly dodávat kamery lepší, ale možná je to můj subjektivní pocit, přímo jsem se neptal, možná půjde jen o změny typu "do předchozího modelu kamery teklo, do nového už snad nepoteče" :D a obrazová kvalita bude stejná. Takže zatím to moc neřeším, a držím se rady servisu - vydržet, co bude příští rok.
Když budu vědět víc, tak dám vědět.
 
Poslední úprava:
Ahojte,
touto problematikou som sa zaoberala aj ja na moju m3, lenze staci 10 min. jazda v dazdi a na monitore je vidiet skoro nic z kamerky pri cuvani. Samozrejme, ze sa nespolieham len na cuvaciu kameru pri cuvani, alebo len na cuvacie senzory, ale po kazdej jazde v "brecke" vystupit a ocistit??!! dakujem neprosim. Aj majitel novej cx3 sa stazoval na origo mazda cuvaciu kamerku, ze sa mu extremne rychlo zaspini. Moje origo cuvacie senzory vpredu a vzadu mi zatial stacia a funguju spolahlivo za dazda aj mrazu.
Na sk fore, chalani riesili cuvaciu kameru pre m3 a dosli k zaveru, ze asi najlepsia neorigo kamera je od fi. Sinosmart a vela ich aj namontovalo, na Xomax kamery neboli dobre referencie tu je link na Sinosmart:
http://www.aliexpress.com/item/High...817149338.html?spm=2114.031010208.8.27.Xkb8NY
Mna skor zaraza fakt, ze ani origo a ani neorigo nema tie vodiace linky natacacie podla polohy volantu, teda su staticke. Ak by nahodou niekto nasiel nejaku univerzalnu vyklapaciu cuvaciu kamerku, ktora by sa vyklopila pri zaradeni spiatocky a po zacuvani zase schovala (napr. ako to ma golf), tak nad takym riesenim by som silno uvazovala.
 
Tak mě napadá, proč se ta kamera nemontuje dovnitř aute? Koukala by přes zadní sklo, které stačí setřít stěračem.
 
Tak mě napadá, proč se ta kamera nemontuje dovnitř aute? Koukala by přes zadní sklo, které stačí setřít stěračem.
Predpokladam proto, ze ta kamera dnes kouka i primo na naraznik. Z okna by nemela moc dobry pozorovaci uhel. Take by asi bylo treba resit tonovana skla nebo sedany. V podstate si moc lepsich umisteni predstavit nedokazu, ale vyklopna by se opravdu hodila. I me se na GJ zaspini behem chvilky. Sice pak toho moc videt neni, ale to neznamena, ze by stale nebyla aspon trochu prinosem. Naraznik/obrys auta za mnou tam poznat jde.
 
Ahojte,
Mna skor zaraza fakt, ze ani origo a ani neorigo nema tie vodiace linky natacacie podla polohy volantu, teda su staticke.

WTF? Mě ani nenapadlo se ptát, jestli se ty linky u origo kamery natáčejí, bral jsem jako samozřejmost že ano. To jak o fakt? To byl jeden z důvodů, kterými jsem si omlouval vysokou cenu origo kamery. No asi provedu podrobnější průzkum a možná se tak do origo kamery bezhlavě nepoženu :) jinak mám vytipovanou taky SINOSMART (o pár usd levnější)

Kameru beru jako doplněk k zrcátkům a čidlům, ne jako hlavní pomůcku při couvání, tak zvládnu sem tam použít hadr, když už to bez čidel a zrcátka nepůjde. Ale řešení jako třeba u VW ve vyklápěcím logu by bylo o dost praktičtější.
 
Má origo kamera se v dešti atd také zadělná, bohužel ještě se nenašel číňan co by vynalezl mikrostěrač - stím se smiř :D
Kamera CX5 má samozřejmě parkovací kameru s aktivní trajektorii to jsou ty vodící linky na monitoru, které se mění v závislosti na natočení kol.
Bobe, kamera má problém s nočním zobrazením, ve skoro třetím tisíciletí fakt ostuda. Když fláknu Chainu - kameru na zadní sklo (černá skřínka) tak má obraz jak fík. Je to kamera kterou jsem našel před nedávnem v dílně (nostalgie :) je stará určitě přes tři roky. a tenkrát stála něco přes pět táců. V kontextu s kamerou Mazda je určo za hubičku včetně stáří té mojí nostalgie (nemam tucha kolik stojí Mazďácká samostatně, kupoval sem fůll výbavu )
Připíšu si schválně do buzeráčku reklamaci na funkci kamery v noci a pak dám vědět :D
 
Tak jsme včera s @Natural a @DokySn zkoumali rozdíl mezi našimi zpětnými kamerami. Já mám dodělávanou (protože mám výbavu Attraction) a @DokySn ji má v rámci výbavy Revolution. Bylo to vpodvečer v garážích, takže světlo bylo pouze ze zářivek.
Rozdíly, které jsme našli:
1. Jiná konstrukce - moje domontovávaná je lehce robustnější a není tak zapuštěná než ta, co je ve výbavě Revolution
2. Jiný úhel snímání - moje domontovávaná má relativně malý úhel, takže snímá prostor cca 3-5 metrů za autem, ta z Revolutionu měla dohled řádově desítky metrů
Co bylo shodné:
3. Vypadá to, že optika. Obě ukazovaly přibližně stejně. Zkusili jsme udělat fotky, ale nevím, jestli si z nich dokážete udělat nějaký úsudek. Díky přepalům ani není pořádně vidět rozdíl v tom úhlu.

Trochu mě štve, že jsem si trochu víc nepohrál s nastavením foťáku. Tak snad se ještě někdy v téhle sestavě potkáme, abychom to mohli napravit.

Zdar fšem, PaKo
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak jsme včera s @Natural a @DokySn zkoumali rozdíl mezi našimi zpětnými kamerami. Já mám dodělávanou (protože mám výbavu Attraction) a @DokySn ji má v rámci výbavy Revolution. Bylo to vpodvečer v garážích, takže světlo bylo pouze ze zářivek.
Rozdíly, které jsme našli:
1. Jiná konstrukce - moje domontovávaná je lehce robustnější a není tak zapuštěná než ta, co je ve výbavě Revolution
2. Jiný úhel snímání - moje domontovávaná má relativně malý úhel, takže snímá prostor cca 3-5 metrů za autem, ta z Revolutionu měla dohled řádově desítky metrů
Co bylo shodné:
3. Vypadá to, že optika. Obě ukazovaly přibližně stejně. Zkusili jsme udělat fotky, ale nevím, jestli si z nich dokážete udělat nějaký úsudek. Díky přepalům ani není pořádně vidět rozdíl v tom úhlu.

Trochu mě štve, že jsem si trochu víc nepohrál s nastavením foťáku. Tak snad se ještě někdy v téhle sestavě potkáme, abychom to mohli napravit.

Zdar fšem, PaKo
Krásná práce kluci :cigar:
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak mám další zjištění a jednu velkou prosbu.

Zpětná kamera do našeho čísla Pět byla doinstalována coby příslušenství nad rámec výbavy Attraction. O rozdílech v konstrukci a úhlu záběru už jsem psal výše. Teď jsem si ale všiml, že vodící čáry se nenatáčejí při pohybu volantem. Navíc jsem mluvil s prodejcem z našeho city (kupovali jsme jinde), který kameru viděl a i s ní zacouval a vyjádřil pochybnost, zda se vůbec jedná o origo Mazda! Jistý si ale nebyl, moc lidí si jí zřejmě nenechává doinstalovat jako já.

Takže prosba: není tu někdo, kdo má taky zpětnou kameru domontovanou nad rámec své výbavy, má jí origo Mazda a mohl by ji případně vyfotit (zvenku) a podělit se o uživatelské zkušenosti?

Jinak funkčně je ta moje ok, ty natáčecí čáry jsem stejně nepochopil a obrazově je to hodně podobné. Úhel záběru je taky v poho, nepotřebuju vidět 50 m dozadu. Jde mi spíš o princip, protože kamera byla deklarovaná jako originální, tak proč tam mít neorigo. Navíc tam jistě bude zajímavý cenový rozdíl.

V tuhle chvíli je to jen hypotéza, ale kdybyste mi ji pomohli ověřit... Moc díky!
 
Trochu OT, ale když jsem viděl tu fotku obrazu domontovaný, tak jsem se docela zděsil, že v dnešní době může někdo montovat takovouhle děsnou kvalitu jako originál příslušenství...
Nemyslim si, že by za tragickou kvalitu obrazu mohlo jen to osvětlení (přepálený jak bejk je to u obou, což mi taky přijde divný) ale na tý domontovaný je dost rozostřený i to auto v pravém horním rohu...
 
Ne, ne, žádný OT, podle mě relevantní postřeh. Včera jsem to studoval a taky se mi výstup z té origo montované přijde ostřejší.

Nicméně to, co řeším, je, jak ověřit, že ta moje je opravdu origo Mazda. Pokud ano, je to smutné, ale funkci to splní, akorát je potřeba ostatní zájemce o totéž varovat. Pokud ne, půjdu to prodejci omlátit o hlavu. Jen potřebuju mít v ruce nějakou "munici".

Přepaly jsou spíš záležitostí foťáku

Ale jinak, hlavně zdraví! Mazdar! :)
 
Nicméně to, co řeším, je, jak ověřit, že ta moje je opravdu origo Mazda. Pokud ano, je to smutné, ale funkci to splní, akorát je potřeba ostatní zájemce o totéž varovat. Pokud ne, půjdu to prodejci omlátit o hlavu. Jen potřebuju mít v ruce nějakou "munici".
Ahoj, sám kameru zatím nemám, chci si ji nechat dodělat, takže jsem zvědavý, co zjistíš. Podle mě tam máš "alternativu" (klidně maskovanou jako "OEM Mazda"), ne originál. BTW. Origo Mazda kamera vypadá takto.

Zkus se zeptat na zákaznické podpoře Mazdy, jestli to co máš, je obraz z originální kamery Mazda.... a možná bude stačit, když se o nápadu kontaktovat Mazdu zmíníš v servisu, kde ti to montovali a třeba se to pak vysvětlení najde velice rychle :)
 
Poslední úprava:
Back
Top