• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Montážní návod na parkovací kameru (KE a GJ SDN/WGN)

Tak jsem napsal ... a mimochodem, fotka na oficiálním webu Mazdy ČR (http://www.mazda.cz/servis-a-prislusenstvi/doplnky/mazda-cx-5/2011-11/bezpecnost/KD53V7535/) je přesně to, co jsem viděl i u dvou CX-5 s výbavou Revolution a rozhodně to není to, co máme na autě my. Takže se začínám obávat nejhoršího :confused:. Ach jo, jak mě tyhle tahanice nebaví ...

Tahanice nebaví nikoho, ale zas by si člověk nemusel nechat všechno líbit.

BTW. Najdete někdo zemi, kde se KD53-V7-535 prodává dráž než v Česku? :D
("levně" vyjde ve Španělsku).
 
Mám nové zprávy ohledně zadní parkovací kamery, viz mé podezření výše. Oficiální Mazda zastoupení (kontakt na mazda.cz) odpovědělo "bla bla, obraťte se na dealera". Tak jsem se obrátil na svého prodejce a je to prý tak, že kamera která se dodatečně doinstalovává je jiná než kamera dodávaná v rámci výbavy Revolution. Jinými slovy, je to prý oficiálně Mazda kamera, ale s jinými vlastnostmi. Prý to ověřovali i s importérem a do dnešního dne nainstalovali tyto kamery asi 3 a zatím si nikdo nestěžoval.

Takže závěr pro @Bob, ty si to rozhodně nenechávej instalovat :) a nebo ať ti to nejdřív předvedou. Jinak jsem z toho celkem smuten. Pořád mi to ale nehraje, minimálně mě mate ten doprovodný obrázek v sekci Příslušenství na mazda.cz. Jestli budu mít náladu, ještě si zkusím tu informaci ověřit jinde. Popřípadě, výzva platí, pokud jste tu někdo se zpětnou kamerou doinstalovanou dodatečně (tzn. ne jako součást výbavy již z výroby), zajímalo by mě, jak to máte vy. Díkes a zatím ... PaKo

EDIT: Ještě jsem napsal na evropské zastoupení Mazdy, pro sichr.
 
Poslední úprava:
Mám nové zprávy ohledně zadní parkovací kamery, viz mé podezření výše. Oficiální Mazda zastoupení (kontakt na mazda.cz) odpovědělo "bla bla, obraťte se na dealera". Tak jsem se obrátil na svého prodejce a je to prý tak, že kamera která se dodatečně doinstalovává je jiná než kamera dodávaná v rámci výbavy Revolution. Jinými slovy, je to prý oficiálně Mazda kamera, ale s jinými vlastnostmi. Prý to ověřovali i s importérem a do dnešního dne nainstalovali tyto kamery asi 3 a zatím si nikdo nestěžoval.

Takže závěr pro @Bob, ty si to rozhodně nenechávej instalovat :) a nebo ať ti to nejdřív předvedou. Jinak jsem z toho celkem smuten. Pořád mi to ale nehraje, minimálně mě mate ten doprovodný obrázek v sekci Příslušenství na mazda.cz. Jestli budu mít náladu, ještě si zkusím tu informaci ověřit jinde. Popřípadě, výzva platí, pokud jste tu někdo se zpětnou kamerou doinstalovanou dodatečně (tzn. ne jako součást výbavy již z výroby), zajímalo by mě, jak to máte vy. Díkes a zatím ... PaKo

EDIT: Ještě jsem napsal na evropské zastoupení Mazdy, pro sichr.
Díky za info, zrovna dnes jsem popostrkoval svůj servis aby mi poslali nabídku. Můžeš rozhodit sítě tam, kde vyvoleným pečení banáni lítají do úst? Zvýší se šance na odpověď ;)
 
Tak další novinky. Z Mazda Europe mi napsali, že můj "claim" podstupují do Mazda ČR. Takže jsem tam, kde jsem byl. Napsal jsem jim, že z ČR už odpověď mám, že si chci jen ověřit, že montují něco jiného než ukazují na svém oficiálním webu, ale zatím žádný odpověď. Celé je to volaaké čudné ... jen ještě nevím co. Ale začíná mě to bavit, když se do týdne nedopátrám, pošlu torpédo přímo do JPN.

Nadhodil jsem dotaz i u bratrů Slováků na japonec.eu, tam se kamera - i když na Mazdu 3 - dost intenzivně řeší, tak uvidím. @Bob-e, až dej vědět, až budeš mít nějaké zprávy z tvého servisu, jsem moc zvědavej.

Konec hlášení!
 
Tak další novinky. Z Mazda Europe mi napsali, že můj "claim" podstupují do Mazda ČR. Takže jsem tam, kde jsem byl. Napsal jsem jim, že z ČR už odpověď mám, že si chci jen ověřit, že montují něco jiného než ukazují na svém oficiálním webu, ale zatím žádný odpověď. Celé je to volaaké čudné ... jen ještě nevím co. Ale začíná mě to bavit, když se do týdne nedopátrám, pošlu torpédo přímo do JPN.

Nadhodil jsem dotaz i u bratrů Slováků na japonec.eu, tam se kamera - i když na Mazdu 3 - dost intenzivně řeší, tak uvidím. @Bob-e, až dej vědět, až budeš mít nějaké zprávy z tvého servisu, jsem moc zvědavej.

Konec hlášení!
A že mě ten přístup nepřekvapuje. Někdy u táboráku si budu svítit zespod baterkou do obličeje a povykládám příběh, co jsem zažil s firmou Mazda reprezentovanou experty od prodejce, přes importéra, evropské zastoupení až po výrobce. Tady máš stručný návod, jak hledat kontakty abys mohl problém eskalovat.

Mému servisu jsem dnes tvůj (a potenciálně můj) problém popsal mailem, zítra (nebo spíš po neděli) se tam stavím a uvidíme, jestli budou vědět víc. Tvůj dotaz mi od slováků donesla sojka bonzačka, to vlákno tam už chvíli sleduju ;)

UPDATE: Tak i bratři slováci cenzurují. V pravidlech fóra linky na konkurenci zakázané nemají (jen reklamu) a odkaz na příspěvek s fotkou sem do diskuse se svižně proměnil v natvrdo vložený obrázek.
 
Poslední úprava:
bob, pako: skuste mi napisat, co riesite ohladom oem cuvacej kamerky? Pokial to mala byt oem cuvacia kamerka a nie je, tak to reklamujem u predajcu, ktory mi to montoval a nevyplakavam. A o akej cenzure sa bavime na japonec.eu?
 
bob, pako: skuste mi napisat, co riesite ohladom oem cuvacej kamerky? Pokial to mala byt oem cuvacia kamerka a nie je, tak to reklamujem u predajcu, ktory mi to montoval a nevyplakavam. A o akej cenzure sa bavime na japonec.eu?
Ahoj Danka, já řeším to, že:
(a) obrázek kamery na webu Mazda sice odpovídá tomu, co se montuje jako standard do vyšších výbav (Revolution), ale neodpovídá to tomu, co mám já na autě
(b) moje doinstalovaná kamera má horší pozorovací úhly a kvalitu obrazu než kamera standardně dodávaná do výbavy Revolution
(c) nefunguje natáčení vodící čár při pohybu volantu jako u kamery ve výbavě Revolution

Suma sumárum z toho vyplývají dvě hypotézy:
1. Dodatečně doinstalovaná kamera je sice origo Mazda, ale je jiná než kamera z výbavy Revolution - v tom případě je ale otázka, zda má vůbec smysl a poskytuje nějakou další přidanou hodnotu než Aliexpress
nebo
2. Kamera mě doinstalovaná není origo Mazda.
Já se snažil dát dohromady (ať už oficiálně přes Mazdu nebo neoficiálně po fórech) zkušenosti, argumenty a důkazy, které by potvrdily či vyvrátily jednu či druhou hypotézu s tím, že podle toho, co zjistím, budu reklamovat, plakat anebo to nechám plavat ;) ... podrobnosti za chvíli.

Japonec.eu je v pohodě, si myslím. To jejich vlákno o kamerách je, řekl bych, nejkomplexnější, co jsem v CZ&SK našel. Ta narážka od @Bob byla na jiné fórum.

A teď moje dnešní zjištění. Dnes mi dorazil mail od českého zastoupení mazda a z něj cituji (kráceno): "... ve voze je instalován produkt z nabídky originálního příslušenství Mazda. Tento produkt má jiné vlastnosti a charakteristiky, než kamera instalovaná přímo ve výrobním závodě Mazda ve vozech, kde je standardní výbavou (vyšší výbavové verze). Je to dáno technickými možnostmi a kabeláží, pokud je instalována již ve výrobě atd. .... Jedná se o originální testované příslušenství Mazda. Věříme, že i tak s ním budete spokojen, jedná se o kvalitní výrobek ..."

Takže za sebe, já tu causu uzavírám s tímto závěrem: Mazda dodává do vozů dva různé typy kamer, které mají jiný vzhled a vykazují jiné optické a funkční vlastnosti. Subjektivně mi přijde lepší kamera dodávaná v rámci výbavy Revolution, kamera dodávaná jako dodatečné příslušenství pro nižší úrovně výbav je podle mého chápání zkušeností uveřejněných na různých fórech funkčně na úrovni neznačkové kamery. Cena je bohužel diametrálně odlišná. Kdybych toto věděl dříve, vážně bych uvažoval o použití neznačkové kamery, ušetřil bych tím zajímavý peníz a funkčně bych na tom byl stejně. Sám za sebe bych ostatním dodatečnou instalaci origo kamery Mazda nedoporučil.

Mazdě v tomto případě vyčítám nedostatečnou informovanost, zda úmyslnou či neúmyslnou ponechávám na posouzení každého. Podle mě by měl obrázek u příslušenství zobrazovat pravdivý výrobek a mělo by tam být minimálně upozornění, že pozorovací úhly jsou jiné než u kamery z výbavy Revolution a že nefunguje natáčení vodících čar.

Korespondenci do JPN tedy vynechávám. Ušetřený čas věnuji tomu, co umí CX-5 nejlépe, a to řízení. Už se těším, až se o víkendu projedu. Dyť já jí přátelé, tu holku naší, přes týden ani neviděl za světla ... ráno za tmy do práce (na kole nebo během) a stejně tak večer z práce. Takže doufám, že mě doma o víkendu pustí za volant :eek:.

Mazdár, PaKo
 
@PaKo, dnes jsem byl v servisu a chtěl znát cenu za kameru do CX-5 po faceliftu. Řekli mi, v jejich systému existuje kamera pouze pro CX-5 před faceliftem a nemají mi zatím tedy co nabídnout a platí to, co mi řekli loni - bude vyřešeno na přelomu roku. Tak uvidíme, jak dlouho se ten rok bude lámat. Taky řekli, že nechápou, co tak trvá, že nejsem sám, koho zajímá originální kamera, ale bohužel, mazda jim ji zatím neumožňuje do faceliftu objednat.

Když se podívám na http://www.japonec.eu/mazda3-2014-cuvacia-kamera-t3988-192.html#p77533 přijde mi obraz přinejmenším stejně dobrý jako z domontované "OEM" Mazda kamery. Jestli mi potvrdí servis, že originál domontovaná kamera nebude natáčet trajektorie a bude mít menší záběr než originální kamera z výroby, tak jsi mi ušetřil dost peněz ;)

@Danka, tou cenzurou jsem narážel na to, že příspěvek http://www.japonec.eu/mazda3-2014-cuvacia-kamera-t3988-192.html#p77527 byl zveřejněn bez obrázku s odkazem na tento konkrétní příspěvek: http://www.japonec.eu/mazda3-2014-cuvacia-kamera-t3988-192.html#p77527 https://www.mazdaklan.cz/threads/montazni-navod-na-parkovaci-kameru-ke-a-gj-sdn-wgn.305/. Někomu asi hodně vadil odkaz na mazdaklan, místo odkazu se v textu objevil jen vložený obrázek od @PaKo.
 
Poslední úprava:
pako: z toho co si napisal, som nadobudla pocit mierne povedane "umyselne zavadzanie" autorizovaneho predajcu. Cize ja na tvojom mieste by som riesila reklamaciou a staznostou trebars aj priamo do japonska ryzovym inzinierikom. Skratka urcite by som to tak nenechala, lebo to nestalo 5korun.

bob: bezne funguju linky na web odkazy v japonec.eu napr. na aliexpress, tak neviem o com tocis. Netusim komu konkretne by vadili priame linky na web odkazy.

Ak si nadobudol podozrenie cenzury, tak kontaktuj admina. Podla mna je to len medzi monitorom a stolickou.
 
[OFF TOPIC]
@Danka, @DokySn: děcka, já se fakt nechci hádat a vést diskusi mimo téma. Jen mě Danko mrzí ty náznaky, že si snad něco vymýšlím. I když Tě chápu, že se asi snažíš "hájit barvy", tak jsme všichni "mazďáci" a invektivy se sedacím nábytkem a vstupním zařízením mezi sebou nemáme zapotřebí ;)

Vložil jsem jako freeapn do příspěvku na japonec.eu související odkaz do této diskuse o kameře a někdo si tam dal tu práci, že vzal z mazdaklanu fotku, nahrál ji na tinypic.com a nahradil jí odkaz v mém příspěvku. Bez vysvětlení. Podle mě cenzura za účelem nepřivést uživatele na mazdaklan.

Admin to vysvětlil takto:
Nazdar, prispevky v temach m3 maju na starosti 3 moderatori, zrejme to zobrali ako reklamu. Ja ich nekontrolujem, nemam na to cas ani nervy. Najlepsie je to vkladat cez stalych clenov, vtedy to prejde.

Uzavřel bych to podobně - na řešení takových "problémů" (a dalšímu zjišťování, proč byl odkaz k tématu považován za reklamu) nemám čas ani náladu, vlastně mě to ani nezajímá.

Jsem opravdu rád, že na MK nemáme takové moderátory-cenzory. Shr3ka bychom měli nosit na rukách, že nám tu vytvořil a spravuje takové zázemí :)

Update: kontaktoval mě už i moderátor. Omluvil se a omluva byla přijata. Je fajn, že už na sebe můžeme vzájemně odkazovat a sdílet know-how.
[/OFF TOPIC]

Pojďme dál řešit kameru, @PaKo už má jasno, ale mně to furt čeká :)

Je tu někdo, kdo si nechal do CX-5 (ideálně po faceliftu) domontovat "čínskou" kameru? Není to tak triviální jako v M3, kde je příprava na kameru (kabeláž) mnohem dál než u CX-5 (aspoň mi to tak ze všech diskusí přijde). By mě v první řadě zajímalo, kde to domontovali, sám tohle dělat nemíním. Raději ocením dobrou práci servisu, než bych přeplácel "značkovou" kameru s průměrným výstupem, na které servis stejně asi nějakou hvězdnou marži nemá. Taky bych rád, jako vždy, do servisu napochodoval s dostatečnou teoretickou přípravou, jak se to zapojuje, na co si dát pozor apod.
 
Poslední úprava:
celkom fajn nápad. celý postup je tu:
https://www.drive2.ru/l/8501786/
chlapík ešte ostrekovač vymenil za menší oproti videu
Jo, ostřik je fajn nápad, vcelku jednoduché řešení, jen bych měl strach, že do kamery zateče. Nevím jak odolné vůči vodě jsou ty z aliexpressu, svého času měly problém s vlhkem originál Mazda a to na ně nic takhle nestříkalo. Lepší by byla vyklápěcí kamera, ale to bude složitější.
 
Jo, ostřik je fajn nápad, vcelku jednoduché řešení, jen bych měl strach, že do kamery zateče. Nevím jak odolné vůči vodě jsou ty z aliexpressu, svého času měly problém s vlhkem originál Mazda a to na ně nic takhle nestříkalo. Lepší by byla vyklápěcí kamera, ale to bude složitější.
Složitější na DoDo, ale z výroby by to takový problém být neměl, vždyť je má vícero aut z výroby...
 
OT - Bob: takze sa to vysvetlilo a ziadna cenzura, ako som si aj myslela. Bolo to medzi monitorom a stolickou a dotycny sa ti aj ospravedlnil.
Dokysn: ???
MK ako celkom fajn, len na moju trojku ziadne nove info, riesenia skratka nuda. MC a JPNC je ohladom novej trojky o hodne dalej: viac problemov aj rieseni. To je moj skromny postreh.
 
Dnes mě servis kontaktoval s tím, že Mazda konečně nabízí na dodělání originální kameru pro CX-5 po faceliftu. Má označení K015-V7-535 a že mi ještě prověří cenu a dostupnost.

Na ofiko stránky české Mazdy si kamera ještě cestu nenašla (v interním systému dealera už je), ale opravdu nevím, co si mám myslet o tomhle:

Zobrazit přílohu 18412
 
Back
Top