• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Volba velikosti kol vs. dynamika a spotřeba

Tak důležité, no když se to tak vezme, tak tady řeším blbosti. Je mi jasné, že většina lidí takovéhle věci neřeší.
Já to tu rozebírání proto, protože se mi nechce vyplácnout nějakých 40 000kč a pak se toho možná zbavovat samozřejmě s prodělkem a ještě jestli bych se toho vůbec zbavil. Tím jsem si už prošel a nerad bych to absolvoval znova.
Vzhledově se mi ty kola prostě líbí a k takovému autu určitě patří. Akorát prostě nevím, jak by si rozuměly se “slabším” motorem.
 
Mě hlavně u 17´´ kol u mazdy štve to ET50, kde není moc velký výběr...Kdyby bylo aspoň ET45, je výběr lepší :-(
 
Ahoj, trochu OT, ale presto se zeptam. Pokud koupim Mazdu 6 ve vybave, ktera ma 19” kola, je v TP zapsano i 17” kola? Protoze jezdit na 19” po nasich cestach by se mi moc nechtelo. Dekuji za reakce
 
Nevím zda všechny motorizace a výbavy, ale já mám v TP 19" i 17", nic víc, nic míň
 
v nějakém vláknu se to tady rozebíralo, já např. zimu a léto mám stejné. Myslím, že je to před a po FL 2017. Po FL je tam jenom 17 a19 nerozděleno a před i 16 a rozdělené na zimní a letní. Ale když si pamatuji, každý to máme nějak jinak
 
Tak nějak pořád pokukuju po nějakých diskách na léto, zabrousil jsem na stránky alcaru a narazil jsem tam na disky, které by se mi na Mazdě líbily a našel jsem tři typy, které mě zaujaly. Nejvíce se mi líbí ty stříbrnočerné Dotz, všechny troje disky mají ve velikosti 17, 18, 19. Na obrázcích jsem zkoušel jak budou vypadat 19" a zjišťoval jsem hmotnost disků zatím jenom ty Dotz a odepsali mi, že jeden disk ve velikosti 19" váží 11,650kg což si myslím není na 19" vůbec špatné co vy na to? Přiznám se, že mi pořád lákají ty 19, od těch originálních jsem už upustil, protože jsou fakt těžké.

Tady jsou všechny tři návrhy co by semi líbily. Ty Dezent jsou taky pěkný, ale oproti těm Dotz vypadají dost obyčejně.

Vybrali byste si nějaké a když ano tak v jaké velikosti? Nebo byste šli do jiné značky?
 

Přílohy

  • 1.PNG
    1.PNG
    2,6 MB · Zobrazení: 114
  • 2.PNG
    2.PNG
    2,5 MB · Zobrazení: 106
  • 3.PNG
    3.PNG
    2,5 MB · Zobrazení: 109
Na M6 su kotuce brzd prilis male - poddimenzovane brzdy, preto myslim, ze 19tky s 5 lucmi nevyzeraju vobec dobre...preto su lepsie disky s viacerymi lucmi, aspon zakryju male kotuce. Tam ale samozrejme narasta vaha...
 
O velikosti kotoučů jsem vůbec nepřemýšlel. Nejsem závodník a mazda taky není žádné auto na závodění, takže mě ty kotouče stačí. Uznávám, že by mohly být větší, to ale si myslím je problém většiny aut, že mají malé kotouče ze sériové výroby.
Spíš než kotouče řeším váhu disku a riziko snížení dynamiky.

Každopádně díky za názor, aspoň někdo zareagoval...
 
  • Ted jsem náhodou mrknul do VTP a zjistil jsem,že tam mám povoleny 19 kola s rozměrem 225/55.Alternativa je 225/45/19.Tyhle jsou na voze namontovány.Jak vypadá auto s tak velikým profilem?Není to nějaká chyba?Pokud někdo má ty 225/55/19 obuty,jak je spokojen,ohledně pohodlí?Měl jsem dojem,že takhle vysoká kola se používají hlavně u SUV.Mám GJ,2,5 benzín.Díky za reakce.
 
  • Ted jsem náhodou mrknul do VTP a zjistil jsem,že tam mám povoleny 19 kola s rozměrem 225/55.Alternativa je 225/45/19.Tyhle jsou na voze namontovány.Jak vypadá auto s tak velikým profilem?Není to nějaká chyba?Pokud někdo má ty 225/55/19 obuty,jak je spokojen,ohledně pohodlí?Měl jsem dojem,že takhle vysoká kola se používají hlavně u SUV.Mám GJ,2,5 benzín.Díky za reakce.
To bude nějaký omyl, jo kdyby 225/55/17. Ale CX-5 rozměr tam fakt nenarveš, to si buď jistý. :)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ja mam 107 kw a dal som si na leto 19ky disky. Rozdiel v spotrebe alebo komforte nevidim ziadny oproti 17kam. Jazdne vlastnosti sa mi zdaju lepsie u 19 palcovych...
 
Zdravím všechny, aktuálně zvažuji, že bych na Mazdu 6 GJ 2.0 107kw hodil letní 19... mám vytipované jedny z dieslové mazdy, jediný rozdíl je v ET... zatímco já mám v TP ET50, disky z nafty jsou ET 45... Tuším ale, že s tím problém nebude, nebo ano?

Případně, jak si tato kola zapíšu do TP? Vím, že zde na to vlákno je, ale nedaří se mi ho najít.

Díky!
 
Ahoj, musíš mít ještě Typový list na ta kola, jinak nezapíšeš. A nebo známé na úřadě s rozšířenou působností. ET 45 je v pohodě.
 
Zdravím všechny, aktuálně zvažuji, že bych na Mazdu 6 GJ 2.0 107kw hodil letní 19... mám vytipované jedny z dieslové mazdy, jediný rozdíl je v ET... zatímco já mám v TP ET50, disky z nafty jsou ET 45... Tuším ale, že s tím problém nebude, nebo ano?

Případně, jak si tato kola zapíšu do TP? Vím, že zde na to vlákno je, ale nedaří se mi ho najít.

Díky!

Zaujimave, ze mas ET50 v TP, ja mam tiez 107 kw a mam zapisane ET45. Velky rozdeil to nie je, cize podla to nemusis zapisovat do TP, kto to bude kontrolovat ?
 
Back
Top